Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A 10évesek miért néznek...

A 10évesek miért néznek külföldi videósokat?

Figyelt kérdés
Mármint nem is értik őket, de azért a 14éves nokedli kedvenc videó vloggere a pjúdipáj... nem is beszélve a nevetésükről amikor megértenek valami tök szar poént.
2017. jan. 24. 22:00
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem ertelek. Most 10 vagy 14 evesekrol beszelsz? Mert ne is haragudj de a ketto kozott nagyon sok kulonbseg van... Egy 10 eves valoban nem feltetlenul erti meg a videot, meg hat miert log a YouTubeon? Azonban egy 14 eves, aki mar azert jocskan csak tinidzser nagyon is sokat megert, mert evek ota tanulhatja az angolt. Es szerintem nincs is azzal baj, sot. Nem tudom, hogy ezt egy gyulolkodo kerdesnek szantad-e hogy lenezd a 13-14-15 eveseket, vagy tenyleg erdekelt, de nem szerettelek volna megbantani.
2017. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2éve Angliában tanulok és tudom, hogy még tagozaton se tanulnak meg ott annyira a gyerekek, hogy értsenek egy anyanyelvű embert aki gyorsan beszél. 16éves vagyok egyébként és az én korosztályomból is van pár ilyen farok...
2017. jan. 24. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"az én korosztályomból is van pár ilyen farok..."


Veled az élen, kisfiam. Valóban nem értenek meg mindent. És? Ezek szerint a 3 hónapos csecsemőhöz sem kell beszélni, mert úgysem érti? Az ilyet tisztelni kéne, mert akarva-akaratlanul ragad rá az angol nyelv rendesen.


"pjúdipáj"

Ha már "viccelődni" akarsz, akkor rendesen: pjúdájpáj. Én sem nézem azt a kretént, de nem poénkodok a "nevével", főleg nem bénán.


"nem is beszélve a nevetésükről amikor megértenek valami tök szar poént."

Ez miért is baj? Megértették. Tudásra tettek szert, valamilyen formában- könnyen lehet, hogy többre, mint amrnnyire te bármikor fogsz.



A 4,5 éves unokahúgom is néz angol zenés videókat, énekli is őket, viszonylag szép kiejtéssel. Ugyanez magyarul. Baj?

2017. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy egyik 10 éves se érti az angolt? Az ő generációjuk már az óvodában elkezdte az angolt tanulni, vagy az angolul is tudó szüleiktől tanultak meg valamennyire.
2017. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!