Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Külföldi barátnőm jön a...

Külföldi barátnőm jön a hétvégén Budapestre, a várost már nagyjából ismeri, hova vigyem?

Figyelt kérdés
sziasztok, már többször volt itt, nem az a nagy kultúrarajongó, szóval múzeumba, ilyen helyekre nem vinném. 26 éves. valami jó programot tud valaki ajánlani? köszi.

2016. okt. 21. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
de ne bulizást, mert én abból már kinőttem, nappali program, max. este 8-9ig
2016. okt. 21. 21:52
 2/7 anonim ***** válasza:

A Terror házában voltatok már? Oké, nem kultúra rajongó, de ez nem olyan múzeum, mint a Szépművészeti, nagyon nagyon érdekes (több barátnőmmel, osztállyal, családdal jártam már be négyszer) és interaktív, valamint megdöbbentő és nagyon átadja a kor hangulatát. Ha a barátnőd nem beszél magyarul, az sem baj, mivel minden felirat, videó angolul (felirattal) is elérhető, teljesen turitabarát hely. Valamint a büféjükben nagyon jó kapucsínót csinál a néni. :)


Ami még Pesten érdekes, azok a romkocsmák, az egyikben ahol voltunk egy fürdőkádból csináltak kanapét, nagyon hangulatos helyek, nem kell lerészegedni, csak beülni beszélgetni.


Nem tudom, a környéken van-e libegő, de ilyen időben pont jó program, takaróval, termosszal, nagyon szép látvány.

2016. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen. sajnos egyáltalán nem érdekli a történelem, nyugati leányzó... elvileg kávézókba megyünk, meg enni. ennyit tudtam kihozni a dologból :P
2016. okt. 22. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha tényleg semmi más nem érdekli, akkor viszont mindenképp lessetek el egy Frei kávézóba meg esetleg érdekesebb sütizőkbe :)
2016. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Frei kávézó...? Komolyan?


Ha szereti a soeciality kavet, akkor elviheted valahoga a belvarosban (Espresso Embassy, Tamp&Pull, stb). Jo hely meg kavezasra/beszelgetesre a Mikszath teren a Lumen vagy onnan par lepesre a Vostro. Diszesebb kornyezetben pedog az Andrassy uton, a Parisi Nagyaruhazban az Alexandra tetejen levo kavezo (nagyon jo tortak is vannak).


Egyeb elfoglatsagok: az emlitett romkocsmakon kivul szabaduloszoba, flippermuzeum (mindegyik mukodo&jatszhato, szoval nem az a klasszikus muzeum). Ha hajon meg nem volt, akkor elviheted esti varosnezesre (a BKK hajo sotetedes utan mar nem jar, pedig akkor a legszebb a kilatas - a Legendat ajanlom) - ez egy olyan program amit minden oslakosnak is ajanlanek, nagy elmeny.


A Libego ha jo az ido szinten jo otlet. A Szimplaban vasarnap delelott termeloi piac van, a kajak mellett mindenfele kezmuves szir-szart is arulnak, erdekes lehet.

2016. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy a Frei rossz lenne vagy mainstream, nem vagyok szakértő, elnézést. De szerintem egy külföldinek mindenképpen érdemes megmutatni, véleményem szerint finomabb és hangulatosabb, mint egy Starbucks - bár lehet a pestiekkel van baj, a miskolci üzletüket nagyon sokan szeretik. Persze lehet jobbat találni, de csak egy ötlet volt...
2016. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon cukik vagytok, köszönöm szépen az ötleteket!
2016. okt. 22. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!