Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha megnyernéd a...

Mit tennél, ha megnyernéd a Lottó 5-öst?

Figyelt kérdés

Tudom, nem nagy valami kérdés csak érdekel. Mivel múlt héten se akartam megnyerni ezért az e heti főnyeremény 1 818 millió Ft majdnem 2 milliárd. Ismerőseimmel néha elfilozofálgatunk ezen a kérdésen és elő szokott jönni, hogy sulit abbahagyom (szerintem ez az első minden ismerősömnek:D), majd jön, a kocsit veszek, házat meg elutazom. Nekem kicsit más a hozzáállásom, jobban érdekel a biztonság a pénzügyi háttér megfelelő felépítése. Persze ez alap adnék, szüleimnek majd 2 új bankszámlát nyitnék és egyikre betennék közel 1 milliárdot és hosszú távra lekötném, a másikra pedig körülbelül 200-400 milliót tartanék, amiről utalnék, ha kel és bankkártya egyikhez se lenne, csak a 3. számlámhoz, amin maximum 10 milliót tartanék, 100-200 milliót meg aranyba fektetnék. Nem nagyon értek én ehhez, de a közel 1 milliárd havi 4,5% kos kamattal számolva és -20% állam bácsi évi 35 millió FT szerintem egy évben nekem simán elég lenne ennyi:D

De ti mit tennétek?

Hogy legyen egy kis Belga a végén:” Ha megnyerem, veszek egy bármit akárhol.”


2010. ápr. 19. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát én először is fognám barátom kirángatnám a mostani munkahelyéről ahol állandóan gürcöl, és vennék egy szép kertes családi házat, kifizetném neki a kocsihitelt és csodálatosan berendezném a házat. adnék szüleimnek és húgomnak is. legjobb barátnőmmel elmennék vásárolni és mindent megvennék neki is amit szeretne mert tudom hogy nem állnak a legjobban. aztán vennék egy üzletet a páromnak mivel azaz álma hogy saját üzlete legyen én pedig tanulnék tovább míg elnem érném a doktori diplomámat és az lehetnék ami mindig is szerettem volna lenni. csoporttársamnak aki költségtérítéses kifizetném a tandíját és vennék nekik egy kis házat a párjával. másik barátnőmnek szintén vennék egy kedves kis kertes házat a két kicsi gyerekével.

maradna még jó pár milla, azt elraknám a "nehéz időkre"


jó volt ezen elfilozofálgatni :) de most vissza kell mennem a valós életbe :S

20L

2010. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Magamat ismerve nem lennék ennyire racionális mint te. Valószínüleg csinálnék én is számlát, de mivel a pénzügyi világ helyzete elég labilis, igyekeznék élményekre és tudásra váltani a nyereményt.


Biztosan elutaznék megnézni Észak Amerikát, Mexicót, Japánt, Indiát, valamint egész Európát végigjárnám. Ennyi utazás után szerintem simán letennék egy felsőfokú angolt, meg egy felsőfokú németet, és talán elkezdeném megtanulni a franciát vagy valamilyen egzotikus nyelvet. Jó lenne valamilyen jónevű külföldi egyetemet végezni, persze valószínüleg oda se vennének föl ingyen...

Érdemes lenne venni egy-egy kisseb lakást olyan nagyvárosokban amiket szeretek. Nem kell luxusvilla, csak egy pici zug de az jó helyen...

2010. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

En vennek egy kis hazat 2-3 haloszobasat itt kint Angliaban, vennenk 2 autot, plusz meg egy motort a ferjemnek. Mind a 4 testveremnek vennek egy kislakast otthon. Kifizetnem anyumek hatralevo lakashitelet, valamit segitenenk felujittatni anyosomek hazat. Utaznank is belole, csak ketten a parommal is, meg a csaladdal is.


Persze egyeb aprosagok, mint a haz berendezese, stb stb ezek is mind benne lennenek, de nagyobb koltsegek mar nem lennenek. Szulnek egy vagy ket gyereket, de a parom meg a gyerekneveles utan en is dolgoznek. Bar a parom nem hiszem hogy engedne hogy dolgozzak ezesetben egeszen addig amig a gyerekek nagyobbak, iskolaskoruak nem lesznek. En azert legalabb egy par oras munkat vallalnek. Nyitnek megtakaritasi szamlat a gyerekeimnek, sot amig nem szuletnek meg, addig egy bizonyos osszeget elkulonitenek, mar a szuletesuk elott. Elkepzelheto, ha ugy adodna, hogy egy garzonlakast is vennenk itt Angliaban, es kiadnam a szobait, igy ebbol is folyna be plusz penzunk. En tudom milyen itt kint lakast berelni, marmint hogy milyenek a lakasok, ezert en egy szepen berendezett, tenyleg full extras lakast adnek ki, viszont nem tobb penzert. Mert nem az lenne az elsodleges szempontom, hogy azonnal visszajojjon a vetelar amilyen gyorsan csak tud.

Most kb ennyi jutott eszembe, de elegedett vagyok a mostani eletemmel is. A legfontosabb, hogy en is a parom is, a szuleim is es a testvereim is egeszsegesek legyenek. Ennel nem tudok fontosabbat!

2010. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Egyharmadot odaadnék egy kutyamenhely-alapítványnak, hogy az alapítványi vezetőség új Mercedeseket vehessen magának.


Egyhamradot odaadnék egy gyermekrák-alapítványnak, hogy a kurátorok új és nagyobb medencéket építhessenek kertjükben.


Egyharmadot meg odaadakoznék az APEH-nek, hogy fejlesszék gépparkukat mindenki megelégedésére.


Nekem elég lenne a nyerés miatti öröm.


:-)

2010. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges ezen filozofálni mert tuti hogy nem nyerem meg innen Erdélyből. :D
2010. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vennék belőle egy kertes házat, adnék belőle a rokonaimnak, az igaz barátaimnak, hogy nekik is saját házuk legyen, nyitnék egy szórakozóhelyet, mivel a városban nincs és egy konditermet is, a maradékból meg utazgatnék, bejárnám a világot :)
2010. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Tanulnék, meg utaznék (Afrika, India, Óceánia, Kanada), meg csinálnék egy játékgyártat, meg építenék egy csendes helyen egy passzív házat. Anyáméknak építenék egy passzív házat, vennék egy-két nyaralót Balatonon, Velencei tónál. :-)

Valami környezetvédő alapítványnak adnék pénztet, mondjuk az Ecoloninst.hu-nak.

Újraéleszteném a humánökológia képzést! :-)

Konferenciák, kutatások, művészkedés.

Én aranyban tartanám ami maradna.

2010. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Thurston ***** válasza:
Vennék egy kis faházat Izlandon, a pincébe meg csinálnék egy hangszigetelt stúdiót, és kész. Talán még alapítanék egy lemezkiadót.
2010. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
1 hááz egy kocsi és utánna részvények vétele és tengetem az életem
2010. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én azt hiszem nem vágyom túl sok mindenre, szerencsére nagyjából mindenem meg van, azt hiszem másokon segítenék, utazgatnék a világban, megnéznék ezt azt, de nem szórnám két kézzel, élvezném hogy van és tartogatnám annyi pénznek a kamatából meglehetne élni...:)xD
2010. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!