Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha már nem lenne...

Mit tennél, ha már nem lenne gondod a pénzre?

Figyelt kérdés
Helló! Arra gondolok, ha például milliárdokat nyernél/örökölnél. Mit tennél vele? A kérdés komoly, egy kutatáshoz kell. Ha nagy poént szeretnél írni, akkor kérlek, ne itt tedd, vagy ha mégsem bírod ki, akkor jelezd ezt a mondandód végén. Előre is köszönöm a komoly válaszokat!
2010. szept. 24. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Segítenék azoknak akiknek szüksége van rá (családtól kezdve a csövesekig az utcán), egy részét meg befektetném valamibe hogy nekem se legyen gondom az életben. Nyitnék egy állatmenhelyet mert felénk nincs ilyesmi pedig nagyon kéne.
2010. szept. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

építenék egy medencés házat a kertvárosban, és minden (!) este partyt tartanék, egészen amíg el nem fogy a pénz, utána megölném magam.

sírig tartó hedonizmus jönne a mindennapi teszkós párizsis túlélési harc helyett, pedig már nem vagyok huszonéves.

2010. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is elköltöznék a jelenlegi lakóhelyemről oda, ahol senki sem ismer és hasonlóan jómódú emberek élnek, hogy ne tűnjek fel annyira. Persze maradnék Magyarországon, mert én ide születtem, itt akarok élni. Megoldanám a közelebbi rokonom anyagi gondjait. Természetesen vennék néhány autót és vennék mindenféle kütyüt (de nem sok száz milliós autókra gondolj, hanem 5-10 millió körüli árkategória). Bejárnám a világot. Jótékonykodnék is, de nem pénznyelő alapítványokon keresztül, hanem közvetítő nélkül. Magyarán odamennék egy kórház igazgatójához névtelenül és megkérdezném Tőle, hogy milyen gépekre, eszközökre lenne szükségük és én magam megvenném és odaszállíttatnám (ez csak egy példa). Egy részét betenném különböző bankokba kamatozni, a másik részét különböző helyeken befektetném (például ingatlanok, értékpapír, stb.). Vennék egy nyaralót a Balatonon és talán egyet a horvát tengerparton.


Így leírva jól hangzik, de félek, hogy sokat fájna a fejem ekkora vagyontól. Állandó stresszben élnék és nem tudnám eldönteni, hogy ki az akiben megbízhatok és ki az aki visszaélne a helyzetemmel (zsarolás). Félek, hogy emiatt a barátaimmal se tartanám a kapcsolatot és nem biztos, hogy barátkoznék a velem egy anyagi szinten élőkkel az előbb leírtak miatt. Félnék attól is, hogy a különböző befektetési tanácsok által megpróbálnak esetleg kifosztani. Szóval én úgy érzem, hogy nekem több milliárd forint inkább átok lenne, mint áldás. Leginkább 50-100 millió forintnak örülnék, mert az pont elég lenne, hogy a mostani átlagos életszínvonalamat egy kicsit megemeljem, de úgy, hogy ne kelljen életmódon váltanom (munkahely, barátok, stb.). Remélem segítettem. Ha esetleg kellene, akkor 26/F.

2010. szept. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiköltöznék Amerikába, ott vennék egy bazi nagy házat, és a kedvenc híres embereimmel partyznék, és minden luxuscikket megvennék. Esetleg vennék egy saját sportcsapatot, és kijárnék minden meccsükre :D


Közben felbérelnék egy kutatócsoportot, hogy találják fel az örök élet elixírjét, mert rohadtul nem akarok 30 évesnél öregebb lenni :D


És, hogy ne fogyjon el a pénzem, mindenféle klassz dologba befektetném :D


És terveztetnék egy saját vidámparkot, ezzel új munkahelyeket teremtenék, és csökkenteném a munkanélküliséget :D


És mivel szeretem az állatokat, ezért támogatnám a menhelyeket, és biztos lenne valami állatom nekem is, de nem sok, mert nem hiszem, hogy jó gazi lennék (a növényeim mindig kipusztulnak, mert elfelejtem locsolni =/ ). Meg szomorú lennék, ha meghalnak szegények :(


Ha a pénzen keresztül híres lennék, akkor kampányolnék az állatkínzás ellen, a rák ellen, meg a nemtudommik ellen, amik ellen szoktak kampányolni, szóval ilyen ambícióim is vannak :D


De ezek mellett a barátaimat, és a családomat sem hanyagolnám el, nekik is adnék pénzt, ha szükségük van rá :D


15L

2010. szept. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vennék egy házat magamnak, a bátyámnak, édesanyámnak, autókat, segítenék néhány barátomnak, rokonomnak. Világ körüli utazásra mennék egy luxushajóval. Beszállnék egy-két ígéretes vállalkozásba ( pl. fitness centerek, igényes szórakozóhelyek, éttermek ), vennék pár házat szerte a világban, majd utaznék, utaznék, utaznék :D Bora Bora, Kuba, Jamaica, Puerto Rico, Maldív szgk, Róma, Párizs, Szicília. Szeretnék világot látni. És minden ruhát, táskát, cipőt, ékszert megvennék, ami csak megtetszik :)
2010. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!