Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Dragon Ball Z c. sorozattal...

A Dragon Ball Z c. sorozattal minden rendben?

Figyelt kérdés

Feltűnt már nektek ebben a rajzfilmben, hogy amikor egyes szereplők erősen koncentrálnak és úgymond "következő szintre lépnek", akkor beszőkül a hajuk és kék lesz a szemük és alapvetően tökéletesebbek és erősebbek lesznek?


[link]


[link]


A fiam kicsi korában is nézte (most megtalálta neten azért írok) amikor még ment a TV-ben, de szerencsére betiltották. Én nem vettem észre ezeket a célzásokat, miszerint egy szőke, kékszemű, izmos ember többet érne, mint más, aki nem olyan.

Nem csodálkoznék, ha emiatt a rejtett náci tartalom miatt történt volna az egész tiltás.


Nincs rossz hatással ez a rajzfilm a gyerekeink fejlődésére?


2010. ápr. 8. 15:31
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
80%

dragon ballt azért tiltották be, mert egy hülyegyerek azt hitte, hogy tud repülni, mint a rajzfilmfigurák, aztán kiugrott a 10-ről.


szomorú de ez van.

Másrészt a japánok most akkor nácik?

2010. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én csak egy anyuka vagyok.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mit gondoltok erről.


A készítők lehet, hogy nácik. Vagy csak véletlen lenne az egybeesés?

2010. ápr. 8. 15:38
 3/23 anonim válasza:
0%

"Másrészt a japánok most akkor nácik?"

Hát ha azt vesszük akkor 2 tippelhetsz hogy melyik oldalon harcoltak a 2. vh-ban.

2010. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Zöld szeme van a második képen a mesefigurának. Színvak vagy?
2010. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A Dragonballban annyi utalás van rengeteg műre, más népek mondáira, berögződésekre, hogy összeszámolni is nehéz. Simán el tudom képzelni, hogy a társadalom tudatalatti beidegződéseire, az übermensch ideálképre akart utalni. De semmiképen sem nácikra.


Most komolyan, ha a legtöbb embernek azt mondod, hogy képzeljen el egy minden tekintetben magasabb szinten lévő embert, elsöprően vezetne az übermensch kép, mégse neveznénk őket náciknak.


A Dragonball Z meg már tényleg tartalmaz olyan dolgokat, amik valóban nem 10 éves gyereknek való (és most nem a repülésre gondolok, volt egy pár elég durva mészárlás benne).

2010. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
Igen a gonosz szőke hajúakat ki kell írtani! Megyek is fejbe lövöm magam! Elégedet lesz anyuka? Be kell tiltani a szőke hajat!
2010. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
15:47-es vagyok. Persze attól még szülői felügyelettel simán lehetett volna nézni, csak nem a délutáni mesék között.
2010. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 35%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:34

Ebben a repülős hülyegyerekben egy érdekesség van.

Ha meghalt, akkor honnan tudják, hogy miért is ugrott ki az ablakon?

2010. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt kezdődik a gond. Nem gyerekeknek szánták, de a pénz nagy úr...
2010. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A sorozat első része (sima Dragon Ball) kifejezetten aranyos, gyerekeknek szóló mese, amiből akár sokat is tanulhatnak a gyerekek (legyél jó, dolgozz meg a sikerért, etc...). De ahogy készült a sorozat, egyre idősebb lett az a korosztály, akinek szánták, azaz a sorozat velük együtt nőtt fel (kicsit olyan, mint a Harry Potter, az utolsó rész már kifejezetten durva az elsőhöz képest). De hát túl gyorsan nyomták le, így a magyar közönségnek nem volt ideje a sorozattal együtt fejlődni.
2010. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!