Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek mit érdemes...

Szerintetek mit érdemes tennem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Hetedik osztályos lány vagyok. Kb 9 éves korom óta nézek a tévében tehetségkutató műsorokat. Egy ideig nem nagyon érdekeltek, inkább 11-12 éves korom tájékán kezdett el jobban érdekelni a dolog. Nagyobb körben (úgy értem családon kívül) kicsit csendesebb, visszahúzódóbb vagyok. Zeneiskolába is jártam, 2 évig furulyáztam, bár az nem annyira az én világom volt, és 4 évet gitároztam. Szolfézst is tanultam. Nem nagyon jött be a komolyzene, így 6 év után kiiratkoztam és itthon tanulhatok hobbi szinten gitározni. Az éneklés is egyre jobban elkezdett érdekelni az utóbbi egy-másfél évben, egyre több zenét hallgatok, van egy nagy kedvenc énekesnőm, főleg az ő dalait hallgatom, éneklem, majdnem az összes dalának a szövegét tudom kívülről, táncolok rájuk, szóval ha megy valahol a kedvenc dalom, mozogni kezdek. Nem tudom milyen hangom van, csak annyit tudok, hogy nem nagyon vagyok hamis, esetleg akkor ha magas hangokat kell énekelni, az nem annyira megy. Mezzo vagyok. A hangom nem rossz, nem sokan hallották, csak anyukám hallja minden nap, amikor éneklek a zenével együtt, ő nem nagyon mond semmit, de mondta már hogy szép hangom van. Amikor felveszem videóra ahogy éneklek, nem annyira vagyok vele elégedett, de nem tudom hogy valójában ilyen-e a hangom vagy hogy mennyire torzít a videó. Hallásom van, szóval ha valami hamis azt nem nagyon szeretem és meghallom. Hangom ugye nem tudom mennyire van. Ritmusérzékem többnyire van, de sokszor előbb lépek be egy dalnál mint ahogy kellene, sietek sajnos. Ezek a dolgok, hogy folyton előrébb vagyok, a magas hangokat nem tudom kiénekelni, kicsit ott szorítok ( a hangom), zavarnak eléggé mert szereznék a tőlem telhető legjobban énekelni, hiszen nincs menthetetlenül rossz hangom és állítólag a hang fejleszthető. Párszor gondolkodtam már tehetségkutatón is, de végül nem jelentkeztem, mert nem éreztem magam erősnek, felkészültnek és hangilag elég jónak hozzá. Sokszor gondolkoztam már azon, hogy énekesnő legyek, mert olyan munkát szeretnék majd, amit szeretek, örömmel csinálok, nincs munkaidő hogy pl reggel 8-tól este 5-ig. Sose tudtam, hogy mi akarok lenni, de ez az ötlet nemrég felmerült, csak nem érzem elégnek hozzá a hangom és a képességeimet. Önbizalmam sincs sok sajnos. És elég izgulós vagyok. Nem olyan rémesen, hogy fáj mindenem, de azért tudok izgulni. Akkor meg néha remegek, remeg a kezem. Gondolkoztam azon hogyha majd lesz kedvem, akkor pár év múlva, ha kicsit nagyobb leszek és lesz kedvem, elmegyek tehetségkutatóba. Mit tegyek, hogy fel tudjak készülni rá és hogy jobban elfogadjam magam? Azon leheg javítani, hogy jobban ki tudjam énekelni a magas hangokat és ne legyek helyenként hamis?

Tudom, hogy nagyon hosszúra sikeredett, de csak így tudtam elmondani.


2015. nov. 19. 22:28
 1/1 Vivancs75 válasza:

Hosszú lett, de végigolvastam. :)

Ha úgy érzed, hogy ezzel szeretnél foglalkozni, mindenképp javaslom hogy menj énektanárhoz.

Ha van hozzá tehetséged, Ő mindenképpen észre fogja venni benned és a magas hangok kiéneklését is segít fejleszteni.

A tévés tehetségkutatókat szerintem egyenlőre felejtsd el. Még fiatal vagy, pár év múlva ha még mindig szeretnél menni, megpróbálhatod, de véleményem szerint az egész egy nagy bohóckodás.

Országszerte tartanak énekversenyeket, azoknak több értelme van.

Sok sikert.

2015. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!