Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Esküvőre mennyit illik adni?

Esküvőre mennyit illik adni?

Figyelt kérdés
Mennyit illik adni esküvőre egy 4 fős családnak ( apa, anya, gyerekek) ha testvéri kapcsolat van a vendég és a pár között??

2015. ápr. 23. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a családnak adod , hanem az ifjú párnak. Vagy az "ifjú párnak" van már 2 gyereke?


Egyénként ha meg testvér az pár egyik tagja, akkor meg meg lehet vele beszélni anyagi helyzeted függvényében.

2015. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
lehet rosszul írtam :) mi mint egy négy fős család kb mennyit illik adni! Nincs ajándékozás az esküvőn pénzt gyűjtenek :)
2015. ápr. 24. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az anyagi helyzetedtől is függ. Lényeg, hogy ne adj erődön felűl! Ha a pár ismer, Úgyis tudja nagyjából, hogy milyen anyagi színvonalon élsz és ha kicsit is intelligensek, nem fogják elvárni, hogy tönkremenj anyagilag miattuk. Ha 20 ezer megy, akkor annyit adj. Ha 50, vagy 100 is, akkor annyit. Nem tudom, amikor nősültem, nem számolgattuk, hogy ki mennyit adott. Amit adott, annak örültünk és ha valakinek csak ötezerre futotta, annak ugyanúgy örültünk. Kulturált embereknél ez nem ügy, csak az érzi magát szarul, aki azt hiszi, hogy valami nagy elvárásnak kell megfelelnie.
2015. ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!