Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki cosplay-t...

Hogyan álljak neki cosplay-t készíteni?

Figyelt kérdés
nagyon kezdő vagyok,életemben nem csináltam még cosplayt és egyszerűen fogalmam sincs hogyan kezdjek neki :/ azt sem tudom,hogy milyen alapanyagokból jó készíteni,jó egyértelmű a ruhát anyagból de a páncélokat fegyvereket stb....azokat csak nem ruhaanyagból készítik.
2015. febr. 8. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Páncélnak, fegyvernek az alapanyaga többnyire a kartonpapír. Lehet venni A2 A1 méretű kartonpapír lapot, abból elég sok minden kihozható. Ha nem cellux-szal ragasztod össze, hanem papír ragasztóval, akkor festhető is.


Bonyolultabb formákhoz van dekorgumi, amit hobby boltban kapsz.


Egyébként varrni komplett ruhát a legnehezebb, mivel ott nem lehet csak úgy foltozgatni, míg ha kartonnál elmérsz valamit, szimplán hozzá ragasztasz/toldod egy kicsit, meg ilyenek.


Fegyver: ha fa nyele van, azt sokszor seprűnyélből (vagy ásóba, vasvillába, stb-be való fa nyélből) vágják ki. Ott is elterjedt a karton, de lehet akár polisztirol, vagy egyéb könnyű szigetelő anyagot is használni hozzá.

2015. febr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen cosplayt készítesz. A ruhaanyagot nyilván megveszed az anyagboltban, a kiegészítőkkel viszont trükközni kell. Vannak drága megoldások meg olcsóbbak.

Először szerintem nézz szét a neten, keresgélj; sok cosplayhez meríthetsz ötletet mások munkáiból, sőt, egész tutorialok is fent vannak, amiket vagy egyben megcsinálsz, vagy átalakítod úgy, hogy neked megfelelő legyen (mi pl. a legutóbbi propjainkhoz külföldi tutorialt használtunk, amiben csomó anyagot itthon alig lehet kapni, így azt helyettesítenünk kellett valamival, ami könnyen beszerezhető elérhető közelségben).

Azt tanácsolom még neked, hogy menj el egy nagyobb barkácsáruházba, és tarts nyitva a szemed. Kérhetsz segítséget az eladóktól is; mi meglepve tapasztaltuk, hogy nagyon nyitottak és kreatívak voltak a dologra, sokat tudtak segíteni. Mi legutóbb az Obiban vettük meg a kellékünk alapanyagainak nagyrészét; olyan dolgokat is, amiket nem is vettünk előtte. :3

Nem kell szívbajosnak lenni, mindegy, miből csinálod a cosplayt, a lényeg, hogy jól mutasson, mikor kész van. Csak néhány példa, milyen dolgokat használtunk fel legutóbb: medenceszűrő-rács, csőbélés, extrudált polisztirollap, szőnyegragasztó, zománcfesték, mindenféle műanyag csövek, szögek, dekorgumi, falécek, stbstb...

Sok sikert! :D

2015. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!