Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fegyvertartási engedély?

Fegyvertartási engedély?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet (lehet e) fegyvertartási engedélyt kapni maroklőfegyverre (pisztoly, pl. Glock 23, Sig Sauer...), ha nem kimondottan sport miatt, sem vadászati célból, hanem simán szórakozásért, kimenni a lőtérre célba lőni, stb., meg mert imádom a fegyvereket??

Utána nézegettem, de pontos tényeket nem igazán találtam, ami a 2014-es álláspont szerint van.

Segítségeteket előre is köszönöm.



2014. aug. 20. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom be kell menni a Csendőrségre és ott 20ezer(?) Ft körüli összegért kiadnak egyet!
2014. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"hanem simán szórakozásért, kimenni a lőtérre célba lőni, stb., meg mert imádom a fegyvereket?? "


Ez sport cél! Csak arra lehet az átlagembernek Magyarországon fegyvere. De ez nem azt jelenti hogy olimpiára kell járnod vele. Pontosan hogy lőtérre célba lőni, meg ilyenek. De meg kell lőni vele minden évben egy adott szintet és úgy lehet bejegyeztetni sportfegyverként hivatalosan.

Nagyon-nagyon hosszú az út hozzá és nagyon sok pénzbe kerül.

Évente 100-200 ezer forintba is kerülhet csak a fegyver megtartása a sok engedély és hülyeség miatt.


Most nem fogok itt mindent elmagyarázni, mert több oldal lenne. Itt ez a fórum:

[link]


Ide regisztrálj be és az éles fegyverek című topicban tedd fel a kérdésedet, rengeteg komoly tudással rendelkező, fegyverek iránt érdeklődő ember jár ide, akik tudnak neked válaszolni részletesen.

2014. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!