Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni a fegyvertar...

Mit kell csinálni a fegyvertartási vizsgán?

Figyelt kérdés
Egy 18/L önvédelemnek hogyan szerezhet pisztolyt, ha a rendõrfõkapitány az apja. A vizsgán mit kell tennie? Mennyi idõbe kerülne ez a vizsga és mennyi pénzbe? Ha letette a vizsgát hol tárolhatja: egy bizonyos helyen és csak a házában használhatja, vagy viheti magával országon belül bárhova? Köszönöm annak aki végigolvasta és még válaszol is! ( nem vagyok hülye, nem azért írtam E/3 személyben, hanem mert egy bloghoz van szükségem az információra)

2014. aug. 11. 09:10
 1/3 kovpet ***** válasza:
100%

"ha a rendõrfõkapitány az apja"


Nagyon remélem, hogy ez a tény semmit nem befolyásol. Bár nem vagyok naiv, korrupt az egész ország.


A fegyvervizsga amúgy semmi különös, felkészülsz és átmész. A tárolóhely kialakításának vannak feltételei, ennek majd utána olvasol. Ha mégis, valami csoda (=hatalommal való visszaélés, korrupció) folytán kapsz önvédelmi lőfegyverre viselési engedélyt, akkor azt viselheted az országban bárhol.

A "használaton" nem tudom, hogy mit értesz, de ha jogos a védelmi helyzet, akkor igen, természetesen használhatod. Utána persze évekig járhatsz bíróságra.


De még így sem tartom valószínűnek, hogy kapj engedélyt. Rendőröktől és fegyverboltosoktól vonogatják vissza, ahogy itt-ott hallani.

2014. aug. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Azt kell elsősorban tudni a fegyvervizsgáról, hogy a papírt a rendőrség állítja ki, és ők is vizsgáztatnak. Ennek a költsége 8-9.000Ft.

Bárki besétálhat, és megszerezheti a papírt, ennek van kritériuma, 8 általános, és talán büntetlen előélet.

Azon gondolkodok, hogy ad-e a hatóság tananyagot amiből felkészülhetnénk?

Írják meg, én már nem emlékszem.


Tanfolyamok!

Ez végül is nem egy rossz dolog, ha valaki teljesen nem ért a témához.

A tanfolyamokon felkészítik az embert az alapvető elméletre, amit meg kell fizetni, de cserébe adnak füzeteket is amiből lehet készülni.

Általában a tanfolyamok, 100% -ig lebonyolítják a vizsgát, a pénzünkért cserében, nekünk csak szorgalmasan tanulnunk kell.


Neten fellelhető ingyenes segédletek!

Ezeket nem árt némi fenntartással kezelni, bele-bele olvastam már egy párba, vannak ordas nagy baromságok, és nem is terjednek ki mindenre. Nem ártana ezeket mellőzni, hisz nem csak azért mert az író szakmai tudása hagy némi kívánnivalót maga után, de inkább az a jellemző, hogy ezeket a könyvek már nagyon régi kiadásúak, és azóta változott egy pár törvény/jogszabály.



Folytatás: Felkészülés a fegyvervizsgára! [link]

2014. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
XD "csak a házban használhatja"
2014. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!