Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerinted ez sablonos történet...

Szerinted ez sablonos történet lenne? (1D) Utálkozok ne írjanak.

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg 1D blog van,de azért szeretném megpróbálni én is. Ezért ide leírom az alapötletet nagy vonalakban nevek nélkül.(ha megírnám és valaki olvasná,ne legyen lelőve a poén)

Az egész egy misztikus világban játszódna ahová véletlenül keverednek a fiúk,miután megismerték ezt a világot, az egyik srác találkozik egy lánnyal. Egy lánnyal akiről nem tudja hogy nagyon gonosz.A rossz oldalon áll.A fiú beleszeret viszont a lány nem érez iránta semmit.Őt csak a rossz érdekek vezérlik.A fiú ezzel elárulja a barátait.(átáll a sötét oldalra mivel elvakítja a szerelem) A fiú egy különös lény segítségével rájön a hiábira, nagyon megbánja tetteit. Az utolsó tette hogy kiszabadítsa barátait(mivel ugye bajba keverednek)ám ezzel a sötét oldal ellen is árulást követ el. Másszóval életét áldozza azért hogy megmentse barátait,de tiszta lelkiismerettel hal meg.(igen kicsit drámás)Van ennek az alapötletemnek más Happy Endes változata is,igaz nekem ez a verzió tetszik de lehet hogy picit másképp alakítom.Akit megfogott a sztori az írhat és elmondom neki milyen más véget is érhetne ez az egész. Szóval szerintetek mennyire sablonos? És az hogy meg akarom ölni a főszereplőt?(nem biztos) Utálók kérem kerüljenek el. Negatív kritikát is elfogadok,építő jelleggel.:) Bocsánat a hosszú szövegért, és az esetleges hibákért. Köszönök minden segítséget. 15/L



2014. júl. 10. 12:24
 1/7 anonim válasza:
kicsit szappanopera stílus. DE am nemrossz
2014. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ

igen, most h mondod tényleg kissé szappanoperás:/

2014. júl. 10. 15:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Azthiszem megváltoztatom,nem fogok megölni senkit:)Happy End lesz a vége. Méghozzá úgy hogy a lányt kitadagják otthonról meg is büntetik(misztikusan)mivel nem akarja de ráébred hogy kezd valami korcsos szerelemfélét érezni a fiú iránt,ezzel pedig elrontja a tervet. Vagy mostmár végleg sablonná változtattam?:)
2014. júl. 10. 16:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok 1D fan, eddig egy fanficbe olvastam bele, de más fandomokból ezresével vannak könyvjelzőzve, szóval lehet tudok pár értelmes tanácsot mondani.

Attól függ, milyen besorolást tervezel neki. Értsd, 12-es vagy elmész a 18-ig is? Bár a korodból ítélve nem hiszem, hogy olyasmit szeretnél írni. Mert az első ami beugrott, hogy lehetne köztük valami szikra, amiből a férfiú reméli, hogy lesz valami, mert fülig beleszeret a másikba, de a lány meg pusztán szórakozott. (Ha csak a rossz érdekek vezérlik, ez simán realisztikus szerintem.) Kezdetben nem érdekelné, hogy mit érez a főhősünk, egyre csak negatívan reagálna, majd amit írtál.

Ezt csak azért gondoltam, mert nem nagyon szoktak az emberek beleszeretni valakibe, akit cska a gonosz érdekel, a rossz vezérli, nemde? Kell bele valami kis reménysugár. Érdemes lenne két szemszögből írni, a lányéból és a fiúéból, hogy a lány se legyen teljesen negatív szereplő, és a fiú se tűnjön elvakultnak vele szemben.

És szerintem a főszereplő megölésével semmi probléma, ha nem lesz nyálas és sablonos. Főleg, hogy a misztikus világban kit érdekel, ha meghal? Visszahozhatod, te vagy at író ;)

Még annyit, hogy az lenne nagyon sablonos, ha a lány egyik pillanatról a másikra jönne rá, hogy ő halálosan szerelmes. Ha megírod a gondolataid, tartsd fent a lényeget, hogy csak nagyon makacs és nem akarja engedni magát manipulálni, vagy valami ilyesmi.


Nem kötelező megfogadni a tanácsaim, ha azért írtam volna, akkor már megírom a saját történetem, csak kicsit elkapott a hév :)

2014. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi nagyon hasznos dolgokat írtál:) ha e/1 szemszögre gondolsz,azt sztem kihagyom e/3-ra terveztem
2014. júl. 10. 19:32
 6/7 A kérdező kommentje:
szerinted e/3-ból megtudnám oldani?(érzelmek,gondolatok)
2014. júl. 10. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Hmm, én mindenképpen jobban szeretek olvasni E/1 történeteket, főleg ha ügyesen váltogatja, mert szeretem a belső monológokat, de E/3-ban is meg lehet persze oldani. Csak nekem az személytelenebb, viszont egy (ne vedd sértésnek) kevésbé tapasztalt írónak lehet megfelelőbb, mert sokszor látom, hogy nekiesnek E/1-ben, aztán az a tipikus "A nevem ez meg ez, és 16 éves vagyok. Kívülálló, két barátom van összesen... stb." szóval nem az, amit gondolna a szereplő minden átlagos reggelen, és az a jó, ha egy élet közepébe csöppenését kapja az olvasó, és az elején kisebb részletekben magyaráz (ezt E/3-ban szerintem még jobban is meg lehet oldani talán) tehát nem leírja az egész életét amíg a szereplő eljut reggel a fürdőbe, hanem pl. lemegy reggelizni, ott a családja, és akkor ír egy picit, hogy ez meg ez a családtagja meghalt, ha lényeges, érted :)
2014. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!