Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik fajta ceruza a jobb:...

Melyik fajta ceruza a jobb: KOH-I-NOOR vagy a faber castell?

Figyelt kérdés

Technikailag kérdem ,hogy melyik jobb,melyiket hogyan lehet használni(száraz vagy nedves technikával).

Valamint van a progresso koh-i-noor fajta ceruza ,hogy az ugymond mit tud ,el lehet -e mosni,vagy kenni papirruddal stb.



2014. jún. 8. 17:04
 1/5 A kérdező kommentje:
...és még annyit,hogy melyikel lehet a szineket egymással eldolgozni,több rétegben felvinni jobban?
2014. jún. 8. 17:07
 2/5 anonim ***** válasza:

papírrúddal vagy tortillonnal mindegyiket el lehet kenni:)


Progresso: Régen azzal rajzoltam, a színest viszont nem próbáltam csak a fekete és arany verziót. Nem rossz, kb olyan, mint egy grafitrúd (tul. képp az is) kb arra is használható.


Sima grafit ceruza:

-FC nevesebb, a bele talán jobb is, de én nem igazán használom, nem szeretem, mert a fája pocsék. "drága"

-Kohinoor: nem rossz, közepes minőségű, de rétegezni én spec. nem annyira szeretek vele, mert fényes. "olcsóbb"

-Lyra (ArtDesign): Komolyabb rajzokhoz ezt használom. jó a bele, jó a fája..ára kb, mint a Faberé.

-Derwent: Jó, ( legjobb?) viszont szvsz indokolatlanul drága.


Színes ceruza:

**Nedves technika:

akvarellceruzák közül van Lyra és KOH-I-NOOr-om is (Mondeluz). A kohinoornak vizesen jobb a színe, DE ezzel az akvarellceruzával szárazon NEM lehet szépen színezni. A Lyrával ott is lehet.


* Száraz:

Van még egy Lyra és egy Faber Castell készletem. FC nagyon jó.

Jelenleg csak egy kisebb, hobby készletem van, ha megnyerem a lottót vagy gyűjtök sokat egy FC Polychromos készletre szeretnék beruházni. :)


Remélem, segítettem valamennyit.

2014. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért is kérdezem mindezt,mert láttam Progresso szinest(mint a grafitnál) 6 ill 12 db-os kiszerelésben illtve Faber castell-ben is 6,12 24 db-os kiszerelésben és mivel nem tom ,hogy a progressornak vagy a FC nek hasonlo a szinei vagy sem,az érdekelt volna mert árban kb ott vannak.

Nem tom eldönteni hogy szines progessor a jobb vagy a FC?

De köszi a leirást ,ennyivel többet tudok! (majd ha esetleg használod a Progressort szinesbe ill a FC-t ird már le hogy melyik a jobb)

2014. júl. 5. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor talán ígv tedd fel a kérdést, ha ez érdekel:D


Nem tudom. A progresso az inkább szénszerű, a FC meg ceruza. Mindegyiknek vannak előnyei, hátrányai.

Attól függ, milyen típusú rajzokat szeretnél készíteni :) Innentől viszont nem lehet más tanácsot adni,. minthogy, próbáld ki mindegyiket :D

2014. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okés,köszi azért
2014. júl. 6. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!