Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Veszélyesebb a lejárt szavatos...

Veszélyesebb a lejárt szavatosságú petárda?

Figyelt kérdés

2003. novemberben gyártották, 2006. decemberig őrzi meg a szavatosságát. 2007. decemberben még használtam gond nélkül, tavaly nem került elő.


500 db-os csomag, kék doboz, Pirate "márkanévvel". Kb. 400-at gond nélkül elhasználtam 2004-2007 között. Szobámban polcon, 22-36 fok között volt tárolva az évek során.


Van-e jelentősége a szavatosságnak a petárda esetén? Mik a hibalehetőségek? Esetleg milyen kémiai reakciók mehetnek végbe az évek során, ami módosítja a működését?


2009. dec. 28. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Azt nem tudom, hogy veszélyesebb-e, de azt igen, hogy ha lejárt, ha nem, még a tartása is TILOS, nem csak a használata.
2009. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezzel tisztában vagyok. A kérdés viszont nem erre irányult.


Ha esetleg ez megnyugtatja valakinek a lelkét: nem lakótelepen dobálom az emberek nyakába, hanem egy elhagyatott borvidéken lesz házibuli, oda vinném.

2009. dec. 28. 19:50
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocs, elírtam, 100 db-os a csomag. Ha valaki ért a témához, vagy van gyakorlati tapasztalata, akkor legyen kedves válaszolni! Köszi előre is ;)


BUÉK mindenkinek!

2009. dec. 31. 10:20
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Pár napja a buszmegállóban eldobtak egy petárdát és nagyon kicsit robbant. Utána beszélték, akik eldobták, hogy biztos azért mert már rég lejárt a szavatossága.

Mondjuk azért vigyázz, mert lehet, hogy nem mindegyik így "romlik meg", lehet hogy valamelyik pont hogy nagyobbat fog robbanni, felgyullad...

2009. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Bátor voltam, egyet kipróbáltam :) Hibátlanul működik, pedig esőben, vizes fűbe dobtam. A normális 10-15 mp elteltével durrant és kb. olyan nagyot, mint új korában. Javaslom másoknak is a Pirate márkát, ha még létezik egyáltalán :)


B.U.É.K.!

2009. dec. 31. 17:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Bajod biztos nem lesz tőle ha a foszfor elégése előtt eldobod.
2009. dec. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annó nekem úgy tűnt, hogy hamarabb robbant. (Már dobás közben durrantak a levegőben!) De ez már régen volt, ca. 10 éve. Nem értettem a helyzetet, azután arra tippeltem, hogy kissé kiszáradt, és hamarabb elégett a foszfor.

Igaz, nem túl sokat dobtunk el, csak 5-6 db-ot.


Annó még darabra és nem 100-as csomagban vette az ember haveroktól, mert akkor még minden tüzijáték illegális volt, nemcsak a petárda, és a határon is jobban ellenőrízték az embert.

2010. jan. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Végülis kb. 15-öt dobáltam el idén ebből a régi csomagból, normálisan működött mind. Illetve egy fura volt: találtam egy üres csövet :D Nem tudom hogy széthullott-e, vagy gyártási hiba miatt került be egy üres darab.

Viszont az egyik ujjamat sikerült kicsit megégetni a foszforral :S szóval csak okosan a petárdával, részegen lehet hibázni...

2010. jan. 1. 20:04
 9/9 anonim válasza:
Nem számít én most a 2004es petiket dobálom most 2010 be :)
2010. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!