Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van valakinek jól bevált...

Van valakinek jól bevált (etetőkosárba) ponty csalogató, házi készítésű etetőanyag-receptje?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 09:55
 1/3 Cpt.Krisz ***** válasza:
Nem hinném, hogy létezik olyan etető anyag ami minden tóra jó. Az, hogy az adott halállományt milyen ízű etető anyag csalogatja jobban nagyon erősen függ az adott vízterülettől. Ha esetleg kicsit konkretizálnád a kérdésed (melyik tóra szeretnél menni)akkor könnyebb lenne válaszolni is.
2014. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem a marosmix extraponty bevált. Nem kell semmivel keverni. 1 óra alatt 12db 2-3 kilós ponty volt.
2014. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem van egy!! De nem hinném hogy minden tón jó lenne.. Én leginkább az Újperinti Ponty Tanyán horgászol a legtöbbet és ott bevált!! De azért le írom a receptet...

Hozzávalók:

-2 zacskó zsemle morzsa

-3 szelet kenyér

-4 db vaniliás cukor

-1 db vaniliás aroma

-egy kis liszt

-250 ml tej


Elkészítése:

Áztatjuk be a kenyeret és addig kell áztatni amíg szét tudod nyomni az ujjaddal az egészet..

Öntsük egy vödörbe a zsemle morzsát majd a beáztatott kenyeret morzsoljuk bele.. Utánna rakjuk bele a vaniliás cukrot majd öntsük rá a vaniliás aromát... Aztán öntsük rá a tejet és jól keverük össze.. Miután ez meg van, 1 vagy 2 teáskanálnyi lisztet adjunk hozzá a tapadás érdekében.. Esetleg adhatunk hozzá étel aromákat a jobb szag hatás és felh szín ellenére..


Fontos hogy ezt 1-2 nappal elöbb csináljuk meg a horgászat elött... De ha nem szeretnéd hogy édes legyen akkor ne rakj bele semmi féle édes aromát hanem szórj hozzá mondjuk egy kis chilit és 1 héttel a horgászat elött készíts el mert úgy büdösebb lesz... Sok sikert hozzá! Görbüljön!!😃

2016. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!