Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek a fiatalság...

Szerintetek a fiatalság mekkora része füvezik manapság?

Figyelt kérdés
Én eddig nem gondoltam, hogy sokan, de most volt egy évfolyambulink, és ott valaki hozott füvet is, és több osztálytársamról is megtudtam hogy rendszeresen szív..és én az ország egyik legjobb, eléggé elit sulijába járok, és ha már a mi sulink fele füvezik, ki nem?? 16L

2014. márc. 24. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg egy elég szar iskolába járok, megyei szinten azthiszem a legrosszabb és ott tényleg a fél iskola füvezik+egy része más drogokat is használ. De még elitebb iskolákról is ki szokott derülni hogy mennyi drogos jár oda. Szóval a fiatalok jókora része füvezik manapság.
2014. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Minimum a 60 százalékuk. De annyira ne borulj ki ezen, nézd meg hány országban legális.
2014. márc. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk is a fèl iskola sziv!;)
2014. márc. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a fű az, amin ki kellene akadnod, hanem a komolyabb drogok használata az aggasztó. A marihuána sokkal de sokkal kevésbé káros, mint az alkohol, azt pedig mindketten tudjuk, hogy ennyi idősen sokan elég szép mértékben fogyasztanak hétvégénként. Másrészt a fűvel kapcsolatban sem mindegy, hogy valaki néha buliban elszív egy jointot, vagy naponta füvezik. Komolyabb egészségügyi következményei valószínűleg az utóbbinak sem lesznek, de az már eléggé gáz, ha valaki már csak akkor tud igazán örülni, ha tépett...
2014. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó, én igazából nem annyira ismerem a hatásait, csak tudom, hogy az is valamilyen szinten drog, és meglepett...végülis 16 évesek vagyunk...

És egyébként komolyan károsabb az alkohol???

2014. márc. 25. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen, méghozzá nagyságrendekkel. A fű hatóanyaga nem okoz fizikai függőséget, az alkohol viszont igen. Az más kérdés, hogy szellemi függőség kialakulhat, ha valaki tényleg napi szinten használja, ezt jól példázzák egyes zenészek, például Lars Ulrich vagy Charlie Watts de a lényeg, hogy az alkoholhoz képest minimálisan káros. Ezért tartom hatalmas butaságnak, hogy Magyarországon büntetik a használatát (ráadásul az új Btk óta szigorúbban). Ha ugyanazt bevezetnék, mint Hollandiában, akkor az államnak is óriási haszna lenne belőle, ráadásul nyugodtan lehetne használni, és a minősége is ellenőrött lenne. De erről a politikusainkat nem mostanában fogják meggyőzni az általánosan elterjedt tévhitek miatt.
2014. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Plussz nincs halàlos adag belőle!ellenben az alkoholal!
2014. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Valóban kevésbé káros mint az alkohol és maga a hatás is jóval veszélytelenebb, hiszen amíg egy részeg ember balesetveszélyes (magára is, másokra is), addig egy betépett valszeg leül egy kényelmes kanapéra és nem mozdul onnan, vagy ha igen, még akkor is tudja magát kontrollálni. Arról nem is beszélve, hogy a füvesek gyakran jófejek :D Szóval ezen ne aggódj szerintem. Előbb vagy utóbb világszerte legális lesz, mert nevetséges, hogy illegális és erre a hatalmak is egyre inkább ráébrednek.
2014. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

kántáljátok rendesen:D

az egy nagy fa*zság hogy nem okos függőséget,mert okozhat,ebben az az irónikus hogy pont azok mondogatják akik napi szinten tolják:D

lehet hasonlítgatni az alkoholhoz de semmi köze sincsen hozzá,teljesen más a kettő,ez olyan mintha a mosóport a szexhez hasonlítanánk,akkor már vessétek össze a bélyeggel,vagy a gombával logukisabb sztem:D

az meg a másik hogy itt nem arról van szó hogy tönkremegy tőle a májad,vagy tüdőrákot kapsz,hanem arról hogy túlzott használatnál hosszútávon milyen mentális zavarokat okozhat,persze évente 1-2 alkalom buli szinten nem árt.

én mondhatni bünőző környéken nőttem fel,és itt is mennek dolgok nem is akárhogy:D ellentétve veled,van hogy pont olyanok szívnak akikről nem is gondolnád,állítom hogy az összes parlamentes milliárdos p*tkány kokszol rendesen egy beszéd előtt,közben a drogprevenciókra mennek el forint milliók,röhelyes:D

2014. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"az egy nagy fa*zság hogy nem okos függőséget,mert okozhat,ebben az az irónikus hogy pont azok mondogatják akik napi szinten tolják:D"

Fizikai függőséget nem okozhat, lelkit igen. Mellesleg én nem tolom napi szinten, mostanában elég ritkán szívok. És miből gondolod, hogy a fű közelebb áll a bélyeghez, mint az alkohol? Hidd el, a bélyeggel kb SEMMIT nem lehet összehasonlítani, annyira más, mint bármi más :D És a fű sem okoz halucinációkat, akárcsak az alkohol. Persze, nagy külömbségek vannak drog és drog között, de mivel az alkohol egy LEGÁLIS KEMÉNYDROG ezért logikusnak tűnik aféle mérceként tekinteni rá. Szerintem.

2014. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!