Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a történetem...

Mi a véleményetek a történetem prológusáról?

Figyelt kérdés

Ti, ha olvasnátok, kíváncsiak lennétek a folytatására? Szerintetek túl erőltetett, vagy gyerekes az egész? Építő jellegű kritikákra, tanácsokra nyitott vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat.


Többször megfordult már a fejemben az öngyilkosság gondolata, de sohasem tudtam megtenni. Az édesanyám eldobott magától, lesüllyednék a szintjére, ha én az életet dobnám el ugyanígy. Az árvaházban tanító nővérek kifejezetten gyűlölték, amikor a gyerekek a szüleiket szidták. Ez tabu volt számunkra.

Egyetlen barátnőm volt, de őt tizennégy éves korában örökbe fogadták. A szülők új életet szerettek volna kezdeni vele, ezért nem tarthattuk a kapcsolatot. Tudom, hogy ők jót akartak, de még elköszönni sem tudtam tőle, azt sem tudtam, hogy el fogják vinni. Nem szólt erről egy szót sem. Azt az ölelést már sohasem kapom vissza senkitől, legalábbis akkor ezt így éreztem. Magamba roskadva töltöttem el ott három véget nem érő, magányos évet. Gyűlöltem létezni, nem láttam a lényegét. Teréz anya egyik versében ezt írják: „Az élet játék – játszd!“

„Mi a fenét játsszak rajta teljesen egyedül?“ – Tettem fel annó magamban a kérdést. Totál Game Over-nek tűnt az egész, de én próbáltam reménykedni, próbáltam magamban felépíteni a tökéletes világomat, szerettem volna pozitív lenni, de egyszerűen nem ment. „A remény hal meg utoljára“ De az bizony abban a pillanatban meghalt, amikor megláttam Teresának az üres szobáját. Ott, abban a másodpercben összerogytam, és hangos zokogásban törtem ki. De senki sem hallotta, senki sem látta, és azt hittem ott halok meg, ha valaki nem jön, és nem vigasztal meg, de ennyi erővel meg is halhattam volna, mert bizony egyedül kellett összeszednem magam. Egy tizennégy éves kicsi lány voltam, akinek szűksége lett volna az anyai szeretetre. Erre szokták mondani, hogy „Álmodik a nyomor"



2014. febr. 7. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:

többek között helyesen írsz, szóval ezzel nincs gond, ami plusz pont.

a fogalmazásodon lenne amit javítani, mert egy kissé gyerekes. én, személy szerint, egy ilyen történetben nem használnék olyan kifejezéseket, hogy "totál game over-nek tünt az egész", pláne, ha ilyen idézeteket is beteszel... én nem használnék ilyen szleng kifejezéseket, mert nagyon lealacsonyíthatják a történetet.

amúgy, ha ez a pár sor lenne egy könyv hátán, akkor még meggondolnám, hogy elolvassam-e a könyvet. de ha sokat gyakorolsz és olvasol, akkor fejlődhetsz!

sok sikert és sose add fel ;)


u.i.: az ötlet maga érdekes, nem túl elcsépelt, bár láttam már ehhez hasonlót, kisebb nagyobb eltérésekkel.

u.i. 2: próbáld sok könyv elolvasásával felfedezni a stílusodat, mert az még nagyon kiforratlan és gyenge. légy egyedi! ;)

2014. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!