Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen ez a vers? (tovább lent)

Milyen ez a vers? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Van hogy a sors rossz kártát oszt

De ez a jótól meg nem foszt

Mert nincs az az isten

Ami elvehet tőlem mindent

S,igaz hogy sokszor fáj

Amit az ember lát

De a megbocsátás fontos

Mert nincs senki aki olyan okos

Hogy egyszer sem véti el a lépést

S,te ilyenkor felteszel magadnak egy kérdést:

Megéri?

Nem válaszol senki,és nem merem mégegyszer feltenni.....



2013. aug. 2. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon jó!:)
2013. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hm hát nem egy Radnóti. Szerintem nagyon sablonos. Legyél picit kreatívabb és vonatkoztass el az ilyen alap szavaktól, amit mindenki használ. Pl. jó, rossz, sors, Isten, fájdalom. A rímek sem igazán passzolnak nekem. Hiába rímel mégsem illenek össze.
2013. aug. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

14/l

ez kimaradt...

2013. aug. 2. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Pusztán dicsérgetéstől senki sem fog fejlődni, remélem nem fogod rossz néven venni, nem bántásból:


1) Nagyon klisés szóképeket használsz, amikor magad elé képzeled az olvasót, fog bármi olyat is kapni tőled, amit nem olvasott már több ezerszer?


2) Terjedelmétől függetlenül egy vers akkor igazán hatásos, ha van egy kerete, egy téma amit kibont. Amiket leírtál, ez így zanzás, nincs igazi iránya ami felé haladna.


3) Egy vers nem attól lesz vers, ha a sorvégek rímelnek, ez nagyon gyakori hiba.

Ha a ritmika még nagy falat is lenne elsőre, valamilyen szótagszám tartása már sokat segítene.


Vannak szabad versek, és nem azt akarom meghatározni, mi számít jó vagy értékes versnek, de egy sima aabb rímképletű, össze-vissza szótagszámú, ritmika nélküli karcolat még nem igazi vers a szó irodalmi értelmében.


Kezdésnek, 14 évesen tök jó, de szerintem akkor igazán hasznos a kérdés, ha ebből tanulsz és fejlődsz valamerre.


Sok sikert és kitartást! Tényleg nem a fejedet akartam leharapni. :-)

2013. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!