A zenéket és könyveket miért nem szórakoztatóipari cégek írják, mint a videójátékokat? Ezen műfajoknál hogyhogy nem terjedt még el ez a séma?
Mondjuk a Harry Potter nem úgy keletkezett volna, hogy az irónőnek eszébe jut és megírja, hanem egy könyvíró cég elrendeli, hogy ki fognak adni egy könyvet egy kiskorú varázslógyerekről, egy csapat tervező felvázolja a cselekményt, majd egy csapat író ezt kiszínesíti, élvezhető formába írja.
Vagy mondjuk Lady Gaga számai úgy keletkeztek volna, hogy egy zenecég kitalál egy képzeletbeli személyt "Lady Gaga" néven, egy csapat szöveg és dallamíró megírja a számait, majd egy nő vagy több nő akit/akiket kikiáltanak "Lady Gaga hangjának" elénekli őket?
A popszakma azért nagyjából így megy.
Van egy szövegíró aki megírja, van egy stúdió ami elkészíti a zenei részt. Van egy stylist aki öltözteti, egy menedzsment ami megmondja milyen stílust és viselkedést vegyen fel, van egy kiadó aki a zenei világban elhelyezi, van egy jogi csoport aki a feldolgozások szerzői ügyét intézi, és végül van egy személy akire ezt mind rárakják és ő előadja.
Annyi különbség van, hogy az embert nem kreálják hanem valakit felfedeznek, majd őt rakják be a gépezetbe.
Talán egy kérdéses személy van, Lana Del Rey-ről pletykálják hogy az egész alternatív személyiséget és munkásságot egy menedzsment kreálja. Ami azért baj, mert eddig az indie a függetlenségről szólt, nem a pénzcsinálásról. Ha beteszik a lábukat erre a területre a sztárgyárosok, akkor azzal felborul az alternatívság lényege, hiszen nem attól lesz valaki újdonság hogy saját stílusa van, hanem mert annak csinálják meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!