Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el festeni...

Hogyan kezdjek el festeni képeket?

Figyelt kérdés
Régebben képről másoltam portrékat, és megtetszett, de most szeretnék festeni, de utoljára az ujjammal festettem az oviba. Szóval nullán állok a dologgal. Mit használjak? Vízfesték, tempera? Milyen ecsetet? Először rajzoljam meg a képet majd töltsem ki színekkel? Hogyan folyik a színkeverés, vagy hogyan kell színátmenetet festeni? Semmit sem tudok, de nagyon szeretnék festeni. Minden tanácsot megköszönök!:)

2012. nov. 15. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom mennyire lesz hasznos a válaszom, de azért próbálkozom :)

Én is nemrégiben elkezdtem festeni...először is én famentes A3-as-ra szoktam dolgozni és temperával... Előnyösebb szerintem mint a vízfesték. Az ecset...nos most nem tudom,hogy érted,hogy milyennel...én póniszőr ecsetet használok, a méretük attól függ, mit festek...

A megrajzolással kapcsolatban: én nem ajánlom. Sokkal jobban ki tudod élni magad ha nem kötöd vonalakhoz az alkotást. Természetesen ezt te tudod, ha magabiztosabban festenél úgy, az esetben nyugodtan rajzold be a körvonalakat, de csak HALVÁNYAN. Ez nagyon fontos, mert megmaradhat festés után és az nem valami szép. A színátmenetről és színkeverésről részletesen nem tudok sok mindent írni, sajnos, mivel én is elég kezdő vagyok :) Az fontos,hogy ha szeretnéd egy kicsit fejleszteni magad (nem tudom jól kifejezni magam, bocsánat) akkor próbálj ne másolni, hanem egyedi ötleteket kreálni a fejedben és papírra vinni a dolgot :) Az sem baj, ha nem lesz pont olyan mint a fejedben, a lényeg a kreativitás kiélése :) Remélem valamennyit segítettem :) Üdv, 20/L

2012. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!