Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Legális, ha a graffitit a...

Legális, ha a graffitit a vasút melletti betonkerítésre festem?

Figyelt kérdés
Nem minősül műemléknek, régészeti lelőhelynek, templomnak, stb... tehát legális? :)

2012. okt. 11. 17:57
1 2
 1/15 Shower99 válasza:
Nem illegális de ha sünök meglátnak elkapnak. Amúgy ha verseny lenne akkor lehetne. Én már voltam graffitis versenyen:) ja és ha beton akkor az nem lehet kerítés beton fal esetleg. de ha rosszul mondom akk javíts.xd
2012. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Engedély nélkül minden közterületen történő graffitizés illegális.
2012. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

első: látszik lány vagyok :D nemtudtam h az fal.... de azért köszi :)

második: elolvastam a szabályokat és nem említette...nem ingatlan, nem templom, útfelület, stb....több helyen is olvastam h oda elvileg szabad de azért megkérdeztem itt is.

2012. okt. 11. 19:15
 4/15 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

Csodálkozom, hogy elkerülhette a figyelmed a szabályok értelmezése, kérdezd meg a MÁV illetékeseit, hogy mit szólnak hozzá.

2012. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hááát, nemtudom :/ a szabályokba nem írták bele csak ennyit: [link]

meglepit szeretnék vele okozni azért kéne :)

2012. okt. 11. 19:37
 6/15 A kérdező kommentje:
de több helyeken láttak kiírva h oda lehet
2012. okt. 11. 19:39
 7/15 anonim ***** válasza:
A kisebb kár nincs részletezve.
2012. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Olvasd át alaposan:



[link]

2012. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ezeket olvastam de az ilyen hivatalos irogatásokból sose tudok kijönni rendesen
2012. okt. 11. 20:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Elvileg minden, ami köztér, és nincs legállá nyilvánítva, az illegál.


Gyakorlatilag, a jóérzésedre, lelkiismeretedre van bízva. Én magántulajdonra (amiért valaki, közember-kisember pénzt adott ki), nem csinálnám. Ugyanez a helyzet a műemlékekkel, hidakkal, szobrokkal - ez jóérzésű embernek meg se kéne fordulnia a fejében, tisztelni kéne azokat a dolgokat, amikkel valaki ennyit dolgozott, és "dekor" célja van. Meg könyörgöm, amiben érzel valami "fenségeset", arra ne... Ismétlem önmagam, JÓÉRZÉS és LELKIISMERET kell ahhoz, hogy tudj mérlegelni.


Vasúti fal, lerobbant lakatlan ház tűzfala, esetleg felüljáró oldala, ami nagyrészt szürke és ocsmány, ilyenekben gondolkozz. Vannak olyan főutak, ahol zajvédő falat építettek falnak, hogy a mögötte lakótelepen élni is tudjanak, na az is tökéletes. Gondolom az is szempont, hogy relatíve sok ember lássa, na ezek arra pont jók az átmenő forgalom miatt, mégsem sértenek konkrét embereket, meg amúgyis csúnya felületek.


Remélem okos leszel.

2012. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!