Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdenél/kezdesz el...

Hogyan kezdenél/kezdesz el fanfiction-t írni?

Figyelt kérdés
bármit írhattok ami segít ihletet adni, érdekel mások hogy állnak neki

#írás #tipp #fanfinction
2012. okt. 7. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hmm hát én is most kezdeném el,úgyhogy csak azt mondom hogy én hogy fogomXD

Először is magától értetődően kell egy fandom(pl:Fma,Harry Potter,ACDC,akármi)amibe nagyon benne vagy.

Aztán fogod a kedvenc karakteredet és elkezdesz azon morfondírozni hogy milyen szituációban látnád szívesen(pl.: Dumbledore elcsúszik egy banánhéjon,hogy reagálná le,mi lenne a következménye stb)

Vagy a másik változat hogy már van egy jó alapötleted,és azt az ötletet szeretnéd megvalósítani úgy,hogy belehelyezed az egyik fandomba(pl.:látni akarsz két embert az asztalon táncolni,beteszed az FMA-ba,így mondjuk Roy felrántja Rizát az asztalra és elkezd neki szambázni)(amit Riza egy tökönrúgással jutalmaz)

Szal fandom.

Aztán,kellenek ugye ötletek.Mert ugye ötlet nélkül nem lehet eldönteni hogy na most én írok erről valamit,nemtom mit de akkorisssss.

Persze a kedv meg lehet(hát bakker én is így voltam vagy 2 évig)de valami ihlető nélkül nem lehet jó ficet írni.

Én azt ajánlom hogy olvass más ficeket,könyveket,és azokból ragadj ki olyan részeket amik nagyon tetszenek.Nem azt mondom hogy lopj,ez nem lopás,ez az inspiráció.Ragadd meg őket és tedd őket a magadévá,változtasd őket,formázd őket a saját stílusodra.Hallgass zenét és figyeld a szöveget,abban is találsz nagyon jó gondolatokat.Vagy akár más emberek beszélgetését,eszmecseréjét,figyelj a külvilágra,járj nyitott szemmel és HAGYD hogy az ihlet rád találjon.

Aztán,nem árt ha tisztában vagy néhány fogalommal.Mi az az AU,mi az a OC,mi az a slash,het(vagy éppenséggel yuri,yaoi)

Így ha írsz valamit a figyelmeztetésekhez feltüntetheted hogy mit kap az olvasó ha ráklikkel.(pl: AU=alternatív univerzum=az ACDC a Roxforti bálon zúz)

Most így ennyit tudtam kipréselni magamból,remélem segítettem valamit és nem foglalom feleslegesen másoktól a helyetXD

2012. okt. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy kezdtem el, hogy nagyjából tudtam, hogy miről fog szólni. Hogy Tommy szerelmes Adambe, de nem lehet Adam az övé, mert Adam Sauliba szerelmes, aki viszont csak azért van Adammel, hogy kihasználja. Ez így elég nyálasnak tűnik, de ez volt az alapötletem. Elkezdtem írni, és közben az izgalmas részek jöttek maguktól. Ezt nem csak fanfiction, de novella vagy akár könyv írásánál is célszerű alkalmazni: ne te irányítsd a szereplőket, ne te próbáld kitalálni, hogy ők mit tennének. Hagyd őket életre kelni. Ha én írok nem gondolkozom közbe hogy mi lesz a fojtatás. Csak írok, és hagyom, hogy a szereplők irányítsák a történtet. én mindig úgy gondoltam az írásra, mint egy kiváltságra. Élnek ezek az emberek egy másik dimenzióban, és engem kértek meg, hogy írjam le a történetüket, hogy az itt élők is megismerjék. Próbálj meg eszerint írni, nekem nem nagyon kell "agyalnom" hogy hogyan alakuljon a történet.
2012. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Néha zenehallgatás közben jön meg az ihlet, máskor egy-egy normálisabb film hatására kezdek el írni (szerintem mellékes, hogy milyen témában) Elég jó kritikákat szoktam kapni (Merengőre járok, de nem HP-témában), úgyhogy nálam ez beválik.

Aztán van, hogy más ficeket olvasgatok (főleg az egyrészesek tetszenek, mert ha több fejezetes - nagyon kevés kivételtől eltekintve - teljesen kiesik az adott univerzumból, csak a szereplők maradnak ugyanazok), és az is segíthet ihlethiány esetén.


Egy a lényeg nálam: EGYEDÜL LEGYEK ITTHON, MERT: írás közben eléggé beszámíthatatlan szoktam lenni :)

2012. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég rég tetted fel a kérdést, de azért remélem, hogy eljut hozzád a válaszom :D

Én FMA fanfiction-t írok, pár saját karakterrel.

Miközben néztem a sorozatot, bele-bele képzeltem a saját szereplőmet. Pl.: ő most mit tenne, stb... stb...

Mikor végig néztem, elkezdtem megalkotni a szereplőimet. Kinézetük, jellemük, tulajdonságaik.

Elmentettem minden Fullmetal Alchemist-tel foglalkozó oldalt. Wikipédia a ország térképéről, szereplők listája, valamint a sorozat részei is megvannak egy külön pendrive-on, szóval bármikor megtudok nézni valamit, ha nem világos.

Az első válaszolónak csak azt üzenem, hogy nevetőgörcsöt kaptam Roy és Riza példáján. Már csak a sors fintora, hogy FMA fanfiction-t írok :D

2013. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!