Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy rajzfilm anime?

Mitől lesz egy rajzfilm anime?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 16:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na most elárulok egy nagy titkot, minden rajzfilm anime. XP

Valaki valami olyasmit írt hogy jól is teszik a japánok hogy megkülönböztetik a rajzfilmjeiket,mert az tök más meg minden...hát pont hogy nem különböztetik meg. Az anime japánúl rajzfilmet jelent, ahogy a manga meg képregényt. A japánok minden rajzfilmet animének neveznek, ahogy minden képregényt mangának, legyen az pl. DC vagy Marvel. Viszont, mivel általában a japán rajzfilmek/képregények többszempontból eltérnek a nyugatiaktól, ezért a NYUGATIAK megkülönböztetik a sajátjuktól és így a japán rajzfilmeket animéknak nevezik, a japán képregényeket pedig mangáknak, gondolom hogy a beszélő rögtön tudja keleti, pontosabban japán rajzfilmről van szó (vagy csak mert egy csomó kifejezést a fordítók nem tudnak rendesen lefordítani vagy nem akarnak, ezért átveszik őket pl: shoujo, shounen, -chan, -san, meg ilyenek :)...) Egyszóval: MINDEN JAPÁN RAJZFILM ANIME, de túlajdonképpen minden rajzfilm anime, ezért tartom feleslegesnek, amikor azt mondják "jaj ez nem rajzfilm hanem anime, fúj fúj én sose mondom rá, hogy rajzfilm" anime=animációs film és mivel többnyire rajzolják=rajzfilm XD (én is legtöbbszőr animének hívom, de nem akadok ki, ha valaki olyan, aki nem jártas a témában rajzfilmnek nevezi mivel, tulajdonképpen az). Amúgy az sem igaz, hogy minden anime, nagyszemű stb., ez nem egy kötött műfaj én több rajz stílust láttam már, a mangáknál meg főleg. Amúgy a "manhwa" koreai képregény és én is kiakadhatnék, hogy nem szabad mangának nevezni mert pl. nem ugyanabból az irányból olvassuk, és általában különbözik a rajz stílusa a szokásos mangákétól(én legalábbis sokszor elsőre kiszúrom, hogy manhwa és nem manga). Sőt a kínai képregény se manga, mert az meg, "manhua" XP.


Tehát röviden:

"Mitől lesz egy rajzfilm anime?"

A te szemedben, attól hogy a japánok csinálták :)

(A japánok szemében, attól hogy rajzfilm XD)

2010. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Most nézetem meg jobban, hogy "2009-12-13 11:24" már írta hogy "japánban minden rajzfilm anime", szóval bocsi. Én kicsit részletesebben kiveséztem, így remélem, azért nem volt teljesen hasznavehetetlen. :)
2010. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Csak az anime, amit Japánban készítenek. Általában kézzel rajzolják meg majd interneten meg szerkesztik 1 másodperc 4db kép.Meg a nagy szemük miatt.

Ennyit tudtam segíteni.

2021. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!