Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi ennek a "rejtvénynek" a...

Mi ennek a "rejtvénynek" a megoldása?

Figyelt kérdés

fogadtam az egyik ismerősömmel 2 üveg sörben h nem tudom megoldani ezt a feladványt légyszi segitsetek!


van 20 disznó 5 nap alatt mindet le kell vágni úgy hogy minden nap meg kell ölni minimum egyet de úgy hogy csak páratlan számú disznót ölhetek meg!

elvileg van valami megoldása de én nem tudok rájönni :)


2012. febr. 6. 13:58
 1/2 anonim válasza:

hello!

Ezt velem is eljátszották már,de googleba is megtalálod!

ezt papíron levezetve lehet a legjobban megérteni.

első nap levágsz 1-et aztán második nap is 1-et (ezt beírod a másik egyes mögé szóval 11

aztán 3-mat

aztán 3-mat

aztán 3-mat

és megvan a 20 xD

2012. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A Tanácselnök rendlete - megoldás.


Mint azt már az elején leszögeztük, a feladatnak nincs matematikai megoldása, hiszen öt páratlan szám összege nem lehet páros. Így aztán jogászi csűréscsavaráson alapuló megoldáshoz kell folyamodni.

A feladatban az van, hogy "minden nap páratlan számút" kell levágni.

Ennek értelmében a 20 disznót szépen sorba állitjuk és a páratlan számúakat levágjuk első nap.

1,3,5,7,9,11,13,15,17,19 páratlan számú disznókat.

Következő nap megint sorbaállítjuk a maradék 10 disznót és a páratlan számuakat levágjuk.

1,3,5,7,9 helyen állókat.

Harmadik napon megint a páratlan helyen állókat

1,3,5

Negyedik napon megint a páratlan helyen állókat

1,3

Az ötödik napon a maradélk egyet.


[link]

2012. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!