Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szilveszterkor mikor legális...

Ilidius kérdése:

Szilveszterkor mikor legális a petárda?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ugyanis hogy van rá kijelölt időpont valamikor Decemberben szilveszterkor. Kérem a kutyabarátok kerüljenek:D
2011. dec. 27. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Semmikor. Egyéb rakéta és tűzijáték dec. 31. 18 óra és jan. 1. 06 óra között használható fel. Ha a petárda legális lenne, azt a hivatalos árusítónál is megvehetnéd. Tartása vagy felhasználása viszont 100e Ft-os büntetést vonhat maga után.


[link]

2011. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A petárda évek óta be van tiltva...
2011. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok hülye gyerek miatt lett betiltva akik nem tudják használni! Egy petárda semmivel sem veszélyesebb mint egy tűzijáték vagy rakétatelep sőt inkább ezek veszélyesebbek mert egy nagy tűzijátékban vagy telepben sokkal több hajtó illetve robbanóanyag van mint egy snassz petárdában! Csak a petárda sokkal olcsóbb volt ezért volt régebben annyi baleset vele mert inkább ezt vették (és sok észlény szétszedte illetve rosszul használta) mint a drágább tűzijátékokat. De hiába manapság pár "okoska"miatt minden jót be kell tiltani. Ja és még egy nagyobb petárdának is kisebb hanghatása van mint egy tűzijátéknak csak azért hangosabb mivel az a földön robban. Én már hallottam tűzijátékot föld közelben robbani és legalább kétszer akkora a hanghatása mint egy nagy petárdának. Csengett is a fülem tőle legalább 2-3 napig.
2011. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. febr. 18. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!