Van ilyen kompakt fényképezőgép?
-minimum 12 megapixel
-sorozat mód : fps (max felbontásnál) legyen minimum 1
-bridge kinézetű, ne olyan kicsi vékony legyen.
- live view kereső
Tudtok ilyet? Most egy sp 550uz-m van de kicsit gyenge a felbontása, így lecserélném. Ár max 80.000 Ft.
Kicsit kevered a dolgokat.
- 12 megapixel abszolút nem javít a képen, mondjuk 6 megapixelhez képest. Nem lesz szebb a kép attól, hogy nagy a felbontása. Ha azt fel akarod használni, mindenhol 1-2 megapixel méretre le kell kicsinyíteni. Az már más kérdés, hogy 10 alatti gépet nem is nagyon kapsz, de ne ez legyen mérvadó.
- ritka ma már, hogy ilyen kevés legye a sorozatkép-tudás. Kompaktnál is azért 2 fölött szokott lenni.
- az, hogy egy gép bridge, az a tudása alapján van bekategorizálva. A bridge pont attól az, ami, mert a kompaktok és tükrözök közötti hidat (bridge) képviseli. Nem jellemző, de vannak enyhén bridge tudású kompaktok, de nincsenek kompakt tudású bridge gépek.
- live view nem jellemző a kompaktra, a méretek miatt használhatatlan. Még a bridge gépen sem nagyon használják, inkább a tükrösökre jellemző, ott kizárólagosan.
- fényképezőt ne a felbontási képessége alapján ítélj és cserélj, hanem a képességei miatt. Ugyanaz a tudás 6 és 12 megapixel esetén egyforma képet eredményez, csak más méretben.
- 80e forint már a bridge kategória, kb. 60e-ig jellemzőek a kompaktok, a fölött vagy nagyon jó kompakt van, vagy inkább már bridge kategória.
Itt tudsz feltételek alapján találatokat szűkíteni
Illetve tanács: ha csak kattintgatni akarsz és a gépre bízni a beállítást, nem akarod megtanulni a fotós alapokat, mert nincs rá szükséged, ne vegyél drága gépet. Pocsékolás egy komolyabb tudásút automata módban használni, arra ott vannak az ultrakompaktok-kompaktok.
Igaz, kicsit tényleg elnéztem a dolgokat, de szerintem (sportfotózásban) igenis számít a pixelszám, mert sokszor ki kell vágni a bizonyos részt ami érdekel. A bridge-t úgy értettem, hogy kinézetre hasonlítson ( [link] ) [zömökebb kinézet ]
A sorozatmódot pedig ugye a sportfotózás miatt. Teljesen kitapasztaltam mindent a jelenlegi OLYMPOS gépemen, blende, záridő stb... ezért is váltanék, mert minden megvan benne, kivéve a 10+ mp. És az mint mondtam zavaró, ha ki kell vágni egy bizonyos részt. Remélem most nem voltam olyan érthetetlen sügér :D . Köszi a választ.
Nekem 10Mpx DSLR van, és nem volt még olyan, hogy ne lett volna elég. Képkivágás során is volt miből croppolni, és a végeredmény is kellően nagy méretű marad (persze számít a helyzet is).
Ha ilyen gondok vannak, szerintem érdemesebb a nagyobb zoomtartomány felé nyitni, hogy ne a képet kelljen vagdosni, hanem a zoomolással a képkivágást eleve megadni. (mondjuk 18x zoom az 550-en nem kevés).
Sportfotózáshoz egyrészt rövid záridő kell, hogy a mozgás ki legyen merevítve, azzal arányosan pedig több fényerő, hogy ne legyen sötét a kép. Az a vicces, hogy a 2.8-as fényerővel meg az 1/2000 zárral simán ajánlani lehetne azt a gépet, amit most használsz.
Ajánlani nehéz, mert nem igazán lehet olyan keresést végezni, ami neked a fotósorozat készítési ideje-mennyisége alapján ad találatot (+ már több éve kiestem a kompakt világból, csak a specifikációk alapján lehet megmondani, hogy éppen az egyik jobb választás-e vagy nem. Jobb híján én azt csinálnám, hogy venném a max. összeget, és megnézném ott, hogy milyen a kínálat. Ha sok, akkor pedig lehet lejjebb menni, amíg lesz egy olyan gép, ami teljesít minden kritériumot. Az olcsobbat.hu azért segítség, mert ott lehet például szűkíteni a találatot ár szerint, és kiesik minden zavaró elem. A legkönnyebb része a felbontás, alig lesz már 10 megapixel fényképező az elmúlt 1-2 évből.
Hát igen, a rövid záridővel is vannak gondok, de mindig kanyarba állok, így ez nem probléma (rali). A vicces az, hogy nekem csak 8-as blendével elérhető a 2000-edes záridő. De eddig az ezredes elég volt.
Hát igen, az 550uz csak 7 megapixeles, dehát 5 éves lesz idén. Köszönöm a választ!
Az expozíció három részből tevődik össze. Érzékenység (iso), blende (rekesz), és zársebesség (záridő). Ez a három érték összefügg egymással.
Például neked f8, 1/2000 esetén jó a kép. Valahol van egy iso érték is, legyen 800, mert elég sötétnek tűnik a kép alacsony iso-nál. Amikor az egyik értéket az egyik irányba változtatod, akkor sötétedik a kép, a másik irányba világosodik. A példából kiindulva: Ha leveszed f5.6-ra a rekeszt, világosabb lesz a kép, 11-re állítva sötétebb. 1000-ed másodperce véve világosabb a kép, 4000-ed sötétebb. Iso 400-ra véve sötétedik, 1600-ra véve világosodik. Ez a három érték viszont úgy függ össze egymással, hogy mondjuk két be tudsz úgy állítani, és változtatni, hogy ne módosuljon a kép megvilágítása. Például +2 iso és -2 rekesz ugyanazt a képet eredményezi. -1 záridő, -1 rekesz és + 2 iso ugyanazt a képet. Csak a különbség annyi, hogy záridő változtatásával a kép bemozdulása szabályozható, blendével a mélységélesség és isoval a zajosság.
Ha mondjuk az f8, 1/2000 és iso 100 esetén sötét a kép, akkor vagy a blende nyitásával (kisebb számra állítás) vagy az iso emelésével (vagy mindkettőt egyszerre) tudod úgy növelni a bejutó fény mennyiségét, hogy a kép világosabb legyen, de a záridő maradjon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!