Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Regényt írok, mely a jövőbeni...

Regényt írok, mely a jövőbeni Európa területén játszódik, de jórészt Angliából származó emberekkel. Használjam a "magyar" mértékegységeket (kg, m, l, stb. ), vagy az angolszászt (font, yard, gallon stb. )?

Figyelt kérdés
Szerintem az angolszász jobban hangzik (pl. hat láb magas ember), mint ha centiben írnám, de más véleménye érdekel.
2009. márc. 27. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kíváncsi lennék erre a könyvre szóval ha kész vagy vele várok róla egy rövid leírást minimum. Szerintem is jobban hangzana ha angolszász mértékegységekben írnád:)
2009. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából nem fontos maga a helyszín, mert sem ez, sem az nem lényeges, hogy a jövőben játszódik. Egy fantasy elemeket tartalmazó regény 15 éven felüli fiataloknak. Egyébként az első 2 kötet kész, a 3 is alakulóban, és eredetileg európai mértékegységeket használtam, de nagybátyám elejtett megjegyzése alapján módosítottam. Mert pl. elég furán hangzik, hogy: "egyenesen belebámult egy szempárba, ami kb. 190 centi magasról, zölden világított rá". Ehelyett jobb, hogy "hat láb magasról". Szerintem. :)
2009. márc. 27. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, hogy az Angliából származó karakterek használják az angol mértékegységeket, a többi szereplő a saját nemzetiségének megfelelő mértékegységeket, te meg leírásban kerüld a centizést, írj inkább olyanokat, hogy fejmagasságból, meg gyűszűnyi, meg ház nagyságú.
2009. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit az utolsó írt tényleg jó nekem ez eszembe se jutott.:)Valóban így lesz a legjobb.
2009. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez is nagyon jó ötlet, viszont nem a szereplők, hanem én, mint elbeszélő használom a mértékegységeket. Ugyan ilyeneknél, hogy pl. mennyi kaját evett, vagy mennyi vizet ivott (csak példa), megoldható a te módodon (mi több, így is van), ám pl. egy űrhajó leírásánál nem használhatok mást, csak métert, vagy lábat. Ilyenek miatt vagyok dilemmában.
2009. márc. 28. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
én az angolszászra szavazok, jobban hangzik
2009. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor egyetértünk. :)
2009. ápr. 10. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!