Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka, akinek egy...

Van olyan anyuka, akinek egy vizsgálat után azt mondták, hogy a baba valamilyen születési rendellenességgel, betegséggel jön a világra, s abortusz javasoltak neki? De megtagadta, és megszülte a gyermekét?

Figyelt kérdés
Nincs gyermekem, de ha ebbe a helyzetbe kerülnék, én nem vetetném el, s szeretném tudni, hogy volt-e olyanra példa, hogy egy ilyen anyuka megszülte a babáját, és annak nem volt,vagy nem volt olyan baja, amilyent "megjósoltak" az orvosok.
2009. márc. 17. 13:03
 1/6 anonim válasza:
100%

Sajnos én rosszabb esetet tudok :(

Nővérem barátnője terhes volt, és utólag mondták neki, hogy olyan injekciót adtak be neki (akkor vmi vitamininjekciónak mondták), ami megölte a babát, mert Dawn-kóros lett volna a pici...

Szerencsére túl jutott rajta, és most van egy egészséges babájuk, több mint féléves, de nem csodálom, hogy nem mert elmenni vizsgálatokra.

Így már én is félek a vizsgálatoktól...


Nem ijesztgetni akarok, de nagyon nézzétek meg, hogy milyen orvoshoz mentek, és mit ír fel...

2009. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez szomorú. Nem lehet akárkiben megbízni. Köszönöm a választ.
2009. márc. 18. 09:44
 3/6 anonim válasza:
100%

Miért ebbe a témakörbe raktad fel ezt a kérdést? Talán a Terhesség témakörben többen tudnának rá válaszolni, mert vannak olyanok (néha én is) akik csak egy-két témakörben válaszolgatnak.

Én már hallottam ilyenről, de már régen. Vannak csodák, az orvosok meg nem istenek, ők is tévedhetnek.

2009. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, igen. A kisfia kb 7 éves és minden szempontból súlyos fogyatékos. Nyúlszáj, farkastorok, vak, középsúlyos értelmi fogyatékos, mozgáskorlátozott (renyhe izomzattal született) plusz autista. Egész nap üvölt artikulátlanul, nem ismeri fel a saját szüleit sem, beszélni, rágni nem tud. Amikor az orvosok javasolják, hogy ne, annak meg van az oka. Azonban egy vélemény nem vélemény, ilyenkor több fórumon utána kell az abortusz előtt járni a dolgoknak. Gyógypedagógus vagyok, biztos elvetetném, eleget látok ha lehet így fogalmazni. Egyrészt nem csak a gyereknek teszi tönkre a felelőtlen anyuka az életét, hanem a magáét és a környezetéét is. Kinek szüli azt a picit? Mert ha ő nem lesz akkor ki fogja gondozni, nevelni? Az állam, vagy valamelyik tesó? Megszakadna a szívem, de nem tartanám meg, biztosan.
2009. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utólag már rájöttem, hogy rossz helyre tettem a kérdést. Nem figyeltem eléggé.

Az utolsó hozzászólónak: részben igazad van, de nem lehetek gyilkos. Én így gondolom. De szíve joga mindenkinek saját maga döntetni. Tudom, hogy nagyon nehéz egy ilyen születésű ember élete, és a szüleié is. De a hívő lelkemmel meg vagyok róla győződve, hogy nem tehetem.

Köszönöm.

2009. márc. 20. 08:13
 6/6 anonim válasza:
Én sem tartanám meg, mert nekem se lenne jó és a gyereknek sem.
2009. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!