Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki be tudná másolni az...

Valaki be tudná másolni az öreg halász és a menedzser történetét?

Figyelt kérdés
Egy tanulságos történet csak sehol se találom. A lényege a történetnek, hogy a halász üldögél és megkeresi egy menedzser majd felvázolja hogyha többet dolgozik több halat fog és több pénze lesz aminek végül az az eredménye, hogy üldögélhet nyugodtan. Ha valaki ismeri kérem adjon linket vagy másolja be.
2010. dec. 24. 01:48
 1/2 anonim válasza:

Az öreg halász

Hol volt, hol nem volt, hetedhét országon is túl, volt egy öreg halász. Volt neki egy nagyravágyó felesége.


Egyszer elment az öreg halász a tengerre, halászni. Hamarosan fogott egy gyönyörű szép, nagy pontyot. És csodák csodája egyszer csak megszólal a ponty:


- Te szegény halászember, engedj el engem! Úgy megjutalmazlak, hogy nem bánod meg soha életedben. Minden kívánságod teljesül.


Hát az öreg halász a nagy könyörgésre a pontyot visszaengedte a tengerbe.


Hazamegy, kérdezi a felesége:


- No, mit fogtál? Hoztál-e valamit?


- Fogtam én egy nagyon szép pontyot.


- Hát miért nem hoztad haza?


- Úgy könyörgött szegény, hogy engedjem el. Minden kívánságunkat teljesíti.


- Hát akkor eredj vissza hozzá, és mondd meg neki, hogy egy nagyon szép házat szeretnék.


Mert csak egy kis kunyhóban laktak a tenger partján.


Visszaballagott a halászember a tenger partjára. Odaállt a víz szélére, és hangosan mondta:


- Hallod-e, te ponty! Az én feleségem azt üzeni, hogy a tenger partján teremts egy szép kis házat!


Kisvártatva felbukkan a ponty, és megszólal:


- Eredj haza, jó ember! Úgy van, amint kívánta!


Hát valóban, ahogy hazaér, gyönyörű szép házuk lett. A felesége ott sürög-forog a konyhában. Egy ideig nagyon boldog volt. De egyszer csak megint azt mondja a felesége:


- Hallod-e, eredj vissza ahhoz a pontyhoz, mondd meg neki, hogy a házat meguntam, adjon egy kastélyt, és hogy grófok lehessünk!


Ismét elment az ember a tenger szélére.


Azt kiáltja:


- Hallod-e, te ponty! Az a ringy-rongy, az én feleségem, mindig pöröl vélem!


Egy kis idő elteltével felbukkan a hal, azt kérdi:


- Hát mit akar a te feleséged?


- Kastélyt akar, meg hogy grófok legyünk!


- Eredj haza, úgy van, amint kívánta!


Hát ahogy hazaért, látta a gyönyörű szép kastélyt, és a felesége mint grófnő kényeskedett egyik szobából a másikba.


- Most már csak meg vagy elégedve?


A felesége nagyon boldog volt.


Másnap reggel, alighogy megébrednek, azt mondja az asszony:


- Hallod-e! Eredj ahhoz a pontyhoz, és mondd neki, hogy királyné szeretnék lenni, és palotában lakni.


A szegény halászember, mit volt neki mit tenni, ismét elballagott szomorúan a víz szélére.


Azt kiáltja:


- Hallod-e, te ponty! Az a ringy-rongy, az én feleségem, mindig pöröl vélem.


Eltelik egy kis idő, előjön a hal, és kérdi:


- Hát most mit akar a te feleséged?


- Királyné szeretne lenni, palotában lakni!


- Eredj haza! Úgy van, amint kívánta!


Ahogy hazaér a szegény ember, nem győz csodálkozni: a gyönyörű palota, a sok fényes katona majd elvette szeme világát. Mind vigyázzba vágták magukat a szegény halász előtt, amikor elhaladt előttük. Mikor végre bejutott a hosszú lépcsőn, sok szobán keresztül, kérdi a feleségét:


- No, asszony, meg vagy-e már elégedve a sorsoddal?


- Meg - feleli az asszony boldogan.


Alighogy megvirradt másnap, azt mondja az asszony:


- Hallod-e, eredj vissza ahhoz a pontyhoz, és mondd meg neki, hogy most már császárné szeretnék lenni, és olyan palotát, várakat akarok, amilyen a világon sincs.


Hát csak addig erősködött, hogy vissza kellett mennie a szegény halásznak a víz szélére.


Mondja nagy szomorúan:


- Hallod-e, te ponty! Az a ringy-rongy, az én feleségem, mindig pöröl vélem.


Zavaros lett a tenger vize, hullámzott, és csak sokára jött elő a ponty, mérgesen:


- Hát mit akar a te feleséged?


- Most meg császárné szeretne lenni, és olyan palotát és várakat, amilyen a világon sincs.


- Igaz, hogy ezért sem dolgozott - mondja a ponty -, nem is érdemli, de menj haza, úgy van, ahogy kívánta!


Hazament a szegény ember. Alig tért magához a nagy ámulattól, olyan fényes paloták, várak és udvari népség volt mindenütt. Azt kérdi a feleségétől:


- Most már csak meg vagy elégedve, mert én többet nem megyek vissza a pontyhoz!


Az asszony nagyon boldognak is látszott.


De másnapra kelve ismét csak azt mondja az urának:


- Hallod-e! Eredj vissza ahhoz a pontyhoz, és mondd neki, hogy én a világ úrnője szeretnék lenni Azt akarom, hogy mindenki nekem hódoljon, és leboruljanak az emberek a lábam előtt. A birodalmam a világ egyik végétől a másikig érjen!


Hiába tiltakozott, szabódott a szegény halász, csak vissza kellett mennie.


Mondja szomorúan:


- Hallod-e, te ponty! Az a ringy-rongy, az én feleségem, mindig pöröl vélem.


Ott kellett állnia nagyon sokáig. A tenger haragos lett, hányta a habot, tajtékzott, és úgy hullámzott, mint még soha. Egy helyen zavaros lett a víz, és nagyon-nagyon sokára felbukkant a hal.


- Mit akar a te feleséged?


- A világ úrnője akar lenni, és hogy a világon mindenki a lába elé boruljon.


- Jól van - mondja a hal -, ha azt hiszi, hogy munka nélkül élhet, és másokon uralkodhatik, hát legyetek ismét halászok. Eredj haza, megtalálod őt a halászkunyhóban!


Úgy is lett. Ott találta a szegény halász a kis halászkunyhóját, és benne a feleségét. Ettől kezdve szorgalmas és ügyes asszony lett. Még talán máig is élnek, ha meg nem haltak.



Nyakigláb, Csupaháj meg Málészáj

Volt egyszer egy szegény ember, annak volt három fia. A legnagyobbikat Nyakiglábnak, a másodikat Csupahájnak, a legkisebbiket Málészájnak hívták. Ezek annyit tudtak enni, hogy az apjuk még kenyérből sem tudott nekik eleget adni. Egyszer azt mondja nekik, hogy menjenek már szolgálni, keressék meg a maguk kenyerét. Kiették már őt mindenéből!


Elindult a legnagyobbik, Nyakigláb. Ment, ment soká. Találkozott egy öregemberrel, az felfogadta szolgának egy esztendőre.


Ahogy elmúlt az esztendő, az öreg azt mondja neki:


- Adok neked egy asztalt, amiért jól szolgáltál. Ennek csak azt kell mondanod: teríts, teríts, asztalkám - és lesz rajta mindenféle! Elfogadod?


- Már hogy én? Aki a hegyet megette volna kenyérrel? El, el!


Nyakigláb alig várta, hogy kiérjen a faluból. Egy bokor mellett előveszi az asztalt, s mondja tüstént neki:


- Teríts, teríts, asztalkám!


Hát lett azon annyi minden, ennivaló, innivaló, hogy Nyakigláb szeme-szája is elállt a csodálkozástól. Jól is lakott mindjárt, de úgy, hogy majd kirepedt. Azzal indult hazafelé. Talált útjában egy kocsmát, oda is betért. Bement mindjárt egy szobába. Teríttetett az asztallal. Jóllakott, aztán kért egy pohár bort.


De amíg benn volt, a kocsmáros megleste, hogy mit csinál. Látta, hogy milyen asztala van ennek a legénynek. Hű, ha az ő kocsmájában olyan volna!


Ahogy este lett, lefeküdtek. Nyakigláb is jó mélyen elaludt. A kocsmáros meg csak belopózott, és a csodaasztalt kicserélte egy másikkal, amelyik pontosan olyan volt, mint Nyakiglábé.


Másnap reggel Nyakigláb újra elindult. Addig ment, míg haza nem ért. Otthon eldicsekedett, hogy milyen asztala van őneki.


- No, lássuk! - azt mondják. - Épp jó éhesek vagyunk, mint mindig!


Mondta szegény Nyakigláb az asztalnak, hogy "Teríts, teríts, asztalkám!", de biz az nem terített. Az egész család meg már várta, hogy jóllakjanak. Hogy Nyakigláb így becsapta őket, még üresebbnek érezték a hasukat. Kapták magukat, jól elverték Nyakiglábot.


Elindult most már a második gyerek, a Csupaháj. Az is ahhoz az öreghez érkezett, akinél Nyakigláb szolgált. Öt is megfogadták egy esztendőre Mikor kitelt az idő, az öreg őt is magához hívta.


- Fiam, a szolgálatodért neked is adok valamit. Itt van egy szamár! Ennek csak azt kell mondani: "Tüsszents, tüsszents, csacsikám!" - s annyi aranyat tüsszent neked, amennyit csak akarsz! Elfogadod?


- Egy ilyen jószágot?


Csupaháj nagyon megörült a szamárnak. El is indult vele hazafelé. Útközben ő is betért a kocsmába. Evett, ivott, amennyi a bőrébe fért, és azt mondta, hogy majd csak reggel fizet. De a szamarat magával vitte a szobájába. Ahogy este lett, odaállította maga elé, és azt mondta neki:


- Tüsszents, tüsszents, csacsikám!


A csacsi hegyezte a fülét, aztán elkezdett tüsszenteni. Tüsszentett is egyvégből olyan sokat, hogy Csupaháj már alig fért a sok aranytól. Felszedte az aranyat, és lefeküdt.


De a kocsmáros a kulcslyukon ezt is megleste. Mikor észrevette, hogy Csupaháj már alszik, bement a szobába hozzá, és a szamarat is elcserélte egy másikkal.


Csupaháj vitte haza a csacsit, ő is nagyra volt vele, hogy mit szolgált. De mikor rászólt a szamárra, hogy tüsszentsen, az bizony egyetlen aranyat sem tüsszentett a padlóra, hiába várták. Csupaháj se vitte el szárazon, őt is jól elverték.


Szegény apjuk már kétségbe volt esve, hogy egyik gyereke sem tud rajta segíteni. Elindította a legkisebb fiát is, Málészájt.


Ez is elvetődött az öregemberhez. Öt is felfogadták egy esztendőre szolgának.


Mikor letelt a szolgálata, azt mondja neki az öreg:


- Fiam, jutalom nélkül téged sem eresztelek el. Itt van egy zsák, ebben van egy furkó. Ennek csak azt kell mondani: "Ki a zsákból, furkócskám!" - s akkor a furkó kiugrik, s azt verhetsz meg vele, akit akarsz.


Málészáj a hóna alá vette a furkót, és elindult vele hazafelé. Neki is útjába esett a kocsma. Már nagyon éhes és szomjas volt. Bement. Evett, ivott, amennyi jólesett. A kocsmáros kérte tőle az árát, de Málészáj nem tudott fizetni, mert egy fillérje sem volt. A kocsmáros elkezdett lármázni, hogy ő bizony elveszi Málészáj gúnyáját, ha nem fizet, vagy pedig becsukatja. Erre Málészájt is elfutotta a méreg, elővette a zsákot, és azt mondta:


- Ki a zsákból, furkócskám! Verd meg a kocsmárost!


A furkó csak kiugrott a zsákból, neki a kocsmárosnak, és csihi-puhi, elkezdte porolni. A kocsmárosnak hamar elege lett a verésből, elkezdett jajgatni:


- Jaj, jaj! Hagyd abba a verést, barátom, visszaadok mindent, amit a bátyáidtól elloptam!


Málészáj csak nagyot nézett.


- Mit lopott el kend az én bátyáimtól?


- Hát a teríts-asztalt meg az aranytüsszentő szamarat!


De a furkó még folyvást ütötte a kocsmárost ezalatt is. Azt mondja Málészáj:


- Jó, ha visszaadod az asztalt meg a szamarat, akkor nem bántlak! Vissza, vissza, furkócskám, a zsákba!


A furkó visszament, a kocsmáros meg behozta az asztalt meg a szamarat, és odaadta Málészájnak.


Málészáj hazament. Otthon elmondta a testvéreinek, hogyan szerezte vissza az asztalt is meg a szamarat is. Volt már mit enni meg inni, volt pénz is, amennyit akartak. A szegény ember családja így aztán nagyon boldog lett.

2010. dec. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Estefelé járt. A halász épp hazatért a csónakján, amikor találkozott egy piackutató szakemberrel, aki épp arrafelé dolgozott. A piackutató megkérdezte a halásztól, hogy miért jött haza olyan korán.


A halász erre azt felelte, hogy tovább is maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy gondoskodjon a családjáról.

- ...és egyébként mivel tölti a szabadidejét? - kérdezte a szakember.

- ...például játszom a gyerekeimmel. Amikor nagy a forróság, lepihenünk. Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal, és zenélünk egy kicsit - felelte a halász.


A piackutató közbevágott: - Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának. Hosszabb ideig kellene halásznia! Akkor több pénzt keresne, hamarosan egy nagyobb csónakot tudna vásárolni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló vonóhálós flottára.

- És azután? - kérdezte a halász.

- Azután ahelyett, hogy viszonteladókon keresztül árulná a halait, közvetlenül a konzervgyárnak tudná eladni, amit fogott, vagy beindítana egy saját halfeldolgozó üzemet. Akkor el tudna innen menni, Párizsba, New York-ba, és onnan irányítaná a vállalkozást. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezesse a tőzsdére az üzletét, és akkor már milliókat kereshetne.

- Mennyi idő alatt tudnám ezt elérni? - érdeklődött a halász.

- Úgy 15-20 év alatt - válaszolta a piackutató.

- És azután?

- Akkor kezdene érdekessé válni az élet! - magyarázta a szakember - nyugdíjba vonulhatna. Otthagyná a városi rohanó életformát, és egy távol eső kis kedves faluba költözhetne.

- És azután mi lenne? - kérdezte a halász.

- Akkor volna ideje halászgatni, játszani az unokáival, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a barátaival, zenélgetni egy kicsit...

2011. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!