Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » SZErintetek MIlyen? (történet...

SZErintetek MIlyen? (történet próbálkozás

Figyelt kérdés

Mack lassan kifújta a cigaretta füstöt és csodálkozva nézte milyen szép a naplemente .Kint állt háza erkélyén és cigarettázott mint minden este . Eddig még sosem vette észre a napnyugta vibráló szépségét ahogy fény megtörik légkörben és gyönyörű narancssárga színben árasztja el a földet , csak ahogy most leült és elgondolkodott hogy néha jobb lenne egy kicsit átlagosabb lenni úgy talán feltűnne neki ami egy átlagos embernek természetes.

- Bezzeg a háborúban!!! –Mondta magának .- örültünk ha nem röpítették le fejünket. A nagy Utódállási háború lassan tíz éve véget ért. Macknak viszont olyan volt mintha tegnap lett volna. Hallotta a robbanásokat a sikolyokat, és tova tűnő társai utolsó haragos kiáltását

- Miért???.- Pár idióta nagyhatalmi törekvése miatt?? Vagy esetleg Csupán azért mert ez rendeltett nekik??

- Akkor nekem miért ez rendeltetett hogy életben maradjak. –Kérdezte magát elcsukló hangon.

- amikor ők is ugyan olyan emberek voltak mint én.

- Hogy nagy hősies beszédet mondjak az elesettekről mint az 1. Föld könfederáció hős ezredese aki egyedül élt túl egy ellenséges rajtaütést???

- Sok a kérdés és kevés a válasz. Állapította meg magában Mackalister. Egyszerű ember volt aki hitt a bajtársiasságban a kemény munkában és a múlt ismeretének fontosságában.

- Nem mintha a vezetők és propaganda film készítők nem hinnének bennük, de nagyon is arra bíztatják a tizenéves kölyköket hogy álljanak be a hadseregbe és vessenek véget hamar életüket egy eldugott kolónián egy esetleges kalóz támadásban vagy a messzi bolygón élő állatok haragjának esnek áldozatul esetleg több millió fényévre családjuktól. Anno ő is meggondolatlan suhanc volt aki a háború előtti egyre növekvő politika feszültségben be állt a frissen alakult Első föld konfederácíó hadseregébe hogy a békéért és szabadságért harcoljon . Amikor a világ régi országai összeroppantak egy súlyos gazdasági válság nyomása alatt poraikból új hatalomra éhes frakciók emelkedtek ki mint a kereskedelmi szövetség amit gazdag kereskedők és gyárosok irányítottak . Minden kereskedő útvonalat a saját kezében tartani hogy csak ők szállítsanak mindent és így hatalmas vagyonokra tegyenek szert. mellettük állt a föld felszabadítási front ami célzottan a munkások és kisseb emberek Jogaiért küzdött. Minden oldal hatalmas erőket mozdított meg hogy embertömegeket állítson a saját oldalára.

Mack emlékezett a hatalmas kivetítőkre amik sorra adták le a különböző nézetű önajnározó toborzó filmeket. Mindegyik nagyhatalom tudta hogy háború lesz, a csapatok a határokon voltak és egymást méregették mint két mérges kutya akik a falka vezér titulusért versengenek,csak az volt a kérdés hogy ki mikor és hol teszi meg az első lépést. Máig nem derült ki vajon a konfederáció vagy kereskedelmiek kezdték a vérrontást. A régi feljegyzések egy határ villongásról számolnak be de ki hogy azt ki kezdeményezte és hogy ki törőlte az erre vonatkozó adatokat adatokat azt máig homály fedi. Öt évnyi kegyetlen harc következett ami emberek millióinak az élet követelte köztük John mackalister bravo rajának nagy részét. Végül a háború a demokrácia győzelmét hozta, megannyi ember bújt elő az óvó helyekről messzi tájakról hogy ünnepeljenek és újra kezdjenek mindent ahogy azt már őseik is tették kétszer. Ahogy a háború éget ért mackalister kérte nyugdíjazását és amint lehetséges volt elutazott egy mezőgazdasággal foglalkozó kolóniára ahol azt remélte megnyugvást talál a háború borzalmainak emlékeitől. Hiába a távolság az emlékek csak tovább kísértik az álmait ahol vele együtt még millióan kérdezik


MIÉRT…….???


Vége…


2010. nov. 13. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Háromszor mentem neki,hogy végig olvassam.

Azért mert unalmasnak tartottam..Így végig olvasva tényleg unalmas kezdés...

2010. nov. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elnyújtott??
2010. nov. 13. 01:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a feléig olvatam el. Olyan mint amiket Adrian Mole írt annak idején :D
2010. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az ki???
2010. nov. 13. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!