Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerinted a magyarok miért...

Szerinted a magyarok miért sajnálnak pénzt a szórakozásra ?

Figyelt kérdés

Rendre hallok a következőket:

-Minek veszel könyvet amikor le lehet mindent tölteni csak pénz kidobás

-Minek fizetsz elő bármilyen streaming szolgáltatásra (zene/film) amikor mindent el lehet tölteni ingyen

-Minek mész moziba amikor pár hónap és fent van neten.

-Minek mész koncertre amikor neten fent van a zene jobb minőségben.


Ennyire sajnáljuk a pénzt szórakozásra ?


ma 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs annyi.
ma 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs kimondva a valós indoka, hogy a pénz a megélhetésre kell és nem szórakozásra. Amit felsoroltál az mind luxusnak számít rengeteg embernek, amire nem tud nyugodt szívvel áldozni, mert mástól venné el a pénzt.
ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért a luxos messze van ettől. Luxus szerintem az amikor 200 nettóra kihozod a legújabb iPhone-t havi 30k törlesztővel meg About You-ról veszel 40-50 ezerét egy pulóvert amire rá van írva hogy Armani
ma 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs igazad. Szórjuk a pénzt. Tele vannak a plázák, az éttermek, stb.
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Két oka van.

Az egyik amit már a korábbi válaszadó írt.

A másik, hogy az emberek sajnálják a pénzt a szarra. Ha több lenne a minőségi tartalom, akkor többen adnának érte pénzt, mert "megtérül a befektetésük". De egyre több szórakoztatóipari termék minősége megkérdőjelezhető mostanában.

ma 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem sajnálom a szórakozásra a pénzt, de a bulizás, bebaßás hétvégente, koncertek stb. nekem nem okoznak örömet, így hát ezekre költeni a pénzemet igenis hülyeségnek tartom, viszont akit ezek boldoggá tesznek, azokkal sincs semmi baj, mindenki arra költse a pénzét, amire akarja és ami boldoggá teszi. Tudom hogy mekkora sablonszöveget írtam most le, de tényleg így van, ki nem szarja le, hogy ki mire/hogyan költi el a pénzét, foglalkozzon mindenki a saját dolgával, mindenki a saját életét tegye rendbe, ne másokkal foglalkozzon...
ma 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mert nem éri meg.

"Minek veszel könyvet amikor le lehet mindent tölteni"

ha átlagember vagy, otthonodban az irodalmi művek 95 %-a két csoportba sorolható: amit egyszer elolvastál, és amit egyszer sem. mindkét kategóriában az a közös, hogy ötven évig csak a helyet foglalja a polcon porosodva, mígnem halálod után az unokád vesz egy nagy levegőt és kiselejtezi.

az ismeretterjesztő könyvek meg iszonyat felszínessé váltak az elmúlt 20-25 évben, lelkes amatőr szerző összeollózgat ezt-azt, a fordító tévedésein a maradék szakmai korrektség is elúszik, a szaklektor igazából le se szarja, és hozzá az illusztrációk sokszor olyanok, hogy egy alaposabb online kereséssel sokkal jobbakat is találsz.

"Minek fizetsz elő bármilyen streaming szolgáltatásra (zene/film) amikor mindent el lehet tölteni ingyen"

letöltök végtelen mennyiségű zenét, amik utána végtelen ideig ott vannak a hdd-n. nekem ez egyértelműen jobb, mint egy streaming.

"Minek mész moziba amikor pár hónap és fent van neten."

és megnézheted otthon, úgy és akkor, ahogy és amikor jól esik.

"Minek mész koncertre amikor neten fent van a zene jobb minőségben."

és tényleg. ritka a jó koncert. vagy az előadó nincs formában, vagy a hangzás pocsék, vagy a közönség uralja a környezetedet. még egy komolyzenei koncerten is valaki mindenbe belebeszél vagy beleköhög, egy rockkoncertről meg ne is beszéljünk, leginkább a körülötted üvöltöző embereket hallod (habár a hangerő miatt amúgy se tudnál túl sok részletet apercipiálni)

ma 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Külföldön ez miért ekkora divat ?


Tehát Amerika, Kanada, Németország. De keleten is még az ultra konzervatív Japánban is adnak erre pénzt az emberek vagy Kínában is egyre népszerűbbek ezek a dolgok (nyílván a kínai verzió) pedig ott egy marék rizst keresnek

ma 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 a kérdés jogos, erre majd valaki más megadja a választ, én csak a saját nevemben tudok nyilatkozni.
ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Könyvre nem sajnálom a pénzt. Streamingre egyértelműen igen. Moziba és koncertre néha jártam a COVID előtt, de akkor ugye sokáig kimaradt, és a mozi már egyáltalán nem hiányzik. Egy jó koncertnek nem lennék ellene, de azóta valahogy kimaradt.

Amire azért költök, mert örömet okoz, az az állattartás, kert szépítése, utazás, múzeumbelépő, ez is szórakozás (bár ugye nem "szórakoztatóipar" termékei)

ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!