Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Állatkarakterekkel mennyire...

Állatkarakterekkel mennyire tudnak manapság azonosulni a felnőttek? Lehet ilyen történetekre kereslet?

Figyelt kérdés

Dolgozom egy saját karaktereket felvonultató történeten, melynek szereplői antropomorf állatok. Emberek egyáltalán nem szerepelnek a cselekményben. Az állatok kizárólagos szerepeltetése tudatos döntés részemről, amely a történet és a jellemrajzok szempontjából egyaránt jelentőséggel bír.


Ennek ellenére nem gyerekmesének szánom, elsősorban a felnőtt korosztályt céloznám meg, tinédzserkortól felfelé.


A műfaj dráma, kaland, nyomokban bűnügyi/krimi, illetve lélektani elemekkel. Egyelőre szándékosan nem osztok meg ennél több infót a cselekményről, valamint karakterekről, mert ha már ez a felállás önmagában bukta, akkor nem égetem magam feleslegesen a nyilvánosság előtt, hanem meghagyom inkább hobbinak az egészet.


Kérdés, hogy manapság mennyire lehet erre igény? Egyébként főleg képregény, esetleg webcomic formátumban gondolkodom, legalábbis önálló kivitelezésben ebben van talán a legnagyobb ráció.

Az animációs film, illetve sorozat lenne a legoptimálisabb, legalábbis az én lelki szemeim előtt egyértelműen mozgóképként jelenik meg a cselekmény, de az solo-projektként elindítva kvázi esélytelen. Egyedül legjobb esetben is csak animatikot, teszt-jeleneteket, esetleg több év alatt egy rövidebb pilot epizódot tudnék összehozni.



tegnap 17:20
A kérdező szavazást indított:
Kedvelem az állatkaraktereket, úgyhogy én vevő lennék rá.
Ez így ebben a felállásban felejtős. Ha mindenképpen állatszereplőkben gondolkodsz, írj inkább gyerekmesét.
Attól függ, miről szól és hogy van megírva, kivitelezve.
Túl kevés az infó ahhoz, hogy bármit is meg lehessen állapítani.
4 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg van szerepe is annak hogy állatok, és nincs benne annyi bődületes hülyeség, mint pl a Beastars animében, nekem szerintem tetszene. :)
tegnap 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az az anime jutott eszembe, tök sokan szeretik, szóval szerintem lenne rá kereslet, ha jó a sztori:)
tegnap 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a 70-es 80-as és 90-es években tudom több, nem gyerekközönségnek szánt állatos animációs film, illetve történet is napvilágot látott (lásd Watership Down, Felidae, The Plague Dogs, Rock & Rule, Fritz the Cat, Macskafogó, Kérem a következőt!, stb.), de manapság már csak elvétve látni hasonlókat. A legtöbb “modern” állatos animáció kimondottan gyerekekre van lebutítva, de a legjobb esetben is inkább családi film kategória.


A legmodernebb, általam is ismert példák a Beastars, illetve talán még a Bojack Horseman, bár ez utóbbinál nincs túl sok érdemi jelentősége egyes szereplők állati mivoltának, ráadásul legalább ennyi ember is szerepel a történetben, tehát nem nevezném kimondottan “állatos” sorozatnak.

tegnap 17:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, az első két hozzászólást nem láttam a komment írása előtt. :’)
tegnap 17:50
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagy jelentősége van annak, hogy a karakterek állatok, ahogy annak is, hogy ki melyik fajba, fajcsoportba tartozik. Próbálom vegyíteni az állati és az emberi tulajdonságokat.


A világépítés az, amivel vért izzadok. Mert noha van egy elképzelésem, gyakorlatban nehéz olyan működőképes, vagy legalábbis hihetőnek ható világot teremteni, ahol egyszerre élnek medve és egér méretű állatok. A Zootopiát nem nagyon akarom másolni, de itt elég jól áthidalták ez a problémát, ráadásul a legtöbb korábban felsorolt történetben a karakterdizájnból adódóan nincsenek ekkora méretkülönbségek. Talán még a Macskafogóban, bár ott egy az egyben emberi környezetet látunk, én meg szeretném vegyíteni az urbanizált környezetet és a természetet. Nem egyszerű feladat. :’)


A másik nehézség, amit a legtöbb állatos sztori (a már említett Beastarst leszámítva) elegánsan kikerül, hogy mit egyenek a ragadozók. Erre mondjuk van egy elképzelésem, bár nem tudom mennyire állja meg a helyét gyakorlatban.


Igyekszem kikerülni a “hülyeségeket” meg a logikai bakikat, viszont ha egyedül dolgozik az ember, akkor óhatatlanul is becsúszhat egy-két hiba vagy újragondolást igénylő elem.


Egyébként, milyen hülyeségekre gondoltál? :D Én már rég láttam a Beastarst. Alapvetően élveztem, bár egy-két dolgot emlékeim szerint nekem is nehezen vett be a gyomrom, de már nem emlékszem, hogy konkrétan melyek voltak azok.

tegnap 18:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

9 nap múlva felnőtt leszek a hagyományos ertelemben és nem érzem úgy, hogy meggondolnám magam addigra vagy valaha is.

Továbbra is szeretem a meséket ha jó a törtenet

tegnap 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A Beastars az egyik legförtelmesebb anime, amit eddig valaha láttam, most megint eszembe juttattad #1-es, pedig már olyan nagyon sikeresen kiment a fejemből a létezése:D


Kérdező, én nagyon szeretem a meséket és az állatkaraktereket, valószínűleg tetszene:)

tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De ez nem kimondottan "mese". :D Mármint olyan értelemben, hogy nem gyerekeknek való.


Azért is írtam, mert ugyebár fontos lenne belőni egy esetleges célközönséget. Én a magam részéről határozottan felnőtteknek szóló történetben gondolkodom, nem olyasmiben, ami elé nyugodt szívvel leültetném a kisgyerekemet (feltéve, ha lenne), még ha manapság ennek nem is annyira van keletje. Ha egy szűk rétegnek tetszene csak, én azt sem bánnám, elvégre nem szeretek "beállni a sorba", sosem voltam nagy trendkövető. Nem írnám át romantikus fantasyvá, pusztán azért, mert manapság erre bukik a nép. Ugyanakkor fel szeretném valamennyire mérni, hogy létezik-e egyáltalán ez a bizonyos piaci rés.


Viszont, ha egyöntetűen azt visszajelzést kapnám több embertől, esetleg hozzáértőktől, hogy lenne a sztoriban potenciál, de jobban működne, ha családbaráttá tenném, akkor esetleg fontolóra venném az átírást.

tegnap 19:42
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébiránt nem egy vérgőzös, búskomor melodrámában gondolkodom, mert tervezek bele kimondottan aranyos, már-már feel-good momentumokat is - például a főhős gyerekkori barátjával, húgával való kapcsolata -, ugyanakkor a vértől és az erőszak ábrázolásától sem riadok vissza.


Azt tapasztalom, hogy a kettőt NAGYON nehéz jól, illetve hitelesen, harmonikusan vegyíteni. Én azonban megpróbálkozom a lehetetlenre, ugyanis voltaképp ez az arc poeticám: szeretnék egy olyan világot alkotni, ami hiteles és őszinte, a legkevésbé sem finomkodik, ugyanakkor nem csak a rútat, hanem egyúttal a szép és lélekmelengető pillanatokat is szeretném megmutatni.

tegnap 19:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a felnőtt besorolást nem csak a vér-erőszak kombó miatt, hanem a témája miatt is indokoltnak érzem. Eleve, zömében felnőtt, harminc év körüli karakterek, felnőtt problémáiról, útkereséséről, jellemfejlődéséről lenne szó.
tegnap 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!