Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Magyarul írt történetnek...

Magyarul írt történetnek mennyire problémás angol címet adni?

Figyelt kérdés

(Nem hiszem, hogy valaha könyv lesz belőle, de wattpadra viszont lehet, hogy felrakom.)

Az a címötletem van, hogy A scar(r)red girl. Mert ugye a scared az az ijedt, a scarred meg a sebhelyes és ezekkel a szavakkal próbálok (jó bénán) játszani egy kicsit, mivel ez mindkettő elég erősen kapcsolódik a sztorihoz. Ti mit gondoltok erről?



2023. máj. 22. 11:44
A kérdező szavazást indított:
Nem gond, ha angol a cím.
Alapból nem lenne gond, de ez az ötlet béna.
Hülyeség, inkább ne.
Egyéb, kommentben kifejtem.
19 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nyilván két r-rel gondoltam, nem 3-mal. 😂

Szóval A scar(r)ed girl.

2023. máj. 22. 11:47
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha angol címet adsz, akkor kövesd az angol szabályt: A Scar(r)ed Girl. Minden szó nagybetű.
2023. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Igazából nem vészes, főleg nem Wattpadra, engem egyedül a zárojel zavarna, de tudom, hogy másképp nem nagyon lehetne megoldani
2023. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem gond, ha külföldön játszódik a történet, illetve ha angol nyelvterületen, akkor még kifejezetten előnyös is lehet egy angol cím. Akkor lenne egyedül csak furcsa szerintem, ha Magyarországon játszódna, magyar szereplőkkel, mert akkor inkább valami magyar szójátékban gondolkoznék.
2023. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2 Oda úgy írtam, csak a kérdés kiírásakor nem figyeltem.


#4 Egy másik világban játszódik, de a két főszereplő neve angol.

2023. máj. 22. 15:35
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem béna... Ha magyarul van az egész, akkor arra kell, hogy számíts, hogy olyanok is olvashatják, akik nem tudnak angolul. Akkor meg miért lenne számukra teljesen semmitmondó címe? Ki se tudják ejteni. (Bár mondjuk aki tud angolul, annál is felmerül a kérdés, hogy akkor most tulajdonképpen hogyan is ejtse...)

Ha magyarul van, legyen magyar a címe. Vagy akkor írd angolul, ha angol címet akarsz adni neki.

2023. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
egyetértek #6-tal
2023. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy angolul ötletes cím szerintem.

6-os vagyok.

2023. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És valamivel B2 feletti (B2-es nyelvvizsgám van és a könyv amit végigvettem elvileg elvisz C1-ig) angol tudással mennyire jó ötlet angolul írni? (Ha csak wattpadra megy.)
2023. máj. 22. 19:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
teljesen jó ötlet. ne félj tőle.
2023. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!