Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Twitch streamerkedés mehet 14...

Twitch streamerkedés mehet 14 évesen?

Figyelt kérdés

A húgom fiatal, és kell a pénz, szóval azzal állt elő, hogy ő és még 3 barátnője a nyári szünetben heti 2-3 alkalommal talk show-t csinálnának a Twitchen. Mindannyian 14 évesek, az egyik 15 lesz júniusban. Lett volna a csapatban még egy kislány, de az ő szülei nem engedték meg neki a szereplést.

A tesóm mutatta pár ötletét, hogy mi lenne a műsorban, azok mind viccesek és megfelelnek az életkoruknak, tehát nem vetkőzés, vonaglás, rúdon pörgés, stb. Az ötletét ma akarja elővezetni a szüleinknek, akik azt sem tudják, mi az a Twitch. Biztos vagyok benne, hogy engem is meg fognak kérdezni. Én személy szerint elfogadhatónak tartom, amennyiben a műsor nem tér el attól, amit én láttam, rendesen moderálják a chatet és letiltják a nem megfelelően viselkedő egyéneket.

Szülők véleménye érdekelne elsősorban, hogy ők hogyan viszonyulnak a kérdéshez, mert szeretném tudni, hogy körülbelül milyen reakciókra számítsak az esti beszélgetésnél. Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat!



2022. máj. 5. 10:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Remélem, a húgomnak ENNYIRE azért nem kell a pénz. :D
2022. máj. 5. 11:01
 12/19 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy miért pont Twitch. Élő adást közvetíteni azért szerintem elég nagy rutint, felkészülést, valamiféle forgatókönyvet igényel, ha nem akarja az előadó, hogy tele legyen üresjárattal az adás. És mivel élőben megy minden amit rögzíteni is lehet, nehogy valaki olyat mondjon vagy csináljon (direkt vagy indirekt), amivel egyrészt kellemetlen helyzetbe hozza magát, másrészt kellemetlen helyzetbe hozhatják őt is, mert egy meggondolatlan mondat vagy tett akár magában, akár a kontextusából kiragadva és másikba helyezve rombolni képes.


Összehasonlítva ezt azzal, hogy elterveznek, felvesznek és összevágnak egy videót Youtube-ra, amiben nemcsak kontrollálva van a kimenő tartalom, de akár jóváhagyva is a szülők által, akik így nyugodtak afelől, hogy amit felraknak a netre, az ártatlan és ártalmatlan mindkét irányba/ból.


A pénz pedig szerintem olyan dolog, hogy eredmény és nem cél kellene, hogy legyen. Nem lehet úgy elkezdeni videózni, hogy ebből majd biztos ömleni fognak a húszezresek, csak mert kiraktam egy videót a netre. Ahhoz a tartalomnak igényesnek, egyedinek is kell lennie, el kell tudnia érnie a célközönségét, és megtartani, bevonzani leendő nézőket is. Egy ilyennek az első időszakban csak kiadás része van, és nem is garantált hogy könnyen és gyorsan nyereségre lehet fordítani.

A belefektetett idő, pénz és energia pedig valós, amit nehéz egy olyan tiktok generációval megértetni, ahol mások tartalmaira való tátogást istenítenek.

2022. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 kérdés!


Miért nézzem őket?

2022. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

10-es:

Egy csomó már 18 feletti YouTuber letörölte a régi videóit és nem véletlenül. Bánják, hogy milyen hamar nekiálltak. A social média hatalmas nyomás.

2022. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#12, ezt én is mondtam neki, hogy amíg nincs meg a rutinjuk kamera előtt, addig nem kellene élő, vágatlan műsort csinálniuk. Szerintem azért a Twitchen akarja nyomatni, mert több helyen olvasta, hogy ott többet lehet keresni, hiába mondom neki, hogy 18 év alattiakat ki se fizetnek. A YouTube-on is ugyanúgy el tudna hülyéskedni a barátnőivel.
2022. máj. 5. 11:32
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
De kifizetnek 18 év alattiakat is kérdező :D Paypalra fizetnek. Adó kártyája 14 éveseknek is van. Amugy amig nem lesznek affiliatek addig úgysem lesz bevétel. Kivéve paypal doantion lehetősséggel :)
2022. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%

Természetesen mehet.


Talán pont ez az az életkor, amitől érdemes kipróbálni / elkezdeni.

Szülőket meggyőzni nem mindig egyszerű, de szerintem, ha látják, hogy téged ez érdekel, akkor bele kell törődnie. Probléma nem adódhat belőle, ha nincs kiadva lakcím meg ilyenek.

Nem gond az, ha valaki a pénzért csinálja, csak érdemes ezt úgy, hogy az élőadásokon ez ne tükröződjön. (magyarul a leírás ne ebből álljon 100%-ig + az adás)

Viszont ez időigényes dolog. Nekem 3 évig kellett csináljam minden nap, hogy elérjem azt, ahol most tartok. (persze szünetek is csúsztak be + 1-2 óra naponta max)

2-3 nap 1 hét alatt lehet, hogy tovább lassítja ezt. Oké, aláírom, az én választásom a gaming tartalomra esett, amiből kegyetlen sok van.

Sajnos saját szülős tapasztalatot nehezen tudok mondani, mert az enyém így nézett ki kb.:


- Anyu, nem lenne gond, ha élőadásokat indítanék a neten?


- Nekem mindegy. Ha ezt szeretnéd csinálni, hajrá.

2022. júl. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es: te milyen kategóriában streamelsz?
2022. júl. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kicsit megkésve, de itt a válaszom 17-es ként.

Ahogy írtam, gaming tartalom. Magyarul azt streamelem, ahogy játszom. Mondjuk az én élőadásaim komédiára épülnek leginkább és lehet, hogy ez fogta meg az embereket. Ha a játékot kérdezed, mint kategória, akkor a válaszom erre: változó.

Csak szép lassan megszokták az emberek, hogy egy adott időben mindig számíthatnak rám és így mindig volt adásonként +2-3 új néző. Aztán ez növekedett

2022. dec. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!