Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Twitch streamerkedés mehet 14...

Twitch streamerkedés mehet 14 évesen?

Figyelt kérdés

A húgom fiatal, és kell a pénz, szóval azzal állt elő, hogy ő és még 3 barátnője a nyári szünetben heti 2-3 alkalommal talk show-t csinálnának a Twitchen. Mindannyian 14 évesek, az egyik 15 lesz júniusban. Lett volna a csapatban még egy kislány, de az ő szülei nem engedték meg neki a szereplést.

A tesóm mutatta pár ötletét, hogy mi lenne a műsorban, azok mind viccesek és megfelelnek az életkoruknak, tehát nem vetkőzés, vonaglás, rúdon pörgés, stb. Az ötletét ma akarja elővezetni a szüleinknek, akik azt sem tudják, mi az a Twitch. Biztos vagyok benne, hogy engem is meg fognak kérdezni. Én személy szerint elfogadhatónak tartom, amennyiben a műsor nem tér el attól, amit én láttam, rendesen moderálják a chatet és letiltják a nem megfelelően viselkedő egyéneket.

Szülők véleménye érdekelne elsősorban, hogy ők hogyan viszonyulnak a kérdéshez, mert szeretném tudni, hogy körülbelül milyen reakciókra számítsak az esti beszélgetésnél. Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat!



2022. máj. 5. 10:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2022. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Nagyban számít szuleitek reakciója az ő társadalmi beállítottságuktól.

Ha modern szemléletűek, akkor engedekenyebbek de ha full konzervativak, akkor esélytelen bármi érv.

2022. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igazából 100%ig én sem vagyok benne, mert oké, hogy csak társasoznának meg hülyülnének a neten, de abba meg, hogy ki nézi őket és mi célból, semmi beleszólásuk nincs. Másfelől viszont semmivel nincs több perverz a Twitchen, mint Instán vagy Face-en, oda meg mindenki felpakolja a gyerekét, unokáját nyugodt szívvel.
2022. máj. 5. 10:38
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
És a jogi, meg anyagi részek? Kifizetnek egyáltalán taknyosokat?
2022. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Én ellenezném, hogy az interneten mutogassa magát, még akkor is, ha nem "úgy" teszi azt.


Egyszerűen a mi családunkban ez nem szokás, nem elfogadott, és nekem nem fér bele. Amikor az egyik barátnőm (ő felnőtt már, ahogy én is) kitalálta, hogy ő mostantól bizony híres YouTuber lesz, és állandóan előretartott telefonnal sétált még az utcán is, akkor erre majdnem ráment a barátságunk. Egyáltalán nem engedtem, hogy engem, vagy a lakásomat mutogassa (még akkor is közvetített volna, ha hozzám jött beszélgetni), és nem voltam hajlandó vele sehova menni, ha a telefon akár csak a kezében volt, és nem hozzám beszélt, hanem a "követőihez". Komolyan, sosem tudtam, mikor szól hozzám, bármit csináltunk, nem nézett rám, max. a telefon kameráján keresztül, és semmi sem érdekelte, csak hogy mi generálna nézettséget. Szerintem, ez nagyon idegesítő dolog, és a tényleges, jelenlévő barátok semmibevétele.

Szerencsére, hamar feladta a dolgot.


Persze lehet, hogy simán maradi vagyok, de nálam ez egy nagy NEM.


Amúgy a Twitch-et én sem ismerem, szóval a jelenségről általánosságban beszélek.

2022. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Persze, simán. Az itt hozzászólok garantáltan nem néznek Twitchet, valószínűleg azt sem tudják mi az.


Bajuk nem lesz tőle, talán néhányan nézik is majd őket, viszont arra ne számíts/ne számítsatok, hogy lesznek feliratkozók, vagy hogy ebből bármi pénzt fognak keresni, Magyarországon kicsi az ilyen tartalomra a kereslet.

2022. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
93%
Magyar 14-15 éves lányok nem fognak meggazdagodni twitchen egy talk show-val, hiszen ez általában egy hosszabb folyamat. Ha érdekes dolgot csinálsz, eleinte 1-2 fő néz, majd évek során kezd egyre jobban gyarapodni. Nézőtől nem kapsz pénzt, csak a feliratkozók után, 1 feliratkozó kb 2,5 dollár. Ugyanakkor nem tudom elképzelni, hogy magamutogatás nélkül csak beszélgetéssel befussanak.
2022. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy nem lesznek milliomosok belőle.
2022. máj. 5. 10:47
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt: 18 alatt úgyse fizetik ki őket.

Másrészt: Hogy a twitch jövedelmező legyen nagy nézőközönség kell és főleg idősebbek. 17-18 fölött már nem igazán érdekel senki 14-15 évesek csacsogása és társasozása.

Harmadrészt: lesznek zaklatók. Erre erősen kétlem, hogy fel vannak készülve.

Negyedrészt: gázok lesznek. Nem tudják hogy kell szerepelni, fognak hülyeséget mondani, vagy későn esik le majd nekik, hogy valamit nem kellett volna kimondani - ezt jó esetben is az ember csak tinikor végén tanulja meg igazán. Ami pedig az internetre felkerül, ott is marad. Egy véletlen elszólás tönkre tudja tenni majd pár karrierlehetőségét a lányoknak a jövőben.


Szóval nem, nem engedném, pedig én még csak a huszas éveim elején vagyok, gyakorlatilag benne ezekbe a körökbe.

2022. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy olyan befektetésként lehet felfogni, ami csak hosszú távon és évek múlva térül meg. Mindenki kezdőként indul el, és aki korán kezdi, annak egy kis előnye és rutinja, kitapasztalja hogy milyen ez a világ, tanul a hibáiból és közben fejlődik, amíg el nem jut arra a pontra, hogy be tudjon robbanni a köztudatba. Ennek megvan az árnyoldala is - ahogy fentebb is írták - az internet nem felejt. Tele van zaklatókkal, utálkozókkal az internet, nem biztos hogy képes egy ilyen tartalom fennmaradni érdeklődés hiányában, és ha elcsábul valaki a semmitmondó trash irányába a nézettség kedvéért, és megragad abban a posványban, akkor annak dicstelen vége lesz.


Blablabla, valójában annyit akartam hozzátenni a kérdéshez, hogy aki 14-15 éves lányként elkezd a neten videózni és kialakul a 'rajongói' tábora, annak majd 18 évesen fog beérni a gyümölcse és jönni a nagy pénz, mikor végre megnyílnak az Onlyfans fiókok is. Tudod, mikor még fiatal valaki és kell a pénz.

2022. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!