Az online poker csalás?
Elkezdtem játszani online és eleinte egészen jól ment majd az azt követő napokban,ha fejen álltam sem tudtam nyerni. Egészen ritka balszerencsés szituációk voltak a szokottnál gyakrabban.
Szembetűnően máshogy néz ki a játék mint a való életben. Megkérdeztem néhány ismerős játékost és ők is hasonló véleményen voltak.
Tényleg kamu vagy csak olyan badbeat-em volt ami az évszázadban páratlan?
Általában a kártyajátékoknál van egy olyan matchmaking rendszer ami figyeli a winrate-et. Magyarul egy idő után ha jobban játszol direkt hozzád hasonló/vagy jobb játékosokkal fog összedobálni. Online igen lehetséges hogy nagyobb annak a lehetősége hogy vesztesz. Nézd csak meg a Heartstone-t ott is ez a rendszer működik, csak ott még pofátlanabul, persze ott nincs is szinte tét.
Élőben sokkal jobban jársz ha játszol, mert ezek a dolgok mérve vannak neten, nem tűnik fel mert élő játékosokkal játszol, de már a sorsolás előtt elkezdődik ez a téma.
"Általában a kártyajátékoknál van egy olyan matchmaking rendszer ami figyeli a winrate-et. Magyarul egy idő után ha jobban játszol direkt hozzád hasonló/vagy jobb játékosokkal fog összedobálni."
Ez jó nagy hülyeség. Rengeteg online pókerteremben te választod ki, hogy melyik asztalhoz, melyik pozícióba ülsz le, nem dobálnak össze senkivel.
Kérdező:
Semmiféle csalásról nincsen szó az online pókerben. Gondolj bele. Mi érdekel lenne az irodának csalnia? Azzal, hogy te nyerő játékos vagy, nem őket fosztod meg a pénzüktől. Ugyanis ők mindenképp megkapják a hasznukat a rake formájában. Azt pedig minden potból leveszik, teljesen mindegy, hogy te vagy a Jóska Pista nyeritek az adott partit.
A bad beatek azért tűnnek gyakoribbnak online, mert sokkal gyorsabb, mint az élő póker. Mivel óránként több, mint 3x annyi handet játszol, mint élőben, több a bad beat is, egyszerű matematika. Egyébként nagyon sok gyenge játékos bad beatnek fogja fel azt is, amikor semmiféle bad beatről nincs szó, csak ő játszott rosszul. Ha küldesz néhány handet, szívesen megmondom, hogy hol hibáztál, avagy tényleg csak balszerencséd volt.
Másik tipikus dolog, hogy csak azt jegyzi meg ilyenkor az ember, amikor neki van balszerencséje. Az már nem ragad meg, hogy mondjuk 10 handdel előtte meg ő mákolt le preflop all in-ben egy AA-t KK-val. Ezeket onnan tudom, hogy én is pont ilyen voltam kezdő koromban. :)
"Szembetűnően máshogy néz ki a játék mint a való életben. Megkérdeztem néhány ismerős játékost és ők is hasonló véleményen voltak."
Itt alapvetően azt kell még tudni, hogy attól még, hogy valaki a haveri körében vagy a helyi kaszinóban a piás szerencsejáték függőket konzisztensen veri, az semmit nem jelent, mert az online mezőny sokkal erősebb. Ma már rengeteg a korrekt regulár játékos már a mikrolimiteken is. Ez is saját tapasztalat, a környezetemben én voltam annó a legnagyobb pókersztár, aztán elkezdtem játszani online. Hozzád hasonlóan én is tök jól kezdtem, aztán hosszútávon kijött, hogy abban a mezőnyben sokkal jobb játékosok vannak nálam. Jó ideig vesztő játékos voltam, mire elkezdtem konzisztensen nyerni. Ehhez azonban 2022-ben kőkeményen képezni kell magadat, mert az ellenfeleid is így tesznek.
Érdekes módon, soha nem a nyerő játékosok jönnek ezzel "az online póker csalás" kérdéssel, hanem akik veszítenek. Hidd el, én is gondoltam erre annó. Mert sokkal könnyebb rámondani, hogy azért nem nyerek, mert csalás áldozata vagyok, mint szembenézni a kőkemény igazsággal, hogy nem vagyok elég jó. Csak ha átgondolod, rájössz, hogy azért nem csalhatnak, mert abszolút nem áll érdekükben. Még a több ezer dolláros versenyeken sem, pedig ott hatalmas a tét, a néhány dolláros játékok, amiken te játszol, az pedig olyan aprópénz, hogy pláne nem fognak miatta csalni. Ha esetleg nem néhány dolláros játékokon játszol, hanem magasabb limiten, ott pedig vérprofi játékosok vannak, akik pókerből élnek. Ők viszont mindig megeszik a kezdőket vacsorára.
Van a játéknak egy matematikai alapja. Pl flop előtt all in megy két játékos, az egyiknél ász pár, a másiknál király pár van. Kb 80 % esélye van az ász párnak. Viszont néha (ötből négyszer) szerencséje lesz a király párnak és lejön a harmadik király. Viszont a matematikával nem lehet harcolni, ha elég nagy esetszámot nézünk, akkor az ász pár 80 %-ban nyerni fog. Ez egy egyszerű példa, de a játék több aspektusára is igaz.
Ha csak a szerencse számít, akkor hogy van az, hogy valaki hosszútávon veszít, valaki meg nyer? Hogy van az, hogy több ezer emberes versenyeken valaki többször is nyer? A lottót, ami tényleg csak szerencse kérdése, valahogy nem mindig ugyanazok nyerik.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!