Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Létezik Magyarországon burleszk?

Létezik Magyarországon burleszk?

Figyelt kérdés
Nem sztriptíz, hanem régimódi, kosztümös burleszk tánc/előadás. Van ilyen burleszk stúdió vagy esetleg olyan hely, ahol az ember megnézhet egy műsort és a későbbiekben esetleg előadóként is próbálkozhat? Nagyon érdekel ez a világ, de eddig hiába kerestem nem találtam ilyesmi helyet és kezdem azt hinni,hogy nálunk nincs is egyáltalán..

2019. szept. 13. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
El vagy tévedve, a burleszknek semmi köze sem a sztritizhez, sem a tánchoz.
2019. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Öö.. szerintem félreértjük egymást, te mit értesz burleszk alatt?
2019. szept. 23. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Kételkedő válaszodból úgy tűnik, bármit is írhatok, te nem akarsz hinni nekem.

Ezért álljon itt egy részlet a wikipédia megfogalmazásából.

"burleszk:...ma leginkább olyan bohózat fajtát jelöl, amelyik képtelen helyzetekre, torzításokra, helyzetkomikumokra épít. A hősök esetlenek, irreálisan viselkednek, ebből bonyodalmak adódnak...."

Röviden: a burleszk, egy műfaj.(lásd Charlie Chaplin, Buster Keaton, Stan és Pan, Marx fivérek.......


Szerintem.

2019. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam, hogy a színházi burleszk-re gondolsz.:) De szerintem a kérdésemből egyértelmű, hogy én a burleszk táncra gondolok.

Mindenesetre köszönöm a választ!

2019. szept. 26. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Vicces, amikor te magyarázod meg, hogy én mire gondolok. :O

Továbbra is az a véleményen, hogy a burleszk egy olyan műfaj, ami leginkább színpadon és filmen valósul meg.(táncban legkevésbé)

Talán ez is az oka, hogy eddig hiába kerested.

Ettől függetlenül érdeklődve várom, mikor találsz "régimódi, kosztümös burleszk tánc/előadás"-t.

Szólj ha mégis ráakadnál! ;)

2019. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szegény válaszadó nem túl tájékozott. :(

Elég régi a kérdés, de azért válaszolok. Olyan helyről nem tudok jelenleg, ahol előadások is vannak, de Budapesten három helyen is láttam már Burlesque kabaré/showdance/széktánc oktatást. Néha 1-2 napos workshopok is vannak. Némelyik hastánc stúdióban pedig akár a hastánc oktató is meg tud tanítani olyan koreót. Vidéken nem tudom mi a helyzet. Nagyon jó stílus! Mindenképp próbáld ki ha még nem tetted!

2021. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!