Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a különbség a digimon és a...

Mi a különbség a digimon és a digimon szelidítők között?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 18:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Egyébként én pont 30 éves vagyok. ^_^
2019. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom én a magyar szinkronnak sosem voltam nagy rajongója, én legelőször a német RTL 2-n láttam a Digimon Tamerst még 2002 nyarán. Úgyhogy nekem örökre azzal a hanggal maradt meg. Az angol szerintem borzalmas, szándékosan beletettek pár olyan dolgot, ami az eredetiben nem volt, átírtak ezt azt és a hangokat sem találták el, pl. Calumon, aki szándékosan egyfajta nemtelen hangot kapott az eredeti japánban, de a németben és még a magyarban is -bár inkább volt lányos- szóval ő kapott egy olyan mély fiú hangot, ami teljesen elrontja a karakterét.

Úgyhogy én maradok a német meg az eredeti japán hangnál -nyilván ezt csak felirattal értem- emlékszem mások akkoriban külön tanárhoz jártak, és külföldi utakat csináltak Ausztriába, hogy meglegyen a nyelvvizsgájuk németből, én meg Digimon Tamers néztem németül. :-D

Nekem amúgy ez volt az első Digimon sorozatom, úgyhogy utána a többi rettentően komolytalannak tűnt. Van, amit végig sem tudtam nézni. Igazából a Tamers volt az egyetlen, aminél nem éreztem, hogy ezt gyerekeknek csinálták.

Már csak azért mert itt tényleg volt súlya a cselekménynek. Rengeteg olyan jelenet van, aminek egy gyerek nem tulajdonít nagy jelentőséget, de ha idősebbként nézed, akkor érted.

Például mikor D-Reaper már megjelenik a japán hadsereg kivonul ellene és harcol -ez is annyira szokatlan húzás, más ilyen gyereknek szóló animében a felnőttek mind tehetetlenek és várják, hogy a kiválasztott gyerekek majd megmentik a világot- és veszít. Sőt van egy jelenet, mikor egy zászlóalj katona lángszórókkal közelíti meg a D-Reaper lilás masszáját, és ekkor feltűnnek D-Reaper teremtényei vagy "ügynökei" ahogy nevezték őket, és azt látod, hogy elindulnak a katonák felé, és és ennyi, a következő kép már nem őket mutatja. Egy gyerek egy ilyen jelenetet nem is ért meg, felnőttként már összerakod, hogy azok a katonák bizony meghaltak, azért nem láttuk a folytatást.


Egyébként, hogy ne csak ömlengjek arról, hogy milyen jó a Tamers van benne pár hiba, az egyik az Rio karaktere, aki feltűnik a negyvenvalamelyik részben és instant főszereplő lesz belőle. Úgy, hogy nem tudunk meg róla semmit. Tehát minden más fontos karakter Takato, Rika, Henry (ő nem tudom magyarul hogy hívták), Jeri még Henry húga is vagy éppen a Hypnos emberei mind kapnak saját háttér történetet, egy sajátos kapcsolatot a digimonjával ha van, a szüleivel stb. Erre jön ez a gyerek és fogadjuk el, hogy főszereplő. :(

Ennek is utánajártam, hogy Konaka hibázott-e, nem kiderült nem hibázott, Rio ugyanis úgy lett szó szerint belekényszerítve a sorozatba a producer által, ugyanis ő egy népszerű karakter volt a digimon videó játékokban, és akkor márpedig szerepelnie kell az animében is. Csak az a baj, hogy nem ebben kellett volna, így ugyanis ezt az elég komoly hangulatot, amiben mindennek súlya van, és akár egy digivolúció elérése is hatalmas áldozatokat követel, ott ő csak bezuhan és ugyanazt tudja, amit a három főszereplő a digimonjával. Nagy kár, hogy Konaka nem tudta elérni, hogy kimaradjon a sorozatból.


Amúgy meg, ami miatt a mi generációnknak fontos ez a sorozat, az nos akárhogy nézzük a Tamers egy lassan húsz éves anime, akik akkoriban nézték 10-15 évesen azok számára volt ez egy érdekes sorozat, ma már egyszerűen régi, és bár van pár fiatal, aki manapság is nekiáll a rajongók többsége ebből a harmincas korosztályból van.

2019. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Egyébként örülök, hogy találtam alkalmat, amikor magyarul is beszélhetek erről a sorozatról, német és angol nyelvű fórumokon már vitatkoztam többször is a Tamersről, magyarul ez az első alkalom, sajnos itthon még a maga korában a 2000-es évek elején sem volt igazán ismert anime.
2019. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én németül csak az első két sorozatot láttam, pontosabban a 02-t láttam először. Akkor Tamers még nem futott, később nálunk elvették az RTL 2-t, és a Szelídítőket már csak magyarul láttam. Fogalmam nem is volt arról, hogy a 01-02 kerek lezárása után milyen sorozatot fogunk látni. Akkoriban 14-15 évesen még internet közelében sem jártam. Hát nagy meglepetés volt számomra, hogy teljesen új világot mutatnak be. Pontosabban úgy szokták mondani sokan, hogy valójában át lett ültetve a mi igazi világunkba és a történet szerint a Digimon 01-02 ugyanúgy animesorozat.


Csakhogy Rióról pont nemrégiben olvastam egy teóriát és ezzel kapcsolatosan nem stimmel valami. Azt a teóriát olvastam, hogy a 01-02 világában valamilyen digi-versenyen Rio valamiképpen választhatott, hogy melyik világot válassza. (De ez is talán csak egy videójátékban lett kimondva.) Ő teljesen újra akarta kezdeni az életét és ezért a Szelídítők világát választotta. Ott korábbi tapasztalataival újabb versenyeket nyert, majd új társával eltűnt a Digivilágban. Ugyebár emlékezzünk vissza, hogy egy képkocka erejéig szerepel a 02-ben.


Egyébként 2007-ben az RTL Klub nagyon csúnya büntetést kapott a Szelídítőkért. A Viasat korábbi sugárzási adataira fittyet hányva az RTL betette a Kölyökklubba. Hát pont a 35. résztől szépen ki lett elemezve, hogy egyes jelenetek még az akkori "nagykorú felügyelettel ajánlott" minősítéssel is problémásnak tekinthetőek. Nem még korhatár nélkül - teljesen csupaszon. :D Mert bizonyos jeleneteket csak 12-14 év között értenek meg a fiatalok. Egyébként előtte már a 02 vége miatt is kapott az RTL. Itt most inkább nem is mondok semmit az RTL-re. :D De utána 12+ pacával megismételték a 02-t és a Szelídítőket is. (Majd jött a Frontier.) A két határozatot meg lehetett találni az interneten, de azóta már új médiahatóságunk van.

2019. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Amúgy Henry magyarul is Henry lett, viszont Jeri a német változat által Jenny lett. (Német-japán változatot kaptunk.)
2019. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az RTL-t megbüntették, mert benyomták délelőtt a Tamerst? Nahát, de meglepődtem...:-D

Mármint még Japánban is, ahol az ilyesmi iránt sokkal magasabb az ingerküszöb ott is okozott nem egy sírást a gyerekek körében a 35. rész, meg ami utána jött.

Emlékszem az RTL 2-őn talán külön hangsúlyozva is volt, hogy csak 12 éves kor fölött ajánlják gyerekeknek.


Akkor se áll össze Rio vagy más átiratban Ryo sztorija, sajnos itt a Tamers stábja kész helyzet elé volt állítva van, mert benne kellett lennie a sorozatban, igen tudom, hogy megpróbálták így-úgy magyarázni, de ez akkor is nagyon gyönge lábakon áll, pont azt a fajta hitelességet, amit én nagyon szeretek ebben a sorozatban ássa alá ez a gyerek pusztán a létével. Eleve itt a digivilág nem gyereknek való hely, hanem egyfajta vadon, ahol öntudatra ébredt programok ölik egymást, meg ha úgy alakul akár az embereket is. Ezért is szánják rá magukat Takaroék nehezen, hogy átmenjenek, és ezért kell nekik a Hypnos programozóinak segítsége a visszajutáshoz.

Meg ugyan volt egy-két rögtönzés a sorozat készítése során, de ezek többsége jól sült el, pl. Herny húga Sucsong sem lett volna tamer, az első vázlatokban, ennek ellenére a Sucsong-Lopmon kapcsolat egy jól felépített és működő kapcsolat volt a sorozatban, abszolút nem érzed, hogy ezt tényleg nem az elejétől volt betervezve. Egyébként régebben olvastam egy ilyen vicces elemzést, hogy Sucsong az egyetlen igazi tamer. :-D

Mert Takato, Henry, Rika és mindenki más digimonnal olyan digimon partnere volt, aki alapból nem volt vele ellenséges, nem volt rajta mit szelídíteni, de a hétéves Sucsong az kinézett magának egy dévát, és ő tényleg megszelídítette. :-D


Ami viszont a nevek körül ez a sorozat szinkronjai műveltek az gyötrelmes! Szinte minden szinkronban átnevezték a fél társaságot, főleg Henry Wong (eredetiben Jianlian Lee) és a húga szenvedtek ettől. De Jeri volt a másik áldozat, aki volt Juni és Jenny is pont a német egyik furcsasága volt nekem utólag megtudni, hogy ebben a szinkronban Jen meg Jenny volt, miközben eredetileg Jeri volt.

Most az utóbbi pár napban megnéztem pár részt magyar szinkronnal, hát ha én ezzel láttam volna lehet, hogy nem lett volna olyan nagy kedvencemmé.

2019. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A magyarban az átnevezés, amin ledöbbentem, hogy D-Reaperből Halálosztó lett. Pedig éppen az volt a lényege a nevének, hogy rímeljen egy valódi régi programra a Reaper-re. Azért D-Reaper mert data reaper, tény, hogy a D-kaszás hülyén hangzott volna magyarul, de akkor hagyhatták volna D-Reaperként, ahogy a szinkronok többségében.

Ami nagyon nem tetszik még, hogy a zenét az esetek többségében letekerték és arra került a szinkronsáv.

2019. ápr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Német korhatár: valóban FSK-12 besorolást kapott. Ott már előtte is körültekintéssel jártak el az animékkel, amikor én még tudtam nézni RTL 2-t. Például a Dragon Ball-nál és a Digimon 02-nél is bemondták a 12-t. De emlékeim szerint a Digimon 01 nem kapott vagy csak 7-est kapott. :-)


Nekem a Jenny névvel nem volt bajom, részemről illet is hozzá. Szerintem itt Európában a Jeri lett volna furcsa. :D

A Reaper-rel pedig az a helyzet, hogy igazából többértelmű lehet és szerintem nálunk nem tudták volna azonosítani. Főleg gyerekek és fiatalok körében. Így kreatív szemszögből nézve én a Halálosztó nevet is elfogadtam, eléggé komoly hangzata is van. :D Persze én valójában magyarul ismertem először, de utána rákerestem a neten.


A Digimon 01-02 szinkronjához viszonyítva ez fogyaszhatóbb. Főleg az Amerikából származó verzió után.


A Tamers mellett melyik az, ami valamennyire még tetszett vagy elfogadható?

2019. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nehezen tudok sorrendet mondani, az első két évad a maga módján klasszikus, és azok nélkül a Tamers se készült volna el, és még a Tamers karakterei is nézték. :-D

A Frontiersról viszont alig van emlékem, egyszer láttam, azt egész jónak tartottam. A Digimon Saverst volt az, amit föladtam, ami azóta készült sorozatok, pedig különösebben nem érdekelnek, mivel hivatalosan is kisebb gyerekeknek készítik őket, én harmincon túl már nem tartozom a célközönségbe. :-D

Van egy önálló film ami minden sorozattól független Digimon Moster X-evolution, ami kellőképpen sötét és komoly, de gyalázatosan rossz CGI-al készült az egész, és ráadásul csak digimonok szerepelnek benne.

2019. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Pedig azt mondják a Savers-ről, hogy az idősebb szereplők által komoly hangvételben ötvözi magában az Adventure-t a Tamers-szel. Illetve állítólag összekapcsolja az univerzumokat. (Ezt teszi a Fusion is a legvégén.) Ezért érdekelne engem, de annak idején nekem sem tetszett a stílusa. :D ^_^"" Valamikor elő kéne vennem újra. Onnantól én sem néztem már egyiket sem. Most az Applit nagyon szidják.
2019. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!