Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az anime mese vagy nem mese?...

Az anime mese vagy nem mese? Több lenn

Figyelt kérdés

Melyik döntésoldalra álltok ebben a kérdésben? Én abszolút arra, hogy igenis mese, mert még a komolyabb animékben is vannak gyermeteg dolgok, amik kb oviszintnek felelnek meg. Példa: A Code:Breaker-be is oké hogy tűzzel égetik meg élve az embereket, de van benne egy csávó aki nyávog meg macskákról néz mesét (mese a mesében höhhö). Vagy ott van az Elfen Lied - véres, belezős, végtag-szaggatós, mégis a főhős (aki a kaszaboló) amikor visszaváltozik, nyávog mint a macska.

És nem utolsósorban, ott van a japán szinkron borzalmai: a cérnavékony hangon való nyávogás, onííícsan, kavajííííí és egyéb szánalmak. Meg amugy minek tesznek bele minden animébe kislányokat??? Ez egy modern kori pedofil-nevelde lenne? vagy mi??



2018. jún. 3. 21:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
98%

# emberek többségének ennek a szónak a hallatán a kisebb gyerekeknek szóló mesefilmek/sorozatok jutnak eszébe,


# mire jó a wiki copy?


Alapfogalmak nélkül vitába szállni? Arra jó, hogy nem ésszerű, hanem érzelmi alapú vitát nyitsz, ami nem vezet sehova.


Ha te sem tudod az alap fogalmakat, nem nézted meg még a wikit sem a témában, vagy nem vettél részt egy olyan irodalom órán, ahol a műfajokról szó esett, (magadtól meg nem olvastad el a könyveket), akkor nehezen fogod megérteni magát a kérdést, amit saját magad teszel fel mese témában.


Ha tisztázzuk az alap fogalmakat, könnyebb összevetni azokat, megtudni a viszonyukat egymáshoz.


Az ignoráns,közönyös embereket nem érdekli a valóság, sem a tények és csak a nekik tetsző (nem feltétlenül saját) véleményeiket zúdítják másokra és egy-egy kivétel, vagy megerősítés alapján olyan következtetéseket vonnak le, amik hamis képet adnak, de ők elhiszik, hogy a teljes képet látják. Ezek néha hamis feltételezésekre is építenek.


Szükséges van wiki copyra. Mert magamtól nem fogom leírni, végig olvastam és hitelesnek találtam és pont ide vág.

2018. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"Az ignoráns,közönyös embereket nem érdekli a valóság, sem a tények és csak a nekik tetsző (nem feltétlenül saját) véleményeiket zúdítják másokra és egy-egy kivétel, vagy megerősítés alapján olyan következtetéseket vonnak le, amik hamis képet adnak, de ők elhiszik, hogy a teljes képet látják. Ezek néha hamis feltételezésekre is építenek."


ez nem saját vélemény, ez bizonyítottan igaz, hogy az animék 90 százaléka gyermeteg, a fennmaradó 10 százalékban van említésre méltó dolog felnőtteknek is...

2018. jún. 5. 17:35
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

Félre értesz. Ezt arra írtam, hogy ha nem tisztázod a fogalmakat, akkor az első, amire igazolást találsz, azt fogod elhinni. Ez egy klasszikus kognitív torzítási alapeset: A megerősítés elfogultsága. (reinforcement bias).


De már te is közelebb vagy a valódi okfejtéshez. Te is leírtad, nem minden anime mese, de van köztük mese is.

2018. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
98%

Mellékesen azért, mert valami gyerekeknek készült, attól az élvezhető és szerethető felnőtteknek is. Chihiro pont ilyen.


Én nem ismerem az animék tízezred részét sem. (ezt elég nehéz, tekintve, naponta jönnek ki újabbak) Nem tudom, hogy van-e műfaji besorolásról statisztika. Ha ez bizonyított, engem érdekel a műfaj szerinti eloszlása, kérlek linkelj egyet.

2018. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
Több mint 40 műfaj létezik :) FYI ebből egy a gyerekeknek szánt.
2018. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
98%
"ez nem saját vélemény, ez bizonyítottan igaz, hogy az animék 90 százaléka gyermeteg, a fennmaradó 10 százalékban van említésre méltó dolog felnőtteknek is..." Mutasd azt a bizonyitékot.
2018. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
utolsó: ha statisztikákra vársz akk feleslegesen, mindezt én számítottam ki, az eddig megnézett animék alapján (és jó sok animéről beszélünk). Néztem tehát nagyon sok műfajú animét, és már cringének érzem a sok gyerekességet bennük...
2018. jún. 5. 21:02
 18/22 anonim ***** válasza:
98%

Eddig nem szóltam bele a kis vitátokba, de ezt az ellentmondást már én sem tudom szó nélkül hagyni: "ez nem saját vélemény", utána meg "mindezt én számítottam ki". Ha nem látod be, hogy ez a kettő megnyilvánulasod durván üti egymást, akkor ahhoz csak gratulálni tudok.

Egyébként meg az, hogy valami gyerekes, még nem jelenti azt, hogy rossz is, hiába akarod ezt a szót egyértelműen negatív jelentésűnek beállítani.

2018. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
98%

Jó vitának is indulhatott volna ez a téma, de úgy látszik a kérdező alapvető fogalmakkal nincs tisztában...így kicsit nehéz, ha képtelen elvonatkoztatni attól "nem saját véleménytől" amit ő számolt ki az általa látott animékből...

Már leírtam, de megteszem még egyszer:

Attól, hogy te több gyerekeknek való animét láttál az eddigi életed során, nem mondhatod azt, hogy ezért az animék mesék. A Te általád látott animék 90%-ja lehet, hogy gyermeteg, de senkit sem érdekel ez. Ha nem fogod fel, hogy ez miért nem valid érv, akkor no comment.

2018. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Első körben tisztában kell lenni, hogy milyenek a japánok, a kultúra, hogy viselkednek, mi náluk az elfogadott. Igen, japánban a gyermeteg, naiv, örök iskolásnak látszó nők a népszerűek. Ami neked nyávogás, az nekik cuki és elfogadott. Ebből kifolyólag

nem is annyira fura, hogy telepakolják az animéket is ilyen karakterekkel. 90-10%-os arányt durvának találom, mivel van minden fajta, amit csak szeretnél. A mese önmagában nem rossz dolog, én még ma is szoktam néha pl Kukucskát nézni, pedig közeleg az a 30. szülinap. :) Az Elfen liedben meg lehet, hogy vannak gyeremeteg részek, de azért nem ültetném le a gyereket elé, hogy nézzek csak nyugodtan :D Főleg, hogy tele van ecchi jelenetekkel is.

2018. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!