Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Létezik e olyan anime amit...

Létezik e olyan anime amit egy hater is meg tudna nézni?

Figyelt kérdés

Ez egy nagyon fura kérdés,rövid és tömör leszek.

Sose szerettem se a Japán kultúrát se a rajzfilmjeiket,még magát a nyelvet sem.Nem rég egy külső behatásnak köszönhetően érdeklődést éreztem a téma iránt bár ez csak is azért van mert ez az egész dolog olyan témát dolgoz fel ami engem foglalkoztat,a második világhborút.Úgy hittem taln ez más lesz mint a többi általamtapasztalt animék de sajnos nem,minden amit utálok benne megtalálható volt itt is.A gyerekes és életszerűtlen párbeszédektől a fölöslegesen de roppantul eröltetett perverzión keresztül a karakterek igen kínos és égő megyilvánulásukig.Viszont amennyire is elleszenvet érzek az animék és a japán kultúra ellen egész egyszerűen bánt a tudat hogy mekkora mennyiségű műsor anyagról beszélünk,és jó sorozatokat márpedig szeretek nézni.

Szóval a bevezető végével annyit szeretnék tudni hogy van e esély rá hogy egy olyan ember mint én találhat e magának olyan animét amit akár végig tud nézni de még élvezhetne is?



2017. dec. 5. 22:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Túl sok filmet nem nézek bár ha még is akkor mindig az olyan filmek keltik fel inkább az érdeklődésemet amelyek valamilyen konfliktust dolgoznak fel,esetleg egy háborút vagy még akár dráma is lehet,amellett imádom ha egy film/sorozat lassú de tele van információval és megköveteli a nézőt hogy elgondolkodjon azon hogy valójában mi is történik.A lassú és realisztikus műveket mindennél jobban szeretem,amellett helyet hagyok az akciónak és a vígjátékoknak is amíg azok nem nyújtózkodnak túl messze a valósághű hatástól.


Sorozatot tudok megnevezni,kedvenc sorozatom a mai napig is a Breaking Bad avagy "Totál szívás",és elkezdtem nézni a spin off utódját is,a Better Call Saul-t.


Megpróbálkoztam Walking Dead-el is de egyáltalán nem tartottam érdekesnek,sőt kifejezetten időhúzó és unalmas.


Könyveket én nem igen olvasok de ha olvasok is akkor általában történelmi eseményeket dolgoz fel,ismételten csak a világháborút tudnám felhozni példának.


Mind ettől függetlenül nyitott vagyok bármilyen fantasy világra egészen addig mint ahogy többször is említettem már,nem a valósághűség rovására megy az egész.Középkortól a Steam punk-on át egészen a futurisztikus sci-fi-ig bármire nyitott vagyok ha az igényesen van megcsinálva.

2017. dec. 7. 15:03
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Rainbow, nem is tudom, miért nem jutott eddig eszembe (előző oldalon én ajánlottam a Joker Game és 91 Days animéket). A második világháború utáni Japánban játszódik egy ("át")nevelőintézetben, majd később az intézetből kikerült fiúk élete kerül előtérbe. Drámai, helyenként elég durva és realista - már-már naturalista (erőszak, nemi erőszak, bántalmazás, stb.).
2017. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Kimi no Na wa - Ezt azért ajánlom, mert a teljesen laikus szüleimnek is tetszett, attól függetlenül, hogy van benne egy poén, amit csak minimális (vagy nagyobb) japán nyelvtudással lehet megérteni. Kevert műfaj, tehát van benne romantika, dráma, sok-sok poén, komikus elem, de alapjaiban kőkemény sci-fi. (:
2017. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hayao Miyazaki - megosztó figura az animében. Populáris műveit a hardcore anime rajongók, a keménymag egy része elutasítja, hogy túl világi. Ugyanakkor azoknak, akiknek ellenszenves maga a műfaj könnyen fogyasztható és sok mondanivalóval rendelkező, művészetet, szórakozást jelentenek.


Ajánlom kedves figyelmedbe. Sok jó filmet csinált, ami "mellékesen" anime.

2017. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg: Monster!!!! Semmi perverzió, semmi szupererő. Az egyik legjobb anime!
2017. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Code Geass?
2018. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!