Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Létezik e olyan anime amit...

Létezik e olyan anime amit egy hater is meg tudna nézni?

Figyelt kérdés

Ez egy nagyon fura kérdés,rövid és tömör leszek.

Sose szerettem se a Japán kultúrát se a rajzfilmjeiket,még magát a nyelvet sem.Nem rég egy külső behatásnak köszönhetően érdeklődést éreztem a téma iránt bár ez csak is azért van mert ez az egész dolog olyan témát dolgoz fel ami engem foglalkoztat,a második világhborút.Úgy hittem taln ez más lesz mint a többi általamtapasztalt animék de sajnos nem,minden amit utálok benne megtalálható volt itt is.A gyerekes és életszerűtlen párbeszédektől a fölöslegesen de roppantul eröltetett perverzión keresztül a karakterek igen kínos és égő megyilvánulásukig.Viszont amennyire is elleszenvet érzek az animék és a japán kultúra ellen egész egyszerűen bánt a tudat hogy mekkora mennyiségű műsor anyagról beszélünk,és jó sorozatokat márpedig szeretek nézni.

Szóval a bevezető végével annyit szeretnék tudni hogy van e esély rá hogy egy olyan ember mint én találhat e magának olyan animét amit akár végig tud nézni de még élvezhetne is?



2017. dec. 5. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. dec. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tudnál esetleg egy konkrét sorozatot mondani?
2017. dec. 5. 23:01
 3/16 anonim válasza:
31%
Ez engem is érdekelne. A páromat zavarja,hogy soha nem nézek vele animéket,pedig ő úgy falja őket,mint én a könyveket,de én hallgatni sem bírom azt a vinnyogós szxrt.
2017. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 TR75 ***** válasza:
41%
Mezítlábas Gen, Szentjánosbogarak sírja. Második világháborúsak, animék (nem sorozatok), elég erősek.
2017. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Most anime sorozatból, ami háborús, abból a Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin és a Senjou no Valkyria jut eszembe. Nem volt benne esztelen hülyülés, ecchi (perverzió), és gyerekes dolgok - vagy csak kevés.
2017. dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Van. A lényeg, hogy ha nem tetszik, nem kell erőltetni.


Sajnos Japán tömegével termeli a szart, de ha kutakodik az ember, valahogy mindig talál magának valamit. Világháborúsat nem igazán tudok mondani (mivel általában elvből elkerülöm őket, az általad írt dolgokat tapasztalva), de pár gyors (szerintem) alapmű példának:

Kb. bármely Miyazaki film

Mushishi

Koe no Katachi

Ping Pong The Animation

Byousoku 5 Centimeter

Hotarubi no Mori e

Kotonoha no Niwa

Kaze no Matasaburou

Perfect Blue

Ghost in the Shell

Memories

Cowboy Bebop

NAGYON ERŐS TALÁN Fullmetal Alchemist Brotherhood (egyetlen problémája, hogy kicsit túl gyerekes, de a történet nagyon jó, ~20. század eleji Európa szerű világ, fantasy)


Mondanom sem kell, hogy természetesen csakis eredeti nyelven felirattal. Bár ezek 1-2 kivétellel filmek, bárkinek tudnám ajánlani, aki akár csak egy kicsit is nyitott a témára, egyiket se mondanám perverznek, gyerekesnek, mondjuk ha az animék 95 százaléka szar, akkor ezek a felsőbb 5-ben bennevannak (lepontozás elkerülése végett nincs itt semmilyen elitizmus, én nagyon, nagyon szeretem a 95 százalékot is, de azért lássuk be a tényeket).

2017. dec. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó választ,6-ostól szeretnék annyit kérdezni hogy nem ajánlanád az angol szinkront vagy nincs vele tapasztalatod?
2017. dec. 6. 06:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ, de kevésbé "animés" animék:

Joker Game - második világháborús kémtörténet

91 Days - az alkoholtilalom alatti Amerikában játszódik, maffiás bosszútörténet (ha sok maffiafilmet láttál, nem fog meglepetést okozni, de egyébként egy egész korrekt sorozat)

A Szentjánosbogarak sírját pedig én is nagyon ajánlom, édesapámnak is nagyon tetszett:)

2017. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Trevor. ***** válasza:
100%

Ugyan nem 2. vh-s, de mellőz minden moe, ecchi, chibi stb. elemet, érdekes története van, nem gyerekes és a magyar szinkron is rendben van: Death Note.


Ez egy film, de a fenti jellemzőkön kívül még katonai témájú is: Jin-Roh.

2017. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Az anime nem egy mûfaj hanem egy médium, és elképesztõen sokrétû, nincs megszabva semmi csak az hogy japánban készült animáció legyen.


Pl ha nyugatiasabb, visszafogottabb mûveket akarsz látni akkor tudom javasolni pl a Monster-t Naoki Urasawa-tól (akár anime akár manga formátumban), egy eszméletlen jó bûnügyi thriller.


A Death Note-al is egyetértek, bár vannak benne sztereotíp elemek de nem viszi túlzásba és érdekes témát boncolgat. (Általában ezt ajánlom mindenkinek mint kezdõ animét)


De ha tudnál írni filmeket/könyveket amiket szeretsz akkor jobban be tudnánk lõni az ízlésed szerintem.

2017. dec. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!