Szép estét! Tudnátok ezen pontoknak megfelelő animéket ajánlani?
A lényeg:
-hasonlóan legyen rajzolva, mint a Studio Ghibli filmek -legyen benne romantika, de semmiféleképpen ne iskolás szerelmi sztori legyen, mert azoktól agymenést kapok
-mindenképp komolyabb hangvételű legyen
-ne legyen benne se vámpír, szörny, szellem, semmi ilyesmi
-ne harcos anime legyen
Tehát a lényeg, hogy ne legyen gagyi a rajzolása. Lehet történelmi téma, normális, egyszerű története legyen. Semmi harc, háború.
# 9/10
Ne haragudj, de nem értem ezt a "hangszínt". Ilyenek érdekelnek. Pont. Sosem néztem animaxot, egyszerűen nem szeretem a fantasy-t, nem az én világom, kizárólag a studio ghibli csodás világát fogadom el, semmmi egyéb misztikumot. Ilyen vagyok. Harc, háború: nem tudom elviselni, még ha mese is. Sosem szerettem az ilyesfajta erőfitogtatást, szerintem ez sosem út, ezért sem szívesen nézek ilyesmit.
De most tényleg ne vedd ezt a kis üzenetet úgy ahogy gondolod, ezt nem gonosz, bántó szándékkal írom. Csak próbálok helyesbíteni. Peace & love.
10-es voltam, semmi gond, de a parapszichológiát a kutatói realitásnak vélik, és én is számos olyat, ami a parapszichológia körébe tartozik.
Ezért ajánlom kedves figyelmedbe a
kokoro connect-et (a 13 rész után 4 special különösen lényeges, indán fellelhető).
Szóval nem annyira egyértelmű, mit fogadsz el és mit nem, mivel általános fogalmakra hivatkozol: hétköznapi... Valakinek a MEGÉRZÉSEK mint olyan: szintén hétköznapi, de vannak, akik nem hisznek azoknak, akiknek jók a megérzései, mert szemellenzős materialisták.
Tehát mit értesz hétköznapi alatt, mi van kizárva neked abból és mi nem? :)
A Kokoro Connect teljesen hétköznapi, iskolai szakkör tagjairól szól, semmi más iskolai vonatkozása nincs , viszont van benne pl gondolatolvasás.
Számomra pl pszichológiai szempontból érdekfeszítő ez a fajta "MI LENNE, HA"... Ha nem valami megszokott helyzetben élnénk hétköznapjainkat. Tehát minden hétköznapi, de pl valaki olvassa a gondolataidat, hogyan reagálsz.
Ebben az animében a jellemfejlődést épp a parapszichológia lendíti előre, pl a gondolatolvasási képesség. Valamint hogy random módon mikor az egyik szereplő képes erre, mikor a másik.
Az empátia mint olyan számomra hétköznapi, vagy nem? ?Mert nekem az is hétköznapi.
Az amiében spontán,. véletlenszerűen mikor ki képes azonost érezni, mint a szakkör másik tagja... És mikor kiét. Az érzelmi hányadosuk ennél fogva is fokozottan fejlődik. Ez egy anime a felnőtté válásról.
Semmiben se különbözik benne a fejlődés jellege a gondolatolvasással attól, mintha valaki előáll egy addig rejtegetett titkával, pl "én homoszexuális vagyok", teszem azt.
Az eltérés az animében csak annyi, ehhez képest, hogy belelát a másik lelkébe, vagy épp gondolataiba az egyik szereplő, mikor meg egy másik, és egyikőjük se képes szabályozni eme képességüket, hanem tök random.
Alapvetően hétköznapi anime, melegen ajánlom. :) De ahogy érzed.
Elsősorban egyes fogalmak tisztázása végett reagáltam a kommentedre és valahol megértelek, de te is próbálj megérteni másokat, kérlek. :)
Egyébként ha 100% hétköznapi kell,
akkor pl nem derült ki számomra, hogy gyermekszereplős rendben van-e?
Pl ajánlottam neked az
usagi doroppu
animesorit, erre nem reagáltál, csak szörnyülködtél, hogy
"nem értelek meg". :D
Az Usagi Doroppu kisgyermeknevelésről szól, még csak parapszichó sincs benne.
Vagy pl ha nem gond a gyerekszereplő, akkor
mai mai miracle.
Kedves, aranyos anime mozi, kisiskolásokról.
Bár ez közel se olyan mély,
se nem drámai, ellentétben, mondjuk,
az alapvetően szintén hétköznapi kokoro connect -tel.
No tehát:
Belekukkantottam a kokoro connect-be és meg kell mondjam annyira nem tetszett, de nem mondhatok még rá semmi konkrétat, mert még nem fejeztem be. De mivel sok szempontot felsorakoztattál mellette, így gondoltam miért ne, ugyanígy az összessel, tehát amiket írtak nekem mindenbe belenéztem.
Így aztán az Usagi doroppu-t már le is töltöttem és tetszik is.
Illetve találtam még más oldalak használatával párat, amikben elsősorban a kidolgozottság fogott meg (animáció), például:
Mushishi, Barakamon, Boku dake ga inai machi, és amit most említettél meg a Mai mai miracle.
Most a Yuri on ice-t nézem, vagyis fejezem be nemsokára.
Tehát az ilyesmi, egyszerű, semmi telekinézist, teleportálást, repülést, gondolatolvasást szerepeltető sorozatok hidegen hagynak. Sajnos, nem sajnos.
De nagyon nagyon szépen köszönöm az összes válaszolónak, neked is, előttem szóló, hogy szakítottatok rám időt és válaszoltatok!
Hálásan köszönöööm! És legyen szép estétek!
Peace & love!
Kokoro connect: hát akkor ez van, hiába értékes ez az anime sori, és 80%ban hétköznapi, téged zavar a 20% parapszichológiája, holott izgalmas, hétköznapi jellemfejődés szemtanúi lehetünk.
Tehát hiába igényes egy anime, ha egy picit is elrugaszkodott, téged már zavar. És akkor azért a javarészt hétköznapi jellemfejlődést igényesen bemutató mivolta is smafu számodra.
Ez ez kissé furcsán hat számomra, amolyan vaskalaposan, de hát te tudod. ;)
Mindenesetre mivel azt írtad, végignézed, a 13.résznél nincs még vége,
a java csak utána jön,
a folytatás 4 special-ban (indán fellelhető).
Tehát 17 részes!
Annak mindenesetre örülök, hogy megpróbáltad, meg hogy tetszik neked az usagi doroppu. :)
További jókat kívánok!
Mindenesetre meglep engem, hogy a Yurii on ice tetszik neked... az szerelmi, sőt, homoszexuális töltetű, szóval ha te a kicsit is elrugaszkodottól idegenkedsz,
akkor a Yurii-tól miért nem? :)
Valahogy mintha önkényes volnál arra nézve, mi számít hétköznapinak és mi nem. ;)
Semmi gond, csak megjegyeztem,
mert ez meglep engem.
Szerintem az ACCA: 13-ku Kansatsu-ka tetszene neked. Alternatív történelem egy nem létező királyságban, nyomozós, összeesküvős, de igazából semmi durva és brutális dolog nincs benne, félig-meddig munkahelyi slice of life is, és mivel felnőtt karakterek vannak benne, ezért komolyabb hangvételű. Ráadásul lezárt is, mivel az alapjául szolgáló mangát teljesen feldolgozta.
Ha a gyereknevelős Usagi Drop tetszett, az Amaama to Inazumát tudom még ajánlani, ebben annyi szerepe van az iskolának, hogy a főhős apuka egy tanár. Láttam, írtad a Barakamont, azt is ajánlom, bár az kevésbé komoly, inkább vígjáték, de annak elsőrangú szerintem.
Szerintem tehetnél egy próbát még mondjuk az Oushitsu Kyoushi Haine animével is, ez is egy kitalált királyságban játszódik, mint az ACCA, az elején több a vígjáték, de folyamatosan egyre komolyabb lesz a történet. Annyiban "iskolai", hogy egy királyi házitanító életét mutatja be, ahogy a négy herceget szed ráncba, de inkább élettapasztalatokat tanít nekik, mint konkrétan tantárgyakat:)
Nagyon zárójelesen megjegyezném a ReLIFE animét, és azért zárójelesen, mivel igazából iskolai anime, de egy felnőtt szereplővel, akit egy gyógyszer megfiatalít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!