Animét, vagy filmet néznél inkább?
Sok,sok ember arról panaszkodik hogy egy anime koncepciót nem lehet egy 2órás filmre lerövidíteni...jó példa erre a Netflix legújabb próbálkozása a Death Note film....vagy az eredeti japán film....egyik sem aratott sikert.....sokan gondolják...és mondják "nincs idő megismerni a szereplőket" "nem tudom sajnálni,mert nem volt időm bele élni magam"...mindig az idő.
Akkor itt a megoldás.
Ne próbáljunk meg filmet gyártani hanem csináljuk meg a saját élőszereplős sorozatot....ami azt jelenti.....egyetlen jelenet sem saját ötlet....hisz már minden előre meg van író....itt nincs rendező vagy író.... Csak forgatás van....szóról szóra ugyan azt mondani ami le van írva a nagy könyvben.....ha egy anime 20perces akkor a sorozat részis 20perces legyen....openningel és endinggel....
Amerikai közösségi finanszírozási oldalra szeretném beadni ezt a kis projektem....miért ne lehetne megcsinálni?
Igen költséges....viszont....lehet akár hozamos is....gondoljunk csak bele.....egy anime=magyar sorozat ha sikert arat az első rész magyar szinkronnal és angol szinkronnal mert az publikus lenne....amíg nem látjuk az 1.rész eredményét..nem is mennénk tovább.....akkor akár ez egy forradalmian új...mégis primitív ötlet lenne...de ettől lenne olyan új?
Ti melyiket néznétek?
Animét vagy a filmesített változatát magyarul?
A formátum nem fontos, a minőség annál inkább :)
Meg lehet csnálni jól is egy manga/animefeldolgozást, erre jó példa pl. a Batman. De az animésekugyanazt akarják látni élőszereplőkkel, és az nem fog menni, mert a kettő formátum eltérő, mások a szabályai, lehetőségei.
Tessék, itt egy példa. A manga egész jó, a sorozat gagyi:
manga: [link]
anime: [link]
élőszereplős: [link]
Léteznek élőszereplős live action-ök, pl az általad is említett Death Note-ből is. DN-ből több élőszereplős film is van, létezik egy 11 részes tv spori is, kiválóan sikerült. Ellenben a legutóbbi DN 3 live action mozival...
Van pl a Koizora, 6*48 perces live action is jól sikerült.
Vagy pl a fenti japán gyártmányúak mellett ott van pl a Playful kiss, amely egy remek koreai live action, manga/anime alapján: 16*70 perces.
Láthatóan nem éppen rövid alkotások, tehát bele is élhetjük magunkat.
#1, Talán nem a transformers 29.része alapján kellene megítélni a modern filmipart.. Tehetséges rendezők, színészek még mindig vannak voltak és lesznek.
A kérdés pedig javarészt értelmetlen. Az animeadaptációk nem azért nem működnek mert filmként próbálják eladni őket, hanem mert ótvar rendezőt kapnak, nem fordítanak rá nagy budgetet, hiszen nem nagy a célközönség sem. Még a japán live-actionök is mind értékelhetetlenül rosszak, pedig ott nagyobb erre a kereslet. (mondjuk a japán színészek..áhhnamindegy)
Néha néha feljön hogy egy nagy amcsi rendező adaptálni akar egy animét, ilyenkor mindenki megörül aztán valahogy az egész projekt elfelejtődik. Ez történt pl del Toro Monster adaptációjával is. Pedig valakinek meg kéne tanni az első lépést mert így tényleg nem jutunk sehova, és ugyanazon a szinten maradnak az anime-feldolgozások mint a játékadaptációk. (eddig mindkét kategóriában 0 értékelhető mű született)
Előző, átlagban nincs baj a japán színészek művészi játékával, bár a látszat ezt mutatja. Hanem a sajátos japán társadalmi berendezkedés (ezáltal bizonyos fajta társadalmi elfojtások) hatására a színpadias, színházi színészi játékstílust erőltetik a japán RENDEZŐK, tehát a rajzfilmekre is jellemző túlzó mimikát, túlzó, színpadias gesztusokat, mozdulatokat. Mely rendezői stílusnak EU-ban és USA-ban inkább csak az animációkban, és a színházakban van helye.
Vannak olyan japán élőszereplős filmek azonban, melyekben kiváló a színészi játék (pl Kokuhaku), mert ritkább esetben nem azt a bizonyos japán társadalmi populáris közönség elvárásnak akar megfelelni némelyik japán rendező.
Épp így van miért kritizálni a hollywood-i filmipart avval a sok gagyi, felszínes, látványos alkotásaikkal, ott is társadalmi tömegigény miatt jellemzőek a hibák, csak mint látjuk, részben más hibák jellemzik, a tömegigények kielégítése végett. De nyilván olykor, néha Hollywood is készít zseni filmeket, zseni rendezőkkel, zseni színészekkel. OLYKOR.
Nem beszélve némelyik japán alkotás USA remake-jéről, sokszor borzalmasan felszínesek, kifejezéstelenek. Ha már anime világa: pont nem láttam, de sokan lesújtó kritikával illetik az idén készült amerikai Death Note élőszereplős filmet.
És még annyi, hogy tudok sorolni konkrét remek japán live action-öket, de remek dél-koreai live ac-eket is, egész jó rendezői és színészi játékkal
(ha nem is feltétlen az összes főszereplő kiváló) :
death note 1 & 2 (2 = The Last Name)
death note TV (11 x 55')
kamisama no iu toori (MANGA adaptáció)
kimi ni todoke
Koizora (6 x 48') (MANGA adaptáció)
kokuhaku (MANGA adaptáció)
usagi doroppu
- VALAMINT DÉLKOREAI anime- és manga adaptáció:
itazura na kiss
( = Playful Kiss / Jangnanseureon Kiss) (16 x 70')
A való életben szerintem elég röhejesen nézne ki, ha valaki úgy gesztikulálna, mint az animekarakterek.
Ezen kívül tökéletes külsővel rendelkező szereplőgárdát kéne összeválogatni, nem "egész szép" csajszikat és "viszonylag helyes" fiúkat, hanem valóban gyönyörű lányokat és félelmetesen jóképű srácokat, hiszen az animékben mindenki tökéletesen néz ki, kivéve, ha valakit szándékosan rondára csináltak meg. És hogy ha az ilyen élőszereplős sorozatok felkapottá válnának, csak még több önbizalomhiányos embert idéznének elő vele.
Az, hogy az animékbeli ruhák elég természetellenesen állnának az embereken, még csak hagyján, de szerintem a parókák baromi nevetséges hatást keltenének, szóval a lehetőségekhez mérten mindenkinek olyan frizurája kéne, hogy legyen, mint az általa eljátszott karakternek, legfeljebb befestenék a hajukat.
Mindezt kivitelezni rengeteg idő és fáradság lenne, és szinte biztosan nem érné meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!