Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Konnichiwa maid-sama - többen...

Konnichiwa maid-sama - többen is ajánlják, de még csak adatlap sincs róla a neten. Létezik egyáltalán?

Figyelt kérdés

Volt, aki ezt írta itt a gyakorikérdéseken erről az elvileg létező anime sorozatról:


" egy szegény középsulis lányról szól, akibe beleszeret egy "perverz ürlény a feromon bolygóról" :D "


Ellenben se az

animeaddicts.hu


sem pedig a

myanimelist.net


portálokon nem szerepel ilyen anime adatlap, se manga, se light novell.


A google leghasonlóbb címűként ezt hozza ki:


"Kaichou wa Maid-sama!"


Viszont a leírása alapján más a tartalma, mint az elején idézett történet.


"Kaichou wa Maid-sama!":

[link]

[link]


KON'NICHI WA MAID-SAMA - létezik ilyen

anime/manga/light novell egyáltalán?



2017. júl. 9. 14:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Rendes tőletek, hogy írtatok hosszasan ajánlatot, hogy szerintetek melyek művésziek, de ahogy az előző írja, lehet, hogy jobb csínján bánni evvel, mert erősen szubjektív. Adtam nektek zöld pacsit, a hosszas értekezésért. :)


- Előző, amiket ismerek:


Sakurasou:

ez tényleg igényes, nekem is bejött. (A Lovely Complex is elég jó, a saját műfajában.)


Cowboy Bebop:

igen, ez nyugatias stílusú, és azok általában nekem kevéssé jönnek be, bár akad kivétel. De nem tűnt rossznak, bár meg se ragadott, nem emlékszem, miért hagytam félbe, talán a nyugatias stílusa miatt.


Ghost in the Shell:

únatott, pedig szeretem a scifit, a cyberpunk-ot, de a "van-e lelke az androidoknak" témában két minisorazatot ajánlok neked, messze kiemelkedőbbek:

Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume, és az Eve no jikan.

Attól még, hogy egy biz.típusú mű régebbi,

nem feltétlen értékesebb, egyébként.


Paprika: szintén úntatott.


De lehet, h van, ami bejönne a listádról, ki tudja.


- Előző előtti, amiket ismerek:


Kotonoha no Niwa:

ez számomra is igényes, bár a saját időkeretein belül (45 perc kb az egész).


Steins;gate:

Más kérdésnél egyszer rákérdeztem pár emberre, mert ott is hájpolták, hogy mi fogta meg őket, elmagyarázták, de semmi nem jött át nekem belőle....

Láttam kb az első 5 részét, halálra úntam.

Számomra végtlelenül erőltetett, semmitmondó a története, legalábbis addig, az 5. rész végéig.

Kamaszfiús scifi, még ha nem is az a tipikus shounen, mert azokban meg ugyebár harcolnak ezerrel.

Én az érett animékre vagyok kíváncsi.


A többi tipped között lehet, hogy van, ami tetszene, végül is a Kotonoha Kközös pont. :)


(Még annyit a Steinsről:

nem mellesleg én már évek óta beszélek az embereknek arról, hogy pont a mikro és a mobilteló a két legveszélyesebb hétköznapi cikk, főleg a Közép-Euba szállított hibás selejtek. Szóval még csak ennyiből se eredeti az egész. Okkal választották a mobilt és mikrót. De ez a kisebb problémám az animével.)

2017. júl. 11. 16:52
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az S;G rohadt lassan indul be, de egyáltalán nem rossz anime (5 résznél szerintem még nekem sem tetszett, de mióta végignéztem top 4be került) szóval szerintem adj még neki egy lehetőséget valamikor. Nem gyerekes egyáltalán, csak sok benne a f#szkodás, de ez a főszereplő stílusából adódik, meg kell szokni :D

Sokkal komolyabb is lesz egyébként ahogy halad előre a sztori.


Az előttem szólók ajánlásai mellé még a Fate/Zero-t hozzátenném, szerintem objektíven nézve az elmúlt 10 év legjobb animéje. Itt csak az első rész kicsit száraz de utána nincs megállás.

2017. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Értem, nos, lehet h egyszer adok még esélyt magamnak, a Steins számára, meglátom...


Azt mindenesetre ismétlem, döntő szempont számomra, hogy a

története a műveknek NEM IGAZÁN ÉRDEKEL. :)


Én ilyen vagyok... tehát engem a mögöttes művészi érzék, az interakciók, párbeszédek mélysége, kameraállások kifejező mivolta, hangulat, STíLUS stb érdekel...

(Nem pedig olyanfajta erőlködések, mint a Steins első 5 részében...)


Felőlem egy érdekes hangulat származhat magából a történetvezetésből is akár, de ilyenkor is alárendelt számomra a történet mint olyan.


Továbbá fontos számomra, hogy mentes legyen az öncélúságtól egy mű! Ezt általában mindenféle művészeti ágra értem.


Tehát pl tartalmazhat okos, szellemes húzást egy műalkotás, de NE azért, mert villogni akar a művész, hogy ő ismeri a szorzótáblát is, sőt, a kvantumfizikát pláne, és levezeti a műalkotásban...

Ez engem nem érdekel, kivéve, ha alárendeli valamiféle művészi mondanivalónak a képességeit.


Lehet nagyon okos dolog is része egy műalkotásnak,

bár nem fontos.


A lényeg, hogy NE öncélú legyen!


Az eszközök eszközök, és NEM cél!


Tehát a művészi eszközökkel KIFEJEZNI akarjon érzelmet / gondolatot a művész. Ez a lényeg számomra.


Leszarom a történetet mint olyat, általában.

Az nekem csak körítés, és jobb, ha nincs is történet, bár az luxus volna... xD


Pl regényeket nem szeretek olvasni általában, mert történet centrikusak, de pl Kurt Vonnegut már olvasható számomra, mert NEM akar A-ból B-be eljutni, hanem bármelyik fejezetnél felcsapom, élvezhető,

nem kell hozzá ismerni semmi előzményt,

az se baj, ha nem olvasom végig a regényt, annak ellenére, hogy a főszereplők miatt van összefüggés a fejezetei között, de inkább csak epizodikus jellegű.


A szituk érdekesek számomra. Egy adott helyzetben hogyan reagálnak szereplők. Meg min agyalnak, mit éreznek, stb.


De hogy mi történik?! Hidegen hagy, általában.


Például, animékre visszatérve -igaz, még csak a 8.résznél tartok- a


K-PROJECT


című anime sorozatot imádom, még ha vontatottan indul is be, mivel nem izgat a történet.


Több szempontból művészi, és nem csak mert a grafika tökéletes, és az animáció is, meg a karakterek rajzolási is kiváló, hanem sokféle ABSZTRAKT művészi fogása okán szintén.


Tök véletlenül, tervezés nélkül, többször megnéztem már adott részeit újra és újra, mert önmagukban is élvezhetőek a részei a K-Project animének!


Csak példaként írtam, hátha látta valaki, hogy mit szeretek ÉS MIÉRT szeretem.

2017. júl. 12. 20:21
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Haha, érdekes, hogy az én kedvenceim annyira nem nyerték el a tetszésed, nem azért mert nem jött be, szíved joga, nem bánt, nem veszem magamra.


Igazából az lepett meg mikor írtad hogy Vonnegutot bejön neked, mert nekem is nagy kedvencem, és emiatt. Persze két ember ízlésében lehetnek közös metszetek. Csak Vonnegutot annyire kevesen szokták ismerni, és még kevesebben kedvelni, hogy emiatt gondoltam akkor még se térhet el az ízlésünk akár animék terén.


mindegy, ez van.


"Így megy ez" :)

2017. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát, ez van. :) Előző, te voltál a 10-es? Figyi, a többségét (még) nem ismerem az ajánlataidnak, szóval lehetnek közös pontok, ki tudja...


Egyébként Vonnegut-ért nem rajongok, csak azért említettem meg, mert ő azon kevesek közé tartozik, aki nem lineárisan szerkeszt, mint egy történet vezetése, hanem epizodikusan, laza összefüggésben, ami szerkezet számomra bejön. Más ilyen írót meg sajnos nem ismerek még.

2017. júl. 13. 20:05
 16/18 anonim ***** válasza:

igen , 10es és 14es is én vagyok .


meg most már 16os is :)

2017. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Volna kedved egy 18-ashoz is? ;)
2017. júl. 14. 19:39
 18/18 anonim ***** válasza:
18 :D
2017. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!