Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Konnichiwa maid-sama - többen...

Konnichiwa maid-sama - többen is ajánlják, de még csak adatlap sincs róla a neten. Létezik egyáltalán?

Figyelt kérdés

Volt, aki ezt írta itt a gyakorikérdéseken erről az elvileg létező anime sorozatról:


" egy szegény középsulis lányról szól, akibe beleszeret egy "perverz ürlény a feromon bolygóról" :D "


Ellenben se az

animeaddicts.hu


sem pedig a

myanimelist.net


portálokon nem szerepel ilyen anime adatlap, se manga, se light novell.


A google leghasonlóbb címűként ezt hozza ki:


"Kaichou wa Maid-sama!"


Viszont a leírása alapján más a tartalma, mint az elején idézett történet.


"Kaichou wa Maid-sama!":

[link]

[link]


KON'NICHI WA MAID-SAMA - létezik ilyen

anime/manga/light novell egyáltalán?



2017. júl. 9. 14:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szinte biztos vagyok benne, hogy nem létezik ilyen anime. De dobd meg egy privát üzivel a mondat íróját.
2017. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kaichou wa Maid-sama lesz az.

Jó kis anime, érdemes megnézni, ha szereted a romantikusakat, humorosokat.


És a perverz űrlény a feromon bolygóról a szöszke srác, de csak így nevezi, ez remélem nem spoiler...xDD


Szóval, ha zöld űrlényekre gondoltál, ki kell, hogy ábrándítsalak.


Viszont rengetegen szeretik a szöszke sráct az animések közül, azt hiszem Usuinak hívják. (Bocsi ha tévednék)


Kon'nichiwa maid-sama pedig egy elírás, bizonyosan rosszul emlékezett az illető.

(Nem kizárt, hogy van ilyen, viszont amit leírtál az egyértelműen a Kaichou wa Maid-sama.)

:]

2017. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy a Kaichou wa Maid-sama lesz.
2017. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Oké-zsoké, köszönöm a válaszokat. És milyennek találjátok a Kaichou-t, ezeken felül? Tehát pl művészi minőségre.


Igényesebb felnőttek is élvezhetik?


Ne Hollywood-hoz hasonlítsunk, mert az többnyire gagyi (bár látványosnak látványos).


Mennyire lélektani? Mennyire van szerepe az ember interakcióknak, és a jellemfejlődésnek? Milyen a grafika, a kameraállások? Milyen a stílusa? Van humora? (Nem baj, ha nincs humora, de ha van, az is jó.) Van valami sajátossága, valami művészi egyedisége?


(A története a műveknek nem igazán érdekel.)


Vagy csak valami laza, érdekes animesori?

2017. júl. 9. 20:12
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű romantikus komédia.


Ha komolyabb jellemfejlődés, interakciók, pazar és egyedi animáció, egyedi stílus, művészeti érték érdekel, akkor én más animét ajánlanék, már ha szeretnéd:)

2017. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Naotoko ***** válasza:
Ha kíváncsi vagy arra hogy milyen nézd meg! ;3
2017. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy belenézek, legfeljebb nem fogom megítélni, ha nem láttam az első 5-6 részét, de ha a 2. után se tetszik, akkor abbahagyom.


Szóval ez ilyen Lovely Complex szerű animesori?


Előző előtti, igen, érdekel, mi ajánlasz, aztán vagy más ismerem, vagy nem. ;)

Egy persze szoktak itt "vérre menő" viták is alakulni...

xD

Pl, hogy

"Az Elfen Lied zseniális!"

"Mi?? Az ELfen egy nagy kaki!"

"A Sword Art Online a kedvenc animém, imádom!"

"Micsoda?? Hatásvadász shounen hárem!"

És így tovább..


Szóval érdekel, mit ajánlasz, de lehet, hogy már ismerem, és gyengusnak tartom... vagy lehet, hogy azonos véleményen leszünk, ha más ismerem. vagy nem ismerem, és elkezdem nézni. :)


Szóval ha nem sértődsz meg, ha esetleg én nem tartom nagyra, amit te igen, akkor írj párat, hátha lesz közte, amiket nem ismerek.


Egyébként is kelég kezdő animés vagyok, és nem nézek éjjel-nappal animéket. (Sőt...)

2017. júl. 10. 19:00
 8/18 A kérdező kommentje:
Bocsesz, de sokat melléütöttem... xD
2017. júl. 10. 19:02
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, olyasmi, mint a Lovely Complex:)


Akkor amiket ajánlok:

Mahou Shoujo Madoka Magica - lélektani thriller mahou shoujo köntösben. A karakterdizájn nem a legszebb, de az animáció elsőrangú és egyedi (ilyen szempontból bármelyik SHAFT művet tudom ajánlani, hihetetlenül tudnak bánni az animációs eszközökkel, egy olyan embernek, aki értékeli őket, a SHAFT egy kincsesbánya), a történet fordulatos és érdekes, a karaktereket nem nevezném túlzottan szerethetőnek (főleg nem első nézésre, nekem minden szempontból jobban tetszett második nézésre), de van karakterfejlődés, interakciók.

Monogatari Series - ez egy hosszabb lélegzetvételű anime, több évaddal, eléggé összetett ilyen szempontból, gyakran több szereplő szemszögéből követhetjük az eseményeket, szerintem történetileg és karakterileg egyaránt elképesztő (+ez is SHAFT anime, így animáció és rajzolás elsőrangú, illetve változik, az első sorozat, a Bakemonogatari még teljesen más animáció és rajzolás szempontjából, mint mondjuk a legutóbb elkészített, 3 filmből álló Kizumonogatari). Kétféleképpen is lehet nézni, kronologikusan és kiadás szerint is, én az utóbbit ajánlom inkább, mert egy kis plusz csavart ad hozzá a történethez.

Rainbow - ez rajzolás és animáció szempontjából nem olyan egyedi és kimagasló, mint az előző kettő, de egy gyönyörű történet az igaz barátságról

Kara no Kyoukai - 7 filmből álló sorozat, szép animációval (ufotable mű, én személy szerint nem szeretem a stúdió karakterdizájnját, amivel általában dolgozik, de itt még ez is tetszett - egyébként nagyon sokan dicsérik animáció és rajzolás szempontjából a stúdiót, előbbivel egyetértek, utóbbival viszont a karakterek ábrázolása miatt annyira nem). A történet érdekes, fordulatos, jól felépített (más a kronológiai sorrend, mint a megjelenési, de direkt, ha jól tudom, az eredeti regény, amiből készít, szintén így van felépítve, viszont csak az első kb. 3-4 filmnél van ez a csavar, a többi már kronologikusan játszódik).

Steins;Gate - talán a legjobb történettel rendelkező anime, amivel találkoztam, de időutazós témában ki merem jelenteni, hogy a legjobb. Animáció és rajzolás szempontjából annyira nem nevezném kimagaslónak, viszont egyedinek egyedi.

3-gatsu no Lion - szintén SHAFT mű, így a rajzolást és animációt nem részletezném (annyi, hogy itt egy picit visszafogottabban bánnak vele, mint mondjuk a Monogatari esetében, ezért a stúdióval való ismerkedéshez inkább ezt a sorozatot ajánlanám). Annyit még megjegyeznék, hogyha magyar felirattal néznéd, akkor kb. a 7. részig találod, azóta se híre, se hamva, nem tudom, valaha lesz-e folytatása magyarul

Drifters és Hellsing - ugyanaz a szerzőjük, mindkettő egy elég beteg, darabolósabb anime, őrült poénokkal, de nagyon egyedi és szerintem kifejezetten szép látványvilággal. Nem mindennapiak, az biztos, ezért is ajánlom őket.

Durarara!! - ennek az a különlegessége, hogy egy eseményt kb. az összes szereplő nézőpontjából bemutatja, s így lassabban áll össze a nézőben a kép az eseményekről

Ef - a Tale of Memories., Ef - a Tale of Melodies. - szintén SHAFT mű, romantikus, tragikus, lélektani anime, nekem a Melodies jobban tetszett

Katanagatari - a Monogatari Series szerzőjének másik light noveljéből készült anime, egyedi látványvilággal, érdekes történettel, és bár 12 részes, egy rész 48 perces, és nem viccelek, tömény beszédből áll, úgyhogy csak kipihent aggyal érdemes leülni elé.

Kubikiri Cycle: Aoiro Savant to Zaregototsukai - én még nem láttam (tervezett nekem is), de szintén a Katanagatari és Monogatari Series szerzőjének a műve a SHAFT stúdióval kombinálva, úgyhogy én sokat várok tőle

Kill la Kill - az egyik legelborultabb, legőrültebb anime, amit láttam, de a látványvilága egyszerűen elképesztő szerintem, a rajzolása kicsit furcsa, de az animáció gyönyörű, illetve néhány részt érdemes többször is megnézni (főleg az elején), mert elég sok érdekesség fordul elő benne

Kotonoha no Niwa - a kedvenc Shinkai Makoto filmem, a látványvilága, ahogy az a filmjeitől várható, gyönyörű szép, a története egyszerű, de megható és igazán szép

ME!ME!ME! - ez egy zenés videó, de elég összetett a képi világa, rengeteg utalás van benne más animékre is

Shinseiki Evangelion (Neon Genesis Evangelion) - talán az egyik legnagyobb kultanime, igazi lélektani mű, sok más sorozatot is inspirált még, hozzá tartozik még a The End of Evangelion mozifilm is, ez igazán elborultnak mondható, illetve a készítője szeretne még készíteni hozzá végső, teljes lezárást, amit már jó pár éve húznak, így lehet, sose fog elkészülni


Körülbelül ennyi jutott eszembe:)

2017. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

hello


én alapvetően igyekszem a kérdést "Ízlések és pofonok" nézőpontból megközelíteni Nem mondom én h rossz az amit én nem szeretek, és a másik igen. Ez van. Nem vagyunk egyformák Istennek hála :)


Ezen mottó mentén haladva, írnék én is párat, animeaddictson vagy MALon utána tudsz olvasni tetszik nem tetszik alapon.



- Ghost in the Shell: Örök kedvencem, cyberpink anime, van több sorozat és több mozifilm (anime) is (a scarlett johanssonos borzalmat felejtsd el). Van benne minden a romantikán kívül. Akció, thriller, illetve olyan elgondolkodtató kérdések, (egyén és a valóság, az egyén és a társadalom, mindez beágyazva egy kiberkorba)


- Cowboy Bebop: rá szokták sütni hogy "nyugati stílusú" anime ezért könnyebben fogyasztható. Lehet, de ettől még ízig vérig japán torténetmesélést karaktereket és jellemfejlődéseket látunk


- Chobits: ha a néző elég érett ahhoz, hogy lehámozza a bucsuta ecchi felszín alatti mondanivalót akkor...AI öntudatra ébredése, ember - AI románc...


- Serial Experiments Lain: olyan szintű mindf*ck, hogy egy 20perces epizódot 2 napig emesztesz hogy ez most mi volt...de akarod a folytatást...


- Paprika és Perfect Blue: csak 1-a db mozifilm de szintén erős mind*fuck, csak másképp mint az előző, nincs köztük kapcsolat, csak számomra egy kategória


- Trigun: klasszik shounen, de valahogy számomra mégis eggyel komolyabbnak érződött mint pl Naruto v Bleach


- Sunabouzu: kb mint a trigun de ez erősen seinen


Könnyedebb vitekre evezve:


- Sakurasou no pet na kanojo: ecchi, de nem bugyuta, romantikus, cuki, aranyos, balzsam a léleknek


- Bokura wa Minna Kawaisou: dettó mint ez előző, csak kevésbe ésmertebb szerintem


- Toradora!/Lovely Complex/Love Hina/Sukitte Ii na yo/Itazura na Kiss: akik szeretik a gimis románcokat, amikben össze is jönnek a szereplők


- Freezing: ecchi, de kicsit véres, scifis


- Amagami SS/Photo Kano/Yosuga no Sora/Seiren: omnibusz romantika, javarész visual noveleken alapulnak, azaz egy évad alatt több szerelmi szál, minden csajt meghódít, kb mintha a visual noveleket játszanád végig, különböző végeredményekkel.



és akkor még néhány műfaj szerint vegyesen amit érdemes legalább cím szinten megemlítenem: Metropolis, Afro Samurai, Egro Proxy, Akira, Wolf's Rain, Full Metal Panic!, Blue Gender, Golden time, Grisaia no Kajitsu/Meikyuu/Rakuen, Planetes, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu,


És ha mindenáron ürlény-ember románc akkor: Onegai Teacher és Ano Natsu de Matteru - bár itt a csajok az űrlények



Ha találsz közte olyat ami bejön, örvendek, ha nem, akkor elnézést h az idődet vesztegettem :)

2017. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!