Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Attack on Titan teória:...

Attack on Titan teória: Szerintetek mi lehet olyan különleges az Ackermanokban?

Figyelt kérdés

A manga ha jól tudom azt említette, hogy ők a "titán tudomány" részei(?). Maga Zeke is fél tőlük, és Reinernek is rémálmai vannak róluk. Annyit tudunk az Ackermanokról, hogy az ők memóriáját nem tudta Frizt király eltörölni (emiatt akarták kiírtani őket),nagyszerű harcosok, főleg egy ponttól, hogy valami fájdalmas/inspiráló történik velük(Mikasának ahogy Eren kiabálta, hogy "Harcolj!", Levinek az anyja és Isabel&Falco elvesztése) és hogy úgy vándoroltak be. De honnan? Kik lehetnek az Ackermanok?

2 teóriát olvastam:


1. A kilencedik titán erő, ami még ismeretlen, az az úgynevezett "emberi titán", ami emberfeletti erőt takar. Ennek képességét pedig az Ackerman család leszármazottjai birtokolják. Ezt titokban tartották, és beszivárogtak a falakon belülre.

2. Az Ackermanokat a királyi család "hozta létre", vagyis mesterséges úton jöttek létre, a titánok kiírtására. De ők elszöktek, és a falak adtak nekik új otthont.

Mindkettő megmagyarázná, hogy miért nem tudta a király kitörölni az emlékeiket, és hogy miért fél tőlük Zeke ennyire. Lehet mindkettő hülyeség, de lehet hogy van benne valami. Ti mit gondoltok, akármelyik is igaz lehet? Vagy saját teória az Ackermanokról? :)



2017. jún. 5. 17:20
 1/2 A kérdező kommentje:
* A Falco az Furlan akar lenni, összetévesztettem a nevüket, bocsi.
2017. jún. 5. 17:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam már rajta.


Az emlékeit azért nem tudták kitörölni, mert a király anno csak a saját népe emlékeit tudta törölni, az Ackermanok pedig nem eldiaiak. Ezért is mondták korábban, hogy ők egyfajta ázsiai nép bevándorlói voltak.


Az 1. pontot, amit írtál, én kétlem. Mindegyik titán képesség emberfeletti erőt ad, így annak kb. csak annyi különlegessége lenne, hogy a használói nem tudnak titánná változni, ez pedig lehet, hogy inkább hátrány lenne, mintsem előny. Egy az egyben nem tudnának legyőzni titán alakváltókat. Igaz, hogy Levi könnyedén legyőzte Zekét, de Zeke egyáltalán nem számított rá és meglepetésként érte a hirtelen megjelenő Levi plusz valszeg le is becsülte.


A 2. pont szerintem közelebb járhat az igazsághoz, de nem hiszem, hogy a királyi család hozta volna létre őket. Vagyis jobban mondva nem a Fritz/Reiss család, hanem inkább Marley irányítói.


Zeke szerintem csak azóta tart tőlük, hogy Levi felaprította őt, mivel az összecsapás előtt Reiner külön kihangsúlyozta Zekének, hogy vigyázzon Levivel, tehát valszeg Zeke nem ismerte Levi és az Ackermanok képességeit.


Én személy szerint arra tippelnék, hogy Marleyban kísérleteztek ugyebár az emberek titánná alakításával. A háborúkban túszokat ejtettek, ezen túszok egyikei voltak az Ackermanok felmenői. Rajtuk is kísérleteztek, de úgy tűnt, hogy kudarcot vallottak, mert nem tudták őket átalakítani. Majd kiderült, hogy csak olyan értelemben vallottak kudarcot, hogy nem tudnak átváltozni, de egyébként sokkal erősebbek, gyorsabbak lettek jobb reflexekkel stb. tehát gyilkológépeket alkottak, akik megszoktak Marleyből és valahogy Paradison kötöttek ki, ahol a Fritz király befogadta őket.

2017. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!