Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miert ilyen rosszak a mai...

Miert ilyen rosszak a mai animek? (Tokyo Ghoul, SAO)

Figyelt kérdés
Nagyon sok ujfajta anime van ami tetszik, szinte mindegyik klises harem ecchi (SAO), vagy kamudepresszios tiniknek van kesztive (Tokyo Ghoul) , A regiek sokkal izgalmasabbak vagy amiben nincs fanservice (Kaiji) , Miert ilyeneket keszitenek? Erre van igeny? Miert tetszene ezek barkinek is amikor vannak sokkal jobb regiek : Monster, Ergo Proxy, NGE, Cowboy Bepop.. stb stb.

2017. máj. 29. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ízlés kérdése, attól, hogy neked nem tetszik (és attól, hogy azért valóban nem világmegváltó alkotások), nem kell őket leszólni. Máskülönben azért a Tokyo Ghoul már 3, a SAO meg 5 éves, szóval ezek se maiak.
2017. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Nézz jobb animét. Nem nézel többet csak az aktuális szezon 2-3 legnépszerűbb sorozatát, akkor persze, hogy ez a benyomásod. Minden szezonban akad néhány anime, ami bármelyik aranykornak kikiáltott időszakban megállná a helyét.


Plusz az Ergo Proxy például annyira nem is jó. Borzasztó hatásvadász, álfilozofikus és talán ha feleannyi játékidőre való tartalom van benne, mint ahány epizódot legyártottak. Már a címválasztás is ezt a felületes hozzáállást tükrözi:


"A Japanese friend of mine, Dai Sato, writes anime. I asked him how he came up with the name of his new show “Ergo Proxy” — two words, both in Webster’s, that would nonetheless never abut each other in English — and he said simply, “It sounds cool.”"

[link]


Elvesztegetett potenciál. Sokkal jobban szeretném szeretni, de nem hagyja.

2017. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Elsőnek igaza van, amiket írtál, azok is már több évesek.


A mostani szezon szerintem kifejezetten jó is (legalábbis amikbe belenéztem, mindegyik hozta azt a szintet, amit vártam tőle, egyedül a Clockwork Planetet dobtam).

De az előző szezonokban is volt legalább egy-két cím, amibe érdemes belenézni (folytatásoktól eltekintve ott van pl. az ACCA, a 3-gatsu no Lion, a Drifters, a Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, de ide venném még a 91 Dayst vagy a Joker Game-et is, sőt, szerintem még a tavalyi egyik hype-anime, a Re:Zero se volt olyan rossz).


Minden szezonban vannak jó és kevésbé jó animék, illetve népszerűek és kevésbé népszerűek, és attól, hogy valami népszerű, nem feltétlenül lesz jó. Erre jók mondjuk az adatbázisok, végignézed, milyen animék jöttek ki a szezonban, elolvasod a hozzá írt véleményeket, összefoglalót, ismertetőt, megnézed az előzetesét, már nagyjából belőheted, hogy milyen anime lesz, és vagy hozza, amit elvártál tőle, vagy alul teljesít, de az is lehet, hogy felülmúlja az elképzeléseidet. Én ezt tudom ajánlani. Illetve, ha olvasol véleményeket, akkor láthatod, kivel egyezik meg nagyjából a véleményed, ízlésed, és esetleg az ő listája alapján is tudsz animéket nézni, nálam ez is bevált.

2017. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj, a wannabe elitistánk felsült. Gyorsan lepontozni mindenkit!
2017. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha rolam van szo, akkor ma olvasom el a valaszokat eloszor amiota kiirtam a kerdest, de mar csak azert is kap mindenki egy upvote-ot + Rendes valaszok voltak szoval koszonom szepen.
2017. máj. 30. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!