Csak szerintem szomorú hogy mennyire rossz irányba haladnak az animék?
Azt veszem észre hogy manapság nagyon ritkák már a normális mondandóval rendelkező, szépen meganimált, értelmes animék. Amiből meg tucatnyi van az az abnormális csöcs villogtató, erőért kuncsorgó főszereplővel rendelkező, perverz, értelmetlen anime. Miért van ilyen kevés normális. Például az akagami no shirayukihime egy nagyon szép, visszafogott anime, mégis olyan kevesen ismerik vagy kedvelik, persze azokat amikben nagy csöcsű karakterek vannak már mindenki imád. Nem értem. Értem hogy a jó animéket nehezebb megalkotni, mert történetet is visznek bele, nem csak valami értelmetlen szenny. A jók között gondolok az Attack on Titan-ra, No Game No Life-ra, mahouka koukou no rettousei-ra, akagami no shirayukihime-re és hasonló jól átgondolt és szépen összeállított animékre, nagyon élvezhetőek meg minden ellenben tele vagyunk ilyen erőért kuncsorgó, perverz, értelmetlen szarokkal mint a Sousei no onmyouji, Musaigen no Phantom World (ezekből kevesebbet ismerek mert ami xar annak nem jegyzem meg a nevét, viszont sokba néztem már bele)
Megértem lehet valakinek ez tetszik, de miért nem fektetnek bele több energiát és csinálnak jobb animéket? Csak szerintem élvezhetetlen mostanában az animék többsége?
Előző, lehet, hogy akad ilyen is, de számos remek animét láttam, melyek egyúttal sikeresek is, mégis egyértelműen befejezetlennek hatnak, európai szemmel.
Pl Elfen Lied, amely méltán hatalmas siker lett az idejében, és klasszikus animévé vált (bár korhatáros, megjegyzem).
Az Elfen Lied pont méltatlanul lett sikeres és inkább a feledés homályába kellett volna süllyednie, nem a klasszikusok közé emelkedni.
Plusz nem tudom, pontosan mennyit is adaptált a mangából, ugyanis a manga egy évvel az anime befejeződése után ért véget.
Na jó, nem fárasztom magam fafejű, makacs, logikát is nélkülöző emberrel társalogni, akik hasraütés szerűen "érvelnek".
Az Elfen Lied-hez felnőtté kell érni. Az első része után megijednek sokan, hogy "hú, mi ez a felszínes, erőszakos baromság", holott utána pszichologizáló, filozofikus, elgondolkodtató az anime. Az egyik legmagasabb nívójú, amit láttam.
(Ehelyett olyan középszerű műveket hájpolnak, mint pl a Tokyo Ghoul... Pusztán felszíni hasonlóság van az Elfen Lied és közötte. Én elég szigorúan alkalmazok korhatárt, de pl a Tokyo Ghoul 12 éves kortól simán nézhető, nekik is való, annyit is ér kb. Tehát középszerű.)
RENGETEG példa van arra, hogy szándékosan félbehagy a japán, mondatszerkesztés, anime történet szövést, és sokszor pont hogy kifejező erő gyanánt.
Ha logikusan nem vagy hajlandó gondolkodni, csak hasadra ütve érvelni, így tök felesleges vitáznom veled a továbbiakban. Úgyhogy nem fogok összeszedni még száz animét, holott, több száz létezik, mely mellettem szóló érv, bizonyíték arra, amit állítok.
Az Elfen Lied csak egy paraszt hajszállal jobb a Tokyo Ghoulnál. Épp éretlen kamasznak kell lenni hozzá, hogy valakinek bejöjjön, mert az érettség megöli az egészet.
De ezt a vitát egyszer már letudtam, talán pont veled, mert feltűnően ugyanazok a dolgok jönnek vissza a védelmében a nagy semmivel alátámasztva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!