Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ti értettétek a Fate Zero...

Ti értettétek a Fate Zero (Fate/Zero Anime) végét?

Figyelt kérdés

Szóval a csávó (nem jut eszembe a neve) miért ölte meg a feleségét és a lányát az "álmában"? Illetve a végén ugye nem kívánt semmit? És amikor elpusztította a grail-t akkor az miért változott át lávává? Illetve a föszereplő csávónak a szogája mit keresett azon a helyen ahol le lettek kaszabolva az emberei? Illetve a lánya az tényleg meghalt, és ha nem akkor miért nem ment vissza hozzá?

Előre is köszönöm a pontos elmagyarázást/leírást.



2014. szept. 27. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem magyarázom végig az egészet, de remélem elég lesz.

A cselekmény két (főbb) konfliktuson alapszik: az elsőnek a témája Saber ("főszereplőcsávó szolgája") és Rider hatalomfelfogásának különbözősége, a másik pedig Kiritsugu ("acsávó") belső etikai ideológiai dilemmája a grál

közreműködésével. A végjáték szempontjából ez utóbbinak van jelentősége. A Stay nightban elhangzik, hogy az előző háborút Kiritsugu nyerte meg, azonban a győzelem után hirtelen mégis úgy döntött, hogy a korábbi határozott céljaival ellentétben nem használja, hanem megsemmisítteti a grált. A Zero története az előző háborúról és mindenekelőtt ennek a döntésnek a meghozataláról szól. A főhős kezdeti motivációja a világ egyfajta megmentése. A hozzátartozó elv abból áll, hogy számszerűsíti az emberi életeket; megöli a kevesebbet, hogy megelőzze a többség halálát. A háború tényleges ideje alatt ezt rendeli alá a célnak, amit a grál megszerzése jelent.

Maga a döntési folyamat azzal kezdődik, hogy a grál akarata a hajós példán keresztül megmutatja Kiritsugunak, hogy ha a megmentendők életét egyenértékűnek tekinti, akkor ez az elv nem fenntartható, márpedig az elv éppen abból indul ki, hogy a megmentendők élete egyenértékű. Vagyis a megkülönböztetés önző, akkor pedig a megkülönböztetés célja sem lehet önzetlen. Másodszor a cél valódi mibenlétének tisztázása jön, a tény, hogy a kívánság nem foglalhat magában olyan módszert, amit a használó nem ismer, azaz a grál nem mindenható. Kiritsugu ideológiájának ez a kétoldalú helytelenítése vezet ahhoz, hogy végül lemond a megmentési szándékáról. A kép, amelyen megöli a családját ezután következik, és ennek a lemondásnak felel meg. A hős nem vállalja a kívánságának teljesülésével járó áldozatokat, és ezért képes feladni élete eddigi küzdelmének célját; a folyamatnak helyt adó nondiegetikus-allegorikus térben ez a feladás néz ki úgy, hogy megöli a számára legtöbbet jelentő embereket.


Saber esete az embereivel egy ettől elvben különböző dolog, amit, mint mondtam, nem magyarázok végig. Röviden azért került vissza hozzájuk, mert meghalt. Mármint a megidézett teste. A visszakerülés jelenetének jelentősége, hogy így a Riderrel és Archerrel folytatott párbeszédei alapján testközelből értékelheti újra királyi életútját, ami hozzátartozik a történetének lezárásához.

2014. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a magyarázatot, kicsit összezavarodtam a történet közben (mivel nem magyar felirattal néztem) és amikor a láva kicsapódott a grál-ból azt hittem, hogy Kiritsugu kívánsága teljesült ebben a formában. (Azt hittem, hogy a végén mindenki meghalt Kiritsugu kívánsága miatt ezért egy kicsit össze voltam zavarodva annál a jelenetnél amikor a Rin apjának a temetésénél csomóan ott voltak) Igazából ezt én is felfogtam, csak hát mivel nem vagyok tökéletes beszélője az angol nyelvnek azt hittem, hogy valamit félreértettem avagy van valamé mélyeb jelentése a sztorinak. :) De kösz a választ
2014. szept. 28. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!