Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nem vagyok nagy anime rajongó,...

Nem vagyok nagy anime rajongó, de most rávettem magam, hogy nézzek valamit. Tudtok ajánlani párat?

Figyelt kérdés

Elsősorban a komolyabb animékre gondoltam. Nem az akció az, ami nekem tetszik. Szeretem ha kidolgozott látványban van részem, elgondolkodtató/kikapcsoló a sztori és a karakterek hitelesek. No meg ha poénos, az sem lenne egy rossz érv. :) Leginkább a kevésbé ismert animékat várnám, de kinek mi kedvence, az is jöhet!

Jahm, azért ne ilyen 5000 részes dolog legyen, ha lehetne :D


Én kis repertoárom amúgy a következő:

Ninja Scroll ("sorozat" és filmes verzió)

Vampire Hunter D

Chihiro szellemországban

Akkor már a Vándorló palota is

Samurai Champloo

Elfen Lied

Soul Eater (kövezzetek meg)

Saint Young Man



2014. aug. 8. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a soul eater a kedvencem. Szerintem humoros, a látvány világ szép és kidolgozott, komoly is.
2014. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, de azt márrrrrr láttttttaaaaam :D:D

Netán más, újdonság? :)

2014. aug. 8. 09:35
 3/11 anonim ***** válasza:

No.6

Shinsekai yori

Angel beats

2014. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nekem 2 nagy kedvencem a:

Claymore

Rosario Vampire

de nem rossz még a Vampire Knight se.

De magadnak téma szerint is ki tudod válogatni ezen az oldalon: animeaddicts.hu

2014. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát sztem ami azoknak is szokott tetszeni, akik nem néznek animét, az mindenképp a Death Note, Fullmetal Alchemist Brotherhood és Attack on Titan.


Ha akarsz egy véget nem érőt, akkor pedig One Piece :D

2014. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Naaa, ezt 20-ad magammal se tudnám megnézni egy év alatt :D
2014. aug. 8. 11:11
 7/11 anonim ***** válasza:

No.6-ra mégegy szavazat, kevés rész, fantasztikus, egyedi karakterek.

Amik most mennek, tehát nincs még sok részük és hetente jön új rész: Tokyo Ghoul, Zankyou no Terror. Az előbbiből van manga is, bátran ajánlom, de nagyon jó az animéje is.

Régebbiek közül Attack on Titan (gyönyörűen kidolgozott látvány, elgondolkodtató sztori, eredeti, különleges karakterek, néhány poénos rész is). Kikapcsoló sztorisnak meg sportos animéket mondanék, mint a Free!, Haikyuu!!, Kuroko no Basuke. Ezek humorosabbak, lazábbak.

Ha tetszett a Soul Eater, akkor lehet bejönne a Black Butler is, valahogy mindig arra emlékeztet, mintha a nagytesója lenne, persze sok a különbség, de nézz bele :)

2014. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pont ilyesmi valaszra vartam, kedve utolso :) megnezem oket hamarosan.
2014. aug. 9. 05:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedvenceim:

Code Geass nagyon elgondolkoztató, bár nem a legszebb grafikával rendelkező anime. Minden szereplő ki van dolgozva, még a legutolsó mellékszereplő is. Vannak benne poénok, bár ez az első évadra jellemző. Igaz, van benne akció és mecha, de anélkül is egy remek sorozat lenne. Szerintem az egyik legjobb anime.

A Psycho-Pass nagyon szép grafikával, remek történettel és szereplőgárdával rendelkezik. Krimi, és elég sok vér, illetve durva dolog van benne, kicsit elvontabb. Komoly, érdekes mű, második kedvencem a Code Geass után.

A D.Gray-man poénosabb, vannak benne elgondolkodtató részek, a karakterek is jók, illetve szerintem a grafikára se lehet panasz. 103 részes, nem tudom, neked mennyire számít hosszúnak:D

A Chihayafuru is egy nagyon jó anime, legjobb josei, amit láttam. Nincs benne akció, nagyon szép a grafikája, kicsit elgondolkodtató, de kikapcsolódásnak tökéletes, a sztori és a karakterek pedig teljesen hitelesek, azt is el tudnám képzelni, ha tényleg léteznének. Vannak benne poénosabb részek is.

A Devil Survivor 2 The Animation-t is nagyon szeretem. Messze nem a legjobb, legkidolgozottabb anime, de annyira megfogott és lekötött, hogy a kedvenceim között van. Szép a grafikája, szerintem elgondolkodtató, a karaktereket nagyon szeretem.

Az Ao no Exorcist poénokban gazdag, szép grafikájú, szimpatikus szereplőgárdával rendelkező anime.

Az Accel World szerintem az egyik legjobb shounen, érdekes történet, szép grafika, és vannak benne egész meglepő fordulatok is. Ráadásul Kuroyukihime az egyik legjobb női főszereplő a világon, nagyon szimpatikus lány.

A Wolf's Rain egy nagyon elgondolkodtató mű, főleg a vége felé. 2003-ban készült, de ahhoz képest szerintem nagyon szép a grafikája. Nekem első japán szinkronos animém volt, és nagy hatással volt rám, miatta kezdtem el nézni az animéket.

Az Angel Beats! egy nagyon szép grafikájú, nagyon megható anime. Az első tíz része vígjáték, az utolsó 3 dráma. Szó szerint az arcodba vágja az igazságot. A főszereplők kidolgozottak, a mellékszereplők már kevésbé. Jó néhány szereplő múltja érdekelt volna még.

A Mirai Nikki is egy jó anime, nekem nagyon tetszett a hangulata, a szereplők, szerintem a grafikája is szép. A története is az egyik legjobb, amivel találkoztam.

A K felosztása nagyon hasonlít az Angel Beats!-hez. 10 rész vígjáték, 3 rész dráma, az utolsó 10 perce pedig fél napos depressziót okozott nekem.

No.6 az shounen-ai, de talán csak két csók csattan el a két fiú között, és nem a szerelmükön van a hangsúly. A története érdekes, a karakterei szerethetőek.

A Durarara!! kicsit csavarosabb történettel rendelkezik, az utolsó pillanatban is meglepetést tud okozni. Egy kis odafigyelés szükséges a megértéséhez.

A Boku wa Tomodachi ga Sukunai az egyik legviccesebb anime, amit láttam. Igaz, ecchi, de nem azon van a hangsúly, a poénok tényleg viccesek, a szereplők szimpatikusak, illetve vannak benne elgondolkoztatóbb monológok, párbeszédek is. Nekem kedvenc ecchi-m, kikapcsolódásnak tökéletes.

2014. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom még nem írták, szóval én még ajánlanám a Monster-t! :)

Komoly mű, nagyon elgondolkodtató, és tökéletes ha szereted a psychológiai-thrillereket.

Bár humor nagyon nincs benne, nagyon élvezhető ^^

Azt hiszem 74 részes.

2014. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!