Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Valaki, aki látta a Hiiro no...

Valaki, aki látta a Hiiro no kakera mindkét évadát és ért mindent, elmagyarázna pár dolgot?

Figyelt kérdés

Nem értek pár dolgot.

Először is, most akkor az Onikirimaru mi? Mert először azt mondták hogy valami démon elzárva, aztán a démon ereje, aztán Takuma előző életében gyilkolászott vele. Most mi van,

Másodszor, Mahiro is szerelmes Tamakiba? Mert egy csomószor olyat mondott, hogy Tamaki ne aggódjon csak mosolyogjon, mert akkor mindenre képes, meg a 2. évad végén a nagy csatában hogy meg fogja védeni amit meg kell meg megígérte Tamakinak is (asszem) hogy ott lesz és megvédi. Most akkor ő is szereti?

És mi a fene van ezzel a Monado Ariaval? Ki most ő, azon kívül hogy a "szent nő"? Ez mit jelent? És a Logos mit akar pontosan?

Monado Aria miért hívja Tamakit Sybil-nek mindig?

Ki is az a Kutani Ryou? Mármint azon kívül hogy ő is egy védelmező, ő a valódi Inukai védelmező, de mást nem lehet tudni róla?

Bocs hogy ennyi mindent nem tudok, pedig végignéztem.. de egyszerűen ezek valahogy kimaradtak nekem/nem sikerült megértenem.



2013. szept. 23. 15:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdés: miért lesznek démonok a védelmezők a 2. évad végén? Meg pl Mahiro azért hooó mert az őse az volt. De pl Shinji milyen démon lesz? Mert én nem jöttem rá az utolsó (előtt?) részben mikor már démon alakban voltak mind.
2013. szept. 23. 16:05
 2/5 anonim ***** válasza:

igen Mahiro is szerelmes Tamakiba

onokimaru a démon akit Takumába zártak el azokkal a tárgayakal sztem

hát a démonná változás meg szerintem az hogy tamakiból ugyebár tamayori hime lett és a védelmezők megkapták az erejüket vagy mi nem tudom h most segítettem én se értek mindent

2013. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Evi961229 válasza:

Az Onikirimaru kardban olyan erő jött létre, ami képes szétválasztani a világokat, vagyis elhozni az alvilágot, a pusztulást a többi világra. Akkor keletkezett az erő, amikor az első istent, mindenek istenét meggyilkolták.


Ebben az ősi időben született meg a Tamayori Hercegnő, aki kordában tudta tartani a kardot, mert jó hatással volt az erőre. Takuma elődje, az az isten ki lett használva és meg lett gyötörve, az alvilág oni-ja lett. Bosszút esküdött ellenségein és a Hercegnő emiatt neki adta a kardot. Ugye az isten és a hercegnő beleszerettek egymásba. Azonban akkora kárt okozott a kard az Oni-nak, hogy egy része benne élt tovább. A Hercegnő és az alvilági isten (oni) látták, hogy ez irányíthatatlan, ezért vérszerződést kötöttek maguk között, illetve saját vérével a Hercegnő elzárta a kard erejét, és elpecsételte ezáltal az Onit is. Tehát az Oni leszármazottaiban elpecsételve benne marad a szörny, amit a kard ereje alkotott meg a bosszú hevében.


Sybil megnevezés az európai ókorba nyúlik vissza, egy fontos papnőnek és jósnőnek a neve - gondolom a német származású Logos metaforikusan így nevezte a Tamayori Herecgnőket/papnőket, utalva annak nagy jelentőségű erejére.


A Logos csak az erőt akarta, de amit akart a csoport, azt a Mágus befolyásolta a hamis Fekete Könyvi jóslatokkal. Végül is úgy választotta ki a 3 szolgát, hogy abból kettő meggyötört és leigázott személy legyen, Vier-t maga alkotta meg egy kvázi lombikból, ráadásul Ohmi anyjának a képmására, ezzel is bemutatva gonoszságát, ellenségességét a védelmezőkkel szemben.


Monado Aria hasonló képességekkel bírhat, mint a Tamayorik. A Monado is egy fontos nemzedék lehet, akik az istenek hírnökei, vagyis talán eszközeik is. Aria mivel nagyhatalmú (egy korábbi nagyhatalmú papnő inkarnációja), így de facto ő lehetett a csoport vezetője, de a valódi vezető a Mágus volt, aki mindent irányított, befolyásolt és mozgatta a szálakat. a Mágus arra használta őt, hogy Aria az erőket át tudja ültetni másba - vagyis Ariának olyan ereje volt, hogy az erőfal erejét megtanulva át tudta törni a pajzsokat és az ereklyéket kezelni is tudta valamennyire - erre csak a Monadok és a Tamayorik képesek.

2022. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Evi961229 válasza:

A démon alakhoz: az Oni lesz az első védelmező, mert mikor a heregnő és az alvilági isten meghaltak, ő kötött először szerződést a Tamayorik és a pecsét védelméért. Főleg, mert magát okolta a történtekért és mert szerelmes lett az akkor már haldokló Hercegnőbe.


A hollónak, a kígyónak és talán a farkasnak volt köze a következő szerződés kötéshez. Tehát ezek is fent maradtak alakként: a kígyó Ohmi, a holló Atori Mahiro, a farkas Ryo, a rókadémon meg Yuichi. Valószínűleg az utóbbi később kötött szerződést egy leszármazott hercegnővel. a Korokura család is később csatlakozhatott. Szerintem az is lehetséges, hogy ők a pajzs, vagyis nem teljesen támadó erőt lapó védelmezők lesznek, sokkal inkább segítők. Sinji a végén ilyen acélkülsejű démonlénnyé változott, illetve Mitsuru is képes hasonló védelemre, emellett ő volt az a hajadon, akinek mindenben támogatnia kellett a Tamayori Hercegnőt, az Ugayákat. Valószínűleg a korábbi női Kotokura elődöknek ugyanez volt a dolga. Jinjinek is volt ereje mikor megszületett, de nem akart előjönni és Monado ébresztette fel. Mivel nem látszott az ereje, emiatt is tagadták ki, majd Inukainak hitte mindenki.

2022. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Evi961229 válasza:

Szerintem Tamaki akkor tudta teljesen Hervegnőnek érezni magát és felébredni, mikor Oba-sama meghalt. Addig ugyanis Tamaki is eszközként volt kezelve, sose ő mondta ki az utolsó szót, hanem a feladatától megkereseredett és kíméletlen nagyanyja. A védelmezők is őt ismerték el inkább még eleinte, szóval ahhoz, hogy az új nemzedék elkezdhesse teljes működését, az előzőnek végleg be kellett fejeznie a működését. Oba-sama egyébként sokáig titkolhatta, hogy nagy a baj a karddal és mivel harcolni nem tudott, az áldozatokkal tartotta kordában a démoni erőt. Talán ha előbb lett volna őszinte, sokan meg sem haltak volna. A kitartása hiába volt meg, ha galád asszonnyá vált a büszkesége, irigysége miatt.


Mikor a védelmezők meglátták, hogy Tamaki hercegnőként mennyivel különb, ők is erőt adtak neki és fordítva. Így lettek erősebbek

2022. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!